Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a párom,...

Hogy győzzem meg a párom, hogy hülyeséget csinál, ha kifogytam az érvekből és ezen megsértődött?

Figyelt kérdés

Tudom, másnak sokkal nagyobb problémái vannak, de nekem most ez gond. Albérletezünk egy kis szobában, és kitalálta, hogy galériaágyat épít.

Én évekig laktam galériaágyon, kényszermegoldás, nem is kényelmes. Ráadásul a szobában nem fér el, csak az ablak közelében, és így is kicsi, sötét, hát még ha egy dupla ágyat emelünk szemmagasságba.

Már mindent megpróbáltam, de nem hallgat rám. Igazából több problémám van még: az egyik, hogy pénzkidobás, most egy kinyitható kanapén alszunk, ami nem jó, de ez fér el, de két év múlva tervezünk saját lakást venni, oda már lehet normális ágyat rakni. Ő kitalálta, hogy a galériaágyat is át lehet vinni.

A másik, hogy az új ágy matracokkal együtt nem fog megállni 100-150 ezer alatt, ha az a pénz nem erre menne, hanem a lakásalapba, annyival előbb lehet sajátba menni.

És persze a legjobb: komolyan tervben van, hogy kimenjünk külföldre dolgozni, folyamatosan pályázunk. Lehet, hogy a jövő hónapban már mehetünk is. Az ágyat meg nyilván nem vinnénk. Szóval lehet, hogy szó szerint nettó pénzkidobás lenne.

Ezekkel az érvekkel nem tudtam meggyőzni. A végén már csak annyit mondtam, hogy egyszerűen rossz ötlet és hagyjon fel vele. Erre megsértődött és egy szó nélkül elviharzott munkába, merthogy milyen negatív vagyok és bármit mond, csak azt tudom válaszolni, hogy nem.


Mégis mit kezdjek ezzel a helyzettel? Igyekszem nagyon belátó és asszertív lenni, de kifogytam az ötletekből.


2013. ápr. 16. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Így tényleg hülyeség.


Találj neki más barkácsolnivalót,ami ésszerűbb és olcsóbb.

2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mond meg neki hogy nem. Ez a te pénzed is, nem úgy van hogy csak ő dönt.
2013. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi egy egy szobás lakásban élünk (saját)elég maga belmagasságú,ide elférne a galéria, de nem került szóba, nem is szeretném.

[link]

[link]

Ilyen ágyunk van, kihúzható, kényelmes.

Esetleg mutasd meg a párodnak a képet és mond el neki miért nem szeretnél galériát.

2013. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekünk is ilyen ágyunk van most, bár a miénk már eléggé kényelmetlen, de azért lehet még rajta aludni.

Azért akar galériát, hogy alá terepasztalt csinálhasson. Ezt a kihúzható ággyal nem lehet megcsinálni.

Én valami dobogó alá tolt lapban gondolkoztam, de kiderült, hogy egy ilyen asztal nagyon nehéz, szóval komoly emelő kellene hozzá, az meg drága. És ezt az egészet ő fizetné. (A pénzzel amúgy sem tudok érvelni, nekem most még munkám sincs, de amúgy is töredékét keresem annak, mint amit ő :( )

2013. ápr. 16. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját pénzből csinálná és már tényleg semmi érved nem maradt, akkor hagyd, had építse meg. Könnyen lehet, hogy közben feladja; ha pedig elkészülte után rájön, hogy milyen rossz ötlet is volt, később könnyebben meg lehet majd értetni vele az álláspontod új dolgokban.
2013. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Én elhagynék egy ilyen fapitsát.
2013. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!