Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki férjnek, anyósnak, apósnak, sógornak stb hív valakit, akivel nem rokonok?

Figyelt kérdés
Tehát a párját férjeként/feleségeként mutatja be, a párja anyukáját anyósnak nevezi stb.
2013. ápr. 9. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ilyet még nem hallottam, hogy valaki a párját férj/feleségként emlegetné, mikor nem házasok (esetleg viccesen az uram-asszony párosítást maximum:).


Az anyós, após stb. alakokkal nincs gondom, ha nem házas még az illető, 5 év együttlét után már lehet viccből így emlegetni szerintem...fárasztó azt mondani mindig, hogy a párom édesanyja, édesapja, testvére - főleg ha mondjuk a párom testvérének férjéről van szó...na, szerintem hosszabb együttlét után már megengedhető az anyós-após, sógorozás.

2013. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem zavar. Sokan csak élettársi kapcsolatban élnek, és ott nem tudok anyós pótló szót. Élettársi, vagyis vadházasság, régen így mondták. :) Akkor anyós helyett: vadanyós?
2013. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Én férjnél vagyok de z após és anyós szótól így is kiráz a hideg
2013. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha házasok vagyunk, akkor nem zavar. Együttélésnél már igen. Akkor is,ha hosszabb ideje élnek együtt. Az együttélésnél a párok nem akarnak életük végéig együtt maradni, mert így könnyebb elválni, ha megunják egymást.
2013. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

"Az együttélésnél a párok nem akarnak életük végéig együtt maradni, mert így könnyebb elválni, ha megunják egymást."


Te egy zseni vagy hallod... ezt a hülyeséget honnan szedted elő?

2013. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

En attol fugg kinek beszelek....

Mert amikor nem fontos, hogy tudja valaki, hogy meg nem vagyunk hazasok, akkor van hogy azt mondom anyos... Foleg ha a parom edesanyjanak az elettarsarol van szo, akkor ezt nem mondom igy, hanme azt hogy az anyosom parja, vagy elettarsa, igy is eleg hosszu...


De gyakran anyosjeloltet mondok a beszelgetes elejen, utana mar csak anyost, mert ugyis tudja, minek bonyolitsam... Aki ismeri annak ugyis a neven nevezem...

Nekem nbcs bajom a megszolitassal...


De pl edesanyam az anyosat, anyunak, aposat apunak hivja....

Ezen kiakadok..... Raadasul a nagymamam akarkinek beszel a nagyapamrol, akkor apu-kent emlegeti...nekem ez fura...


De pl egy ideje a szuleim is vejuknek hivjak a paromat....

2013. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Engem akkor zavar, ha olyan mondják, akik nem élnek együtt, csak járogatnak.


Akkor elfogadhatónak tartom, ha van egy pár, akik évek óta együtt vannak, netán gyerekük is van, szóval tényleg együtt tervezik az életüket, csak nem fontos nekik a házasság. Akkor belefér.


Egyébként picit engem is irritál, ha anyósoznak, sógoroznak a párocskák, ha nincsenek összeházasodva.


De azért nincsenek emiatt álmatlan éjszakáim. :D

2013. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

4. válaszoló!


Ekkora baromságot, már ne is haragudj... Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?



Engem a párom szokott hülyeségből asszonyozni, de nem szeretem. Többet között ezért sem házasodom. Másrészt ő már egyszer megütötte a bokáját egy "asszonnyal", nem akarok én is a sorba beállni.


Anyósjelöltnek, illetve apósjelöltnek nevezem a párom szüleit. Persze nem előttük. :)

2013. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk,ha már együtt élünk a párunkkal,akkor bizony jön az anyós és az após kifejezés.

Vagy megszokod vagy megszöksz! Szerintem nincs ezzel semmi baj.

2013. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

lassan 8 éve vagyunk együtt, heteken belül esküvő, úgyhogy én igenis anyósozom a párom édesanyját, bár hivatalosan még nem az

az sem zavar, ha más így emlegeti a távolabbi családtagjait

viszont ha 15 éves tinik szórakoznak ezzel, az idegesít

2013. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!