Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség baráti és...

Mi a különbség baráti és párkapcsolati kapcsolat között, ha a testi kontaktus minimális?

Figyelt kérdés
a barátomnak nem fontos a testi érintkezés. Szex van, de amúgy kézfogás, csók, ölelés csak ritkán. Ez elejétől fogva így van, ő elmondta h nem szereti, de a kedvemért azért látom h igyekszik. Nekem viszont fontosak ezek a dolgok. El is gondolkoztam h vajon miért akar velem lenni, miért keres engem, szervez velem programokat, mutatott be a szüleinek stb? Miben különbözik a kapcsolatunk egy baráti kapcsolattól? Mert sajnos azt kezdtem el bemagyarázni magamnak, h biztos csak barátként szeret...
2013. ápr. 11. 15:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmek attól lehetnek mások. Viszont a barátodnak elég komoly gondjai lehetnek, ha ennyire érintés-fóbiás.
2013. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a barátaimmal nem szoktam szeretkezni... ebben különbözik. Szerintem túlkombinálod, ha eleinte is ilyen volt, és nem változott meg a viszonyotok, akkor nem értem miért most jutottál erre a következtetésre.
2013. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

nem érintés fóbiás. HA utcán megyünk fogjuk egymás kezét, ha találkozunk elbúcsúzunk ölelés, csók.Ha megkérem h bújjon oda mellém pár percre megteszi. Ha látja h megbántott megölel. És ha én ölelem csókolom nem húzódik el. Csak én ennél jóval több testi értintéshez vagyok szokva

a kérdés, h miből látszik akkor h ez nem csak baráti kapcsolat? Mivel fejezi ki egy férfi?

2013. ápr. 11. 15:25
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Ez esetben egy teljesen normális férfiről van szó. Érett, felnőtt férfi nem lóg a barátnője valamelyik testrészén egész nap. Egyszerűen komolyabb annál, hogy úton-útfélen, buszon, kapualjban, megállóban, ebéd közben "smároljon" meg "tapizzon".


A leírtak alapján teljesen átlagos pasiról van szó.

2013. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
Továbbra sem értem mi a problémád. Szerintem teljesen rendben van a párod az alapján amit leírtál. Vagy azt szeretnéd, hogy 5 percenként nyaljátok-faljátok egymást? Nem értem, de komolyan...
2013. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem úgy szeretsz, nem úgy féltesz egy barátot, mint a párodat. Az érzései simán lehetnek párkapcsolathoz illők. Megmondta, hogy ő az ilyesmit nem szereti, illetve, hogy ritkán van, egész egyszerűen mert ő ilyen. Igyekszik a kedvedben járni, gondolom, udvarolgatás is ment az elején, tehát kár beképzelned azt, hogy nem is szerelmes.

Nameg a "ritka" is egy relatív dolog. És arról se feledkezz meg, hogy eleve kevésbé fontosak ezek a dolgok a férfiaknak(általában).


Valószínűleg fiatalka vagy még(mintha én olyan öreg lennék...), azért van szükséged egy kis lelki vívódásra. Ezért fogod magad, és elhiteted magaddal, hogy nem is szeret. Butaság. A szerelmet nem csak smacizással lehet kimutatni és ezáltal érezni. És megfordítva is igaz: az sem feltétlenül szerelmes, aki állandóan a párja szájában van.


Ha számodra a csókolózás fontosabb, mint ő maga, akkor lehet, hogy ideje lépned. Ha viszont minden rendben van köztetek, és igyekszik is, akkor szerintem el kellene fogadnod, hogy kicsit másképp működtök - ezen a téren.

2013. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
nekem a régebbi pasijaim bújósabbak voltak. nem az utcán, hanem otthon, Gyakrabb volt h megsimogattak, megöleltek adtak egy puszit. Azt hiszem ez hiányzik. De most akkor komolyan a szex az egyetlen ami különbséget tesz?(2. válaszoló szerint). nem hiszem...ha vannak itt férfiak akik elmondanák h ők mi pluszt éreznek és tesznek meg a barátnőjükért, mint egy sima barátért az érdekelne
2013. ápr. 11. 15:32
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám, hogy a szerelem, de ez nem mindig van így. Sokszor semmi különbség nincs a kettő között, csak a párkapcsolat ténye: néha egy párkapcsolat is baráti érzéseken alapul, nem mindenki él olyannal, akibe szerelmes.


A kérdés másik részéhez: én megértelek. Nekem sem elég a minimális testi érintkezés, szerencsére a férjemnek sem. De nem mindenki ilyen, sok férfi viselkedik úgy, mint a te barátod, ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy csak barátként szeret. Ha mindenhogy máshogy érezteti veled a szeretetét, akkor valószínűleg csak nem annyira bújós, ölelkezős típus.

2013. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

A válasz egyszerű, biztosan a du@ástól kielégül, hideg férfi típus.

Nem érzelmes, veszélyes.

Az első férjem volt ilyen, kis előjáték nagy du@ás 20-30 percig, aztán se öleleés se puszi se pacsi, nem igényelte. El akarta perelni a gyereket is az anyjával. Érdek típus még az én vagyonomra is rá akarta tenni a kezét. A második férjem más, sok simi, tapi, rövid du@ás, nyalakodni akar folyton mint egy tini, ez meg a másik véglet ezt sem szeretem. Szülés után én már nem igénylem ezt az állandó enyelgést.


Hogy a két férfi típus között van-e normális nem tudom, talán van! Próbáld megtalálni, ha még fiatal vagy.

2013. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem kell férfinak lenni, hogy ezt tudjam: udvarias, időt szán rám, meghallgat, hűséges(!), tisztelettudó, félt, velem sír és velem nevet, kiáll mellettem... (ugyanúgy, mint ahogyan a nők is ki tudják/tudnák fejezni)

Te ölelésen és smároláson kívül hogyan adod a tudtára, hogy szereted? Ha sehogy, akkor jóhogy nem érted, mi a különbség a barátság és a szerelem kimutatása közt.


A szerelem érzését még senki nem tudta leírni pontosan, azt érezni kell. És nem olyan, mint a barátság. De nem is merül ki a testiségben, sőt: Az igazi szerelem nem egymás szájában lakozik.

2013. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!