Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van egyre több ilyen...

Miért van egyre több ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés
A környezetemben egyre többen élnek úgy h elváltak és újra házasodtak vagy csak élettársak. Mindegyik félnek van mástól is gyereke, és van nekik közös is, és együtt laknak. Úgy látom ők sokkal jobban élnek, boldogabbak mint a normál házasok-együtt élők közös gyerekkel.
2013. ápr. 15. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

na, ezen én is sokat gondolkoztam...és én elváltam és mással vagyok.


Szerintem azért, mert az anya-apa, felállásban, máshogy oszlik meg a felelősség, máshogy nyomja a vállukat is. Az úja partnerrel, viszont az egyik leveszi a felelősséget a másik válláról. Plusz jobban megmaradnak férfinak és nőnek, és nem anyának és apának a másik szemében.

2013. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azért mert ha már elváltak és újraházasodtak, már szereztek annyi tapasztalatot hogy tudják mit rontottak el és mit nem szabad.És ezt egy új kapcsolatban nem akarja elkövetni
2013. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Talán a tapasztalat. Tudják mit rontottak el, mit kell másképpen. Bennük hol a hiba és azon változtatni. És ha már egyszer "csődöt" mondtál másodjára jobban igyekszel.

Másrészt - ha még nincs közös - akkor több a szabadidő, nincs lehetőség "bedilizni" Páromnak is van egy kisfia az előző kapcsolatából. Ugyanannyit van velünk is mint az anyukájával. Így mindig nyugodt, kiegyensúlyozott környezetben van. Nem "készíti ki" sem otthon az anyukáját, sem minket, mert addigra "tovább adjuk". Nem tudom milyen lesz ha náluk is, nálunk is lesz gyerek. Remélhetőleg addigra meg lesz annyi tapasztalatunk, hogy azért tudunk mindenhez könnyedén állni.

2013. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Ez csak szimplán azt jelenti, hogy az ember nem éli ki magát időbe, nem értékeli emberi kapcsolatait. Boldog 2-3 évig valakivel aztán továbblép és nulla kitartás nincs az emberekbe. Én sajnálom hogy ilyen világban élünk, ahol mindenki válogat, akinek senkinek nem jó semmi és ha egy kapcsolat elromlik akkor egy másikba lép le se sz*rva a régit , de az még szarabb mint az előző és visszakeresi a régit. undorító....
2013. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kívülről ez jól látszik, kik a "boldogabbak". Ahol nagy a veszekedés persze egyértelműen nem jó. De ami kívülről "unalmasnak látszik? az lehet hogy jobb a gyerekeknek. A gyerekek nagyon hányt-vetettek a sok apuka, anyuka és féltestvér közt. De kívülről ez nem látszik.

"A boldog családok mind hasonlók egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az." (Tolsztoj)

2013. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van, de szeretném kipróbálni!
2013. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fiatalabb korban az emberek még nem tudják annyira megbecsülni a kapcsolataikat, többet hibáznak. Plussz a tapasztalat. De én még mindig amondó vagyok, hogy ha egyszer valaki házasságot köt, akkor meg kellene próbálni azt javítani, helyrehozni és abban boldogulni. Szeretném hinni, hogy ha az ember komolyan gondolja és mindent megtesz a házasságáért akkor nem kell a boldogságot máshol keresnie.


24N

2013. ápr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!