Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet valamilyen mentális...

Ez lehet valamilyen mentális betegség, nem vagyok normális?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet,hogy hosszú leszek. tettem már fel máshol is kérdést,de érdemleges választ nem kaptam rá.

Az alábbi problémák gyerekkoromtól kezdve megvannak : nagyon szeretnék társaságot magamnak,de nagyon nehezemre esik kimozdulni akárhova. Ha el kell mennem feszült leszek. Szeretnék a figyelem középpontjába kerülni,bezsélgetni a csoporttal,haverokkal,de ha megkapom a figyelmet sokszor leblokkolok,nem tudom mit is kéne mondani vagy csinálni.

Itthon vannak "megszállottságaim" ,ezek időről időre változnak,a téma után ami megtetszik addig kutatok,mig rengeteg anyagot,tudást nem szerzek róla. Ez sokszor hónapokig tart és képes vagyok itthon egész nap a netet vagy könyveket nézni,annyira érdekel. Aztán elmúlik és jön egy másik hülyeségem.Másik problémám volt régen (főleg gyerekkorban) a gyüjtögetés ,erről valahogy leszoktam. Ettől rendszeresen hiszti/dührohamot kaptam,ha valaki hozzányúlt,átrendezte,összekeverte a sorrendet stb

3 évesen olvastam és számoltam,de még 6 évesen is hülye voltam a wc használatát iletően. Rengeteg hisztériáztam,ezt a mai napig megkapom a családomtól,pedig ugyanúgy neveltek mint a testvéreimet,nem voltam elkényeztetve.Képes voltam egész nap bezárkózva valahol magamban játszani,beszélgetni,történeteket találtam ki amiben én voltam a főszereplő stb. Pozitívum,hogy szinte mindneki kiemelkedően okosnak tartott (ez mára eltűnt) ,5 évesen olyan választékosan bezséltem és olyan szavakat használtam amiket más 2x évesen sem ismer. Aztán kamaszkoromban kicsit kinyíltam (mások bezárkózni szoktak) ,lett néhyány barátom ,ők azóta is megvannak (harmincon felül vagyok,de negyven alatt) . van párkapcsolatom,szeretem és elfogad a hibáimmal együtt ,talán azért,mert nagyon hasonlóak vagyunk..


A szociális "undorom" (ami valójában nem undor,mert szeretnék társaságot) ,néha odáig fajul ,hogy kimenni a házból és más emberrekkel találkozni is szinte fizikailag fáj. Ha ezen túlestem ,és ott vagyok pl egy haveri összeröffenésen akkor már rendszerint jólérzem magam,mondjuk egy idő után sok lesz és haza kell jönnöm.

A tömeget,zajokat utálom ,pl TV normál hangerőn számomra már elviselhetetlen,kicsinek azt hitték a hallásommal gond van pont emiatt,de aztán nem találtak semmi normáltól eltérőt. Gyűlölöm a zajokat,ez is a gondom,hisz egy társaságban hangzavar van,ricsaj,beszélgetés,és akármennyire akarom NEM TUDOM kizárni.

Mozgásom esetlen ,tinédzserként nagyon sokat cikiztek vele,és most is sokszor tudatosan próbálok normálisabban járni,de ritkán sikerül. Egyébként anyám szerint mindenféle mozgásban elmaradott voltam koromhoz képest kicsnek is.


Szerintetek lehetséges,hogy minden problémám ugyanonnan ered (pl szülés közben oxigénhiány ,ugyanis ilyen volt) ,vagy egyszerűen csak így sikerültem ? Esetleg vannak e sorstársaim akiknek haosnló gondjaik vannak/voltak? Egyébként nem gondolom,hogy hajmeresztően "bolond" lennék. Vannak hiányosságaim,és erősségeim,szeirntem mindenki így van ezzel,úgy érzem normális életem van. cska próbálok fejlődni,változtatni a rossz szokásaimon ,és kíváncsivá tett mostmár,hogy ezek között lehet e akármilyen összefüggés?


2013. ápr. 10. 14:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és szellemileg rendben vagyok,de nyilván ezt gondolhatják az olvasók,abból,hogy ide be tudtam jelentkezni és leírni amit szerettem volna :D
2013. ápr. 10. 14:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy mentális beteg!

Jajj, ez aranyos azért :D Ilyen vagy csak, és kész, ez a személyiséged.


Az az ellentétesség, hogy szeretnél társaságot, de mégsem mozdulsz ki, stb. valamilyen szinten mindenkiben benne van (más téren) csak max. nem veszi észre az illető.


Az meg, hogy kiskorodban szinte rajongtál egy-egy témáért, és csak azután kutakodtál... hát Istenem, érdekelt, ilyen voltál, okos lettél tőle, kész, ennyi :) Valakiben már kiskorában megfogalmazódik, hogy mi szeretne lenni felnőtt korában, és ez nem úgy történik, hogy egy jótündérke varázspálcával rákoppint a fejecskére, hanem valami nagyon felkelti az érdeklődését 3-4 évesen.


Hisztis voltál, hát ez van, én is :)


Az, hogy a zaj zavar, az meg csak adottság. Biztos nyugodt, csendes ember vagy. Engem meg a kosz zavar, az sem jobb :)


Az összefüggést nem tudom, én nem látom... de egy tuti, bolond nem vagy :) Úgyhogy csak élj nyugodtan tovább, örülj annak, hogy van párod és 1-2 barátod.

2013. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aszperger, azaz higany. Nem?


Sok elönye van, mert sokmindent megtanul az ember. Meg jobban átlátja az emberi hülyeséget, mivel nincs benne. (Mármint mindig másokkal, hanem önmagában gondolkozik, onnan jobban látni...)

2013. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem aszperger, csak normälis vagy! A hisztit kiveve ami gyerekkorodban volt, en is hasonlo emberke vagyok. Nem nagyon järok utcära, bär szeretem a tärsasägot. Nagyon el tudok melyülni temäkban, amik erdekelnek.

Szerintem mi normälisak vagyunk...

2013. ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
No? Utánaolvastál az aszpergerségnek? :)
2013. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!