Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szórja a pénzt feleslege...

Párom szórja a pénzt feleslegesen és megsértődött, mikor ezt szóvá tettem, szerintetek?

Figyelt kérdés
Én vagyok a férfi, ő a nő. Kb ugyanannyit keresünk, nincs értelme különbséget tenni, egy ideje együtt élünk egy albérletben. A számlákat és a lakbért is általában közösen fizetjük,de mostanában ez az általában elszokott billenni az én terhemre. Felesleges kiadásai vannak, amik miatt sokszor én fizetek többet és még a kaján is spórolni kell, mert neki persze nagyon fontos a körmét megcsinálni, nem mindegy milyen körömmel vágja a kenyeret, az is fontos, hogy a "közösségi életérzés" jegyében beüljön a drága kajáldákba és 400 ft-ér kávézzon és 800 ft-ér egyen valamit. Aztán egyszer rájött a nagy dzsungelláz és bevásárolt 5000 ft-ér mindenféle növényt a lakásba,mert ugye nagyon fontos hogy ebben a téli időben zöld legyen a lakás. És persze az már nem olyan fontos, hogy rendes főtt kaja legyen otthon vagy hogy ruhára maradjon. Tőlem kért kölcsön ruhára pénzt és mondtam neki, hogy ha most nem lenne zöld a lakás,akkor tudtál volna magadnak venni és lehet jobban járnánk ha a számlák kifizetés után mindenki beossza magának külön a pénzét. Erre meg megsértődött és mikor megszántam és adtam volna neki,akkor meg duzzogva kijelentette, hogy ő nem kér az én pénzemből. Mondjuk ezen nem lepődtem meg, sok nőtől láttam már ilyet. Na lényeg, hogy szerintem jobban meg kéne fogni a pénzt és ezért azt szeretném, ha jövő hónaptól nem lenne felesleges pénzkidobás és felelősebben bánna a pénzével. Valahogyan meg is kéne ezt értetni vele. Ebben kérnék segítséget.
2013. márc. 25. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Nőként mondom, hogy igazad van. Első a kötelező kiadás, ha marad, utána lehet költeni.
2013. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

A dzsungelláz mindent visz kedves férfi! :)))))

Miért nem beszélitek meg hónap elején, hogy mirekell pénz és mennyi marad az extra dolgokra pl. gyorsételek és dzsungel?

Hagyd, hogy legyen szép körme, ennyi luxus jár! Amúgy hány éves a menyecske?

Én leültetném, elővenném a számlákat és együtt beosztanánk a pénzt, se több, se kevesebb nincs.Külön albérlet, számlák, étel!!!! gyógyszerek trállállá és aztán az extrák!

2013. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Csináljátok úgy, hogy hónap elején rezsit közösen kifizetitek, bevásároltok mindent, ami kb. egy hónapra kell, és ami marad, azt felezitek. Mindenki költheti magára, vagy félreteheti arra az esetre, ha mégis valami kisebb dolgot venni kell, így talán működhet. És majd akkor lesz körme, ha marad a számlák kifizetése után. Ezt bizony meg kell tanulni, van aki hajlamosabb hanyagul kezelni a pénzt, de rá lehet jönni, tanulható a módszer.
2013. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
most akkor külön kassza vagy közös?
2013. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit lehetne segíteni. Ezt nektek kell megbeszélni.

De én is úgy gondolom, hogy első a kötelező kiadások, lakbér, számlák, aztán jöhet a többi. A kedvtelések, és nem létfontosságú dolgok pedig a legvégén.

Talán jó lenne érvekkel rávenni, hogy érdemes lenne, ha te kezelnéd a közös kiadásokra szánt pénzt. Persze csak ha te is akarod.

Mondjuk azt nem tudom, miért "nőies" dolog visszautasítani a pénzt vagy bármit, amit szánalomból löknek oda. Ezt a részt még meg is értem valahol, úgy bántál vele, mint egy gyerekkel, nem csoda, ha gyerekként reagált.

2013. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

tesó,időbe lépj le,

mert ez a nő később még rosszabb lesz,

pl ha meglesz a bébi,te az agyad eldobod,hogy annak mi fölöslegeset össze fog majd venni,

33/F

2013. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

:))) Hát nagyon jól írsz, szórakoztató vagy :)



Nos...Nőként mondom én is teljesen igazad van!

Nekünk minden Ft-ot be kell osztanunk és szerencsére be is osztjuk. Ránk is ránk szokott jönni a dzsungelláz, mert imádjuk a növényeket, de sajnos nincs rá pénz, akkor nincs.


Üljetek le, szépen beszélgess a pároddal. Mondd meg, hogy nem az a baj, hogy szereti a körmeit, vagy hogy a dzsungelláz rá tör. De ez esetben kevesebbet költsön ezekre, mondjuk egy hónapban egy virágot vegyen. A körmét se muszáj mindig megcsináltatnia. Vagy intézze ezeket a dolgokat hónap végén, ha már a számlák ki vannak fizetve, van kaja stb...


Mondd el, hogy zavar Téged mindez. Úgy mondd el ezeket, hogy ne vádaskodj, csak mondd el az érzéseidet és a tényeket.


Minden jót:)


23_l

2013. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha házasok vagytok, beszéld meg vele mi a mindkettőtöknek elfogadható fontossági sorrend, írjátok le a megegyezést, és tartsátok is be. Jó ha mindkettőtöknek marad szabadon, akár fölösleges dolgokra is elkölthető "zsebpénze", de a többivel, (a megtakarításokkal is!) a házasok közösen szoktak gazdálkodni.

Ha nem vagytok házasok, itt az ideje befejezni a kapcsolatot. Ha ennyire másképp álltok a pénzbeosztás kérdéséhez, ez örök konfliktusforrás lesz a jövőben is. képzeld el, mikor majd a gyerekek napközijét/gyógyszerét/hirtelen szükséges bármijét nem tudjátok kifizetni, mert a hölgy előző héten meglátott egy fantasztikus táskát, ami akciós volt...

2013. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát házasok nem vagyunk, én 27 vagyok, ő meg 23. Szeretjük egymást nem szándékozunk különmenni. Csak az a fránya pénz...lehet, hogy szebben, finomabban kéne mondanom neki a dolgokat, de akkor meg nem veszi komolyan szerintem. Ilyen esetben (nőktől kérdem) ha anyukátok vagy apukátok mondaná nektek,akkor azt megfogadnátok? Ha beszélnék a szüleivel hogy ők is megemlíthetnék neki?
2013. márc. 25. 13:29
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez szerintem nem a nemétől függ, hanem hogy milyen a kapcsolata a szüleivel.

Sajnálom, hogy nem lehet vele komolyan beszélni. Próbáltad amúgy higgadtabban előadni a kérdést?

2013. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!