Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mernétek családot alapítani...

Mernétek családot alapítani és gyerekeket vállalni egy olyan nővel/férfivel, aki pánikbeteg? Nem félnétek, hogy ez az enyhe mentális betegség később majd komolyabbra fordul?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 22:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem. A pánikbeteg nehezen viseli/kezeli a stresszhelyzetet. Egy kapcsolat azért nem mindig rózsaszín álom. Félnék nem birkózna meg mindennel.
2013. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Ez teljesen jól kezelhető betegség és ha van neki, akkor nem kezeli. Van mélyen bennem egy érzés, hogy ez inkább állapot, mint betegség.
2013. ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Persze. A kérdés kb olyan, mint hogy alapítanál-e családot egy rövidlátóval vagy egy cukorbeteggel, vagy egy asztmással... ezek mind-mind hosszú távú, de jól kezelhető egészségügyi problémák, amelyek mellett - minimális odafigyeléssel - teljes életet lehet élni.
2013. ápr. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi más akadály nem lenne, természetesen igen. Engem is pánikbetegnek diagnosztizáltak, mégis elboldogulok az életben. Persze ez hozzáállás kérdése is.
2013. ápr. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%

" ez az enyhe mentális betegség"


Pszichológusként azért jót nevettem a pánik"betegség" definíciódon....Elég szomorú, egyáltalán az a tény, hogy a pánikZAVAR-t egyáltalán betegségként emlegetik és nem zavarként (mert egyébként az). A zavar és a betegség között az a különbség, hogy zavar esetén nincsen szervi elváltozás! Méghogy mentális betegség....:(


A pánikzavar jó pszichológusi segítséggel nagyon hatékonyan kezelhető, akár gyógyszeres kezelés nélkül is. Sok múlik a kliens környezetén, szociális támaszán is.


Most kicsit nagyon felháborodtam :(

2013. ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképp.


De ha már együtt lennénk x éve és lenne gyerek és úgy derülne ki,hogy ilyen betegsége lett,akkor együtt csinálnánk végig.

2013. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%
Hm. A kedves kérdező is biztos egy tökéletes ember, hiba nélkül :( szerintem ha szeretek valakit, azt úgy szeretem, ahogy van, vagy épp segítek neki, támogatom a problémái megoldásában. Amúgy, aki pánikzavaros, nem szokott kárt tenni senkiben és semmiben, ismeri a szituációkat, ami ezt kihozza belőle, azokat a helyzeteket el is lehet kerülni. Szóval ha szereted, támogasd!
2013. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező meg válaszolók akik nemleges választ adtak..


És mi van akkor ha a házasság 2 gyerek után jön ki ez a pánikbetegség? Otthagynátok mert ez rossz???

2013. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
95%
Nekem szülés után kb. 2 hónappal jelentkeztek pánikos tünetek, több hónapig rosszul voltam, anyumékhoz mentem lakni hetekre, mert a férjem akkoriban sokat dolgozott, de teljes mértékben mellettem állt és segített kilábalni ebből! Eddig én ezt nem tartottam betegségnek,csak egyes emberek hisztijének. Pedig nagyon nem az, bárkivel előfordulhat, nem tudhatod előre! Én se számítottam ilyesmire! Kezelni kell, és nem magára hagyni azt akivel ez megtörténik, veled is megtörténhet . Engem is hagyott volna ott a férjem pár hónapos gyerekkel?
2013. ápr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

17-es és 18-as válaszoló, én vagyok a pánikbeteg, nem vagyok sem hibátlan sem tökéletes, ti viszont csinálhatnátok egy kisebb önvizsgálatot és megkérdezhetnétek magatoktól, hogy vajon normális-e hogy mindenkinek csak úgy nekiugrotok.. Bizonyára csúcs-szuper pszichológusok lehettek, hogy kettő darab eldöntendő kérdésből messzemenő következtetéseket vontatok le a személyiségemről. Látom ezen az oldalon tényleg van 1-2 ember aki csak provokáli jár fel és nem bírja ki, hogy ne kössön bele minden egyes kérdésbe. Hm.


Nektek nem köszönöm a választ, a többieknek viszont igen!

2013. ápr. 15. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!