Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, hogy gyűlölöm a...

Mennyire gáz, hogy gyűlölöm a húgomat?

Figyelt kérdés

Ő 19, én 24 vagyok, szintén lány.

Mikor kisebbek voltunk akkor is sokat veszekedtünk, azt hittem majd kinőjük, de inkább rosszabb lett a helyzet.

Régebben sok dolgot megosztottam vele, de ő mindig a lehető legkellemetlenebb helyzetekben kotyogta ki a dolgaimat, hogy zavarba hozzon és leégessen.

Már kiskora óta hihetetlenül akaratos, mindig üvölt és morog ha nem úgy van valami, ahogy ő azt kigondolta. Nem vicc, komolyan apánkkal vagy anyánkkal is képes ordibálni, ha hangosabban veszik a levegőt... vagy ha dúdol valaki, vagy csak simán létezik.

Nekem már van saját pénzem egy ideje, ösztöndíjat kapok az egyetemen és mellette dolgozok is, de otthon lakok, és ő mindig elveszi a dolgaimat (ruhák, kozmetikumok, kaja). Hiába magyarázok neki, hogy nem vagyok az anyja, ez a saját pénzem, ne bánjon már úgy a dolgaimmal, mintha bármi közük lenne hozzájuk, de hiába...

Bezzeg ha én elveszek tőle valamit, akkor kitör a 3. világháború.

Egy ideig sok dolgot elmondott nekem ő is, de amikor épp hülyeséget készült csinálni, és rámutattam erre, akkor lehurrogott, hogy mit értek én hozzá?! Mindig a barátnőire hallgat, de hát a végén nyilván nekem meg anyánknak van igaza. Mikor a szemérevetjük, akkor meg mi vagyunk a szemetek. Egy ideje sem ő, sem én nem mesélünk már egymásnak. Nem is vagyok rá kíváncsi.

Ha elkezd morogni mondjuk azért, mert képes voltam elmenni a szobája előtt, akkor apánk rám veszekedik, hogy menjek már lábujjhegyen, vagy ne is menjek arra, csak ne veszekedjünk.

Hát normális dolog ez?

Ő messzire jár innen egyetemre, hétvégente jön haza, de már a hazajövetele előtt tiszta ideg vagyok. A puszta gondolata, hogy létezik felidegesít.

Sokáig szerettem ezek ellenére is, de most...

Soha senkire nem mondom, hogy gyűlölöm, sem azt, hogy utálom, mert ezek nagyon csúnya szavak, és csúnya érzés... Borzasztó, hogy a saját testvérem hozza belőlem elő ezeket az érzéseket...


Volt már így valaki a testvérével? Javulhat még ez? 19 éves létére már be kellene nőnie az ember feje lágyának, nem?


2013. ápr. 19. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Az is elég gáz, hogy 24 évesen még mindig csak ennyi eszed van!
2013. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"Volt már így valaki a testvérével? " bizony, volt.

Káin. Először. MInt ősképe ennek a helyzetnek. Majd a többi, sokezer, aki beleesik a rivalizálás -féltékenység-gyűlölet csapdájába.

"19 éves létére már be kellene nőnie az ember feje lágyának, nem?"

De. A tiéd miért nem nőtt be? Érzelmileg éretlen, amit és ahogy írsz. Más (felnőtten) nem nagyon tudsz változtatni, magadon igen és ettől a változik a világ.

A rövid válasz: gáz.

2013. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Én is hasonló képp vagyok.én 21 a (fél)testvérem pedig 8 éves ...mindketten lányok vagyunk.

Elviselhetetlen hiszti gép!

Én is nagyon félek h felnőtt korunkra nem lesz jó a viszonyunk.

Neki mindent lehet ő mindent megkap és akár mit csinál én vagyok leszúrva helyette...

Már engem is nagyon idegesít ez a dolog...és még csak 8 éves,mi lesz később...?

Ő simán visszaszólhat apáméknak de ha én csak vissza kérdezek h pl miért gondolnak így/úgy bizonyos dolgot,akkor már megy az üvöltés h én ne beszéljek vissza meg stb.

Én törekszem arra h minél előbb önálló legyek és ne kelljen függnöm tőlük és akkor már a háripa kishugi sem fog érdekelni :)

kitartást!!

2013. ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezt én szomorúan olvastam,mert nekem nagyon jó a kapcsolatom a húgommal ( én 20 ,ő 17 éves)


idővel talán javulhat, viszont amit én már megtanultam a családon belül,nem kezdek veszekedni senkivel inkább elvonoluk,abból nem lesz bajom..


de ha ordibál és vissza ordítasz nem oldasz meg semmit, vagy ne foglalkozz(atok) vele,bár a legjobb mint ha ott se lenne,semmibe venni..akkor elgondolkozik azon,hogy ezzel most nem idegesített fel stb..


vesztem már össze tesómmal amiért elvette a ruháimat , nagy üvöltözések lettek, semmi haszna nem volt,aztán mondom leszarom vegye el a ruháimat..aztán leszokott róla..volt,hogy vettem csoki magamnak és bement a szobámba megette,eleinte üvöltöttem vele ,aztán nem szóltam,erről is leszokott :D inkább megkérdezi ehet e belőle..


nem voltam ennyire rossz helyzetben,de ha te is úgy viselkedsz vele ahogy ő veled akkor sose lesz vége ennek,neked kéne "engedned" ,hogy változzon..


Ha látja,hogy nem idegesít fel azzal,hogy elveszi a dolgaid,hidd el leszokik róla..


ha üvölt veled akkor hagyd ott vagy nevesd ki,hogy te tényleg ilyen gyerekes vagy (megint hagyd ott)


pszichésen kéne rá vhogy hatni! :)

2013. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenki jön ki jól a testvéreivel, a vérrokonainkat nem választhatjuk meg. Idővel az emberek változnak, akár javulhat is a helyzet, de akár romolhat is. Ha nem tudjátok egymást szeretni, legalább próbáljátok meg tiszteletben tartani egymást. Egyébként nem gáz amit érzel, szeretetre nem tudjuk magunkat kötelezni senki iránt.
2013. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!