Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szemétláda vagyok, ha...

Tényleg szemétláda vagyok, ha nem akarok minden hétvégén a nagyanyáméknál ülni órákig?

Figyelt kérdés

Apám minden vasárnap délután elmegy az anyjáékhoz és nekem is mennem kell.Ez azért baj,mert legalább 4 óra elmegy ezzel a vasárnap délutánból.

A szüleim így is kötelezően járatnak szombat reggel zenekarra,szombat délben néptáncra.Vasárnap reggel matektanár jön,a vasárnap délután pedig végig ott kell ülnöm a nagyszüleimnél.

Ezzel elment a hétvége legnagyobb része,és még szinte nem is tanultam,nem vásàroltunk be,nem gyakoroltam hegedűt..ezekre szombat este marad idő,de akkor meg persze semmi szórakozás,pihenés nem jut nekem.Nem tudok a barátaimmal lenni,nem tudok ismerkedni,a szociális életem a 0-val egyenlő. Társas programon vagy fél éve nem voltam,a barátaim kb. elfelejtenek. Ez azért 17 évesen nem érzem jogosnak.

Szeretem a nagyszüleimet,de nem akarok minden hétvègén órákat unatkozni náluk.Ha abban az időpontban tanulhatnék,akkor lehetne 1-1 szabad estém.De amikor ezt megmondtam apámnak akkor üvölteni kezdett velem és "hálátlan szemét"nek nevezett.Neki sose voltak barátai,ezért nem érti meg.

Mit tehetnék ilyen esetben?

17/F


2013. ápr. 14. 12:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%

Ez az a pillanat, amikor eldördül a startpisztoly, és elkezded előkészíteni (interneten, suttyomban), hogy a 18. szülinapod másnapján már legyen hová menned albérletbe, és esetleg legyen valami tök mindegy, mi munkád is. Akár külföldön (nyugat-eu, Kanada) is, mert ott mosogatásból is meg tudsz úgy élni, hogy közben egyetemre járhatsz, és valamennyit félre is tudsz tenni.


Nehéz, bizonytalannak látszik, és valószínűleg félelmetesnek érzed, de az egyetlen valódi kiút a helyzetedből.


Ja és nem kell mondani semmit, még félmondatot sem, mert úgysem fogják fel, és csak megakadályoznának abban, hogy saját életed legyen. Csinálni kell.

2013. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
... és persze a külföldön egzisztencia alapozás nem azonos a kivándorlással. Ha végeztél, és összeszedtél valamennyi pénzt, nyugodtan gyere haza, és hasznosítsd a tapasztalataidat, éld az életed. Lehet, hogy a szüleid is másképp néznek rád, és helyre jön a kapcsolatotok. (Tapasztalat mutatja, hogy sok szülő azután kezdi csak emberként kezelni a gyerekét, hogy az külön költözött, és pár évig fenntartott egy önálló háztartást.)
2013. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

nagyszuleid csak egyszer vannak az eletedben. heti négy óra nem olyan sok. inkább ne járj zenekarra,vagy ne vasarnap magantanarozz. az hogy nincs tarsadalmi eleted, kur.vára nem a nagyszulid hibája. nem kéne ennyi különfoglalkozasra jarni.

17 évesen ha ezt nem tudod megbeszelni a szuleiddel,akkor sajnalom. tovabbi jó mimoza eletet.

üdv 17L

2013. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kötelezően járatnak a szüleim.Minden napomat telerakják. Ha nem teljesítem akkor jönnek a szankciók..

Sajnos megbeszélni nem lehet velük.Apám egy dührohamában már vágott hozzám sörösüveget például.

Ès mikor tudnèk élni ha nem hétvégén?

2013. ápr. 14. 13:48
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Továbbtanulást hogy gondolod? Én még ezt tartanám jó ugródeszkának. Elkerülsz egy távolabbi városba fősulira/egyetemre, s akkor nem fognak tudni ennyire rádtelepedni.

Ha ennyire nem tudsz velük szót érteni, vagyis ennyire nem érdekli őket a te érzelmi világod, akkor el kell gondolkozni azon is, hogy miként tudsz majd a saját lábadra állni. Nem ismerem a szüleid, de a leírásod alapján kinézem belőlük azt, hogy ha ellentmondasz, akkor anyagilag nem fognak segíteni.

2013. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad már, hogy csütörtökön vagy pénteken leülsz velük, hogy jövő hétre nagyon sokat kell tanulnod, a szokásostól többet, valamelyik kötelező programod helyett is arra kellene fordítani az időt. Így meglátnád, melyik az, amelyikből engednek. Mondhatod nekik, hogy az iskola és a tanulás fontosabb, mint pl a néptánc, vagy a zene, hiszen később abból fogsz megélni. Ezt csak fokozatosan tudod kiharcolni magadnak, de már az is egy lépés lenne előre, ha megtudnád, ők melyiket tartják a legkevésbé fontosnak.
2013. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

szia!


Így leírás alapján egy rakás szerencsétlenség vagy. 17 évesen legyen már annyi vér a pucádba, hogy oda állsz anyád és apád elé, hogy akkor ez van, ezt akarom ezt nem és PONT, magasról teszek arra, hogy ti mit szeretnétek.


Szerinted mi fog történi 2 hét hiszti, és utána úgy is elindul a dolog valamerre vagy jobb vagy rosszabb lesz, de legalább a saját életedet élheted.

2013. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Vidd el a hegedűt nagyanyádékhoz, gyakorolj rajta 4 óra hosszat és akkor garantáltan nem kell többet menned :D
2013. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

17-es.

Àllj te oda egy pankrátor alkatú,agresszív ember elés mondd meg neki hogy nem akarsz úgy ugrálni ahogy ő akarja..

Már megpróbáltam,erre eltiltott mindentől amit szeretek.

2013. ápr. 14. 21:00
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

szia!


17-es vagyok...


A véleményem továbbra is az ami. Mit számít, hogy mekkora az apád fizikailag? Max kapsz 2-3 pofont és akkor mi van?! Eltilt? És akkor? A leírásod alapján így sincs időd arra amit szeretsz, tehát mi változik akkor?

2013. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!