Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítható vissza egy...

Hogyan állítható vissza egy barátság?

Figyelt kérdés

a legjobb barátom úgy egy hónapja jött össze egy lánnyal aki Szlovákiában lakik. Az elején aikor összejöttek azt mondta nekem hogy a hétvégéket kihasználja hogy együtt lehessen a csajj hétköznaponként pedig együtt fogunk lógni hogy így igazságos legyen a helyzet. Nos történetesen ez a dolog egy ét hétig így volt de azóta minden a feje tetejére állt: Soha nem tudom mi van vele, mikor úgy tudom hogy itthon van, néhány nap múlva tudom meg tőle utólag hogy mégis a barátnőjénél van, nem reagál semilyen telefonos meg egyéb üzenetre, totál bunkó velem, országos problémát csinál, ha nem úgy nevezem a csajt ahogy ő neki tetszik, , röviden: Teljesen elszállt magától, s teljesen semmibe vesz!

Hogyan lehet ezt a problémát megoldani? Mert gondolkodtam róla hogy elbeszélgetek róla erről a dologról, csak félek meg sértődhet emiatt. Persze nem kívánom hogy szétmenjenek, mert ő már eleget szenvedett és nem bírnám elviselni ha megint úgy szenvedne emiatt meg mondom, mi legjobb barátok vagyunk( szinte már testvérek), s azt sem akarom hogy ez a barátság tönkre menjen. Hogy csináljam hogy minden helyre álljon? Hogy orvosolható ez a probléma???


2008. jún. 14. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj vele,nincs értelme .Most a csaj a legfontosabb , szerelmes , próbáld átgondolni , hogy te az ő helyébe mit csinálnál,aztán adj neki időt és ha mázlid van akkor visszafordul feléd is ha elmult a rózsaszín köd.
2008. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
orvosolható!! A barátod jelenleg szerelmes és ha jólértem nem beléd. nyilván nem akar most veled lógni, mert ilyenkor kell nekik ismerkedni. Légy türelmes és minden esetben hívd ha van valami jó program, de ha azt mondja nem jön akkor fogadd el a válszát. Felnőtt gondolom, te pedig még nem ..hívd meg valahova és mondd hogy hozza el, mert kiváncsi vagy ki az aki így fejbeverte! Ha te is összejönnél valakival jó lenne dupla programokat csinálni..kérdezd meg, hátha van a lánynak olyan barátnője és akkor megoldanátok.ennél többet nem tehetsz. A barátnőjét pedig a rendes nevén emlegesd, mert most szereélemben nem te vagy az első és a barátod mindenkiben ellenséget lát aki kényelmetlen megjegyzéseket tesz élete párjára.
2008. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De figyelj, legalább ha írok neki valamit, legalább annyit írjon hogy ezért meg azért nem érek rá. nem egy hét múlva mondja meg hogy hirtelen változott a program én meg azt se tudom mi van vele. Másrészt meg az azért túlzás hogy mert barátnője van úgy bánik előtte velem mint a kutyával.
2008. jún. 14. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem a problémád. Néhány évvel ezelőtt volt egy barátnőm (lány vagyok), minden a legnagyobb rendben volt köztünk, egészen addig, amíg szerelmes nem lett egy fiúba. Onnantól kezdve nem jött át hozzám, nem találkoztunk minden hétvégén (megjegyzem, egy osztályba jártunk) és minden szava a barátjával volt kapcsolatos. És ez így ment hónapokon át. Ez a szerelem annyira megváltoztatta, hogy teljesen elfordultunk egymástól, már nem ugyanazok voltunk, akik előtte. Sokáig csak köszönőviszonyban voltunk és most, kb. 6 évvel az események után eljutottunk odáig, hogy tudunk értelmesen beszélni egymással.

Viszont, ha újra megtörténne az eset, teljesen másképp csinálnék mindent. A helyedben én megbeszélném a barátoddal, hogy nem akarod, hogy tönkre menjen a barátságotok. (Ha tényleg igazi barátok vagytok, ezen nem sértődhet meg.) Elmondani, hogy te megérted, hogy fontos a lány, de szeretnéd, ha néha veled is foglalkozna, vagy elmennétek ide-oda, akár hozhatja a barátnőjét is.... Természetesen fontos a stílus, ne letámadós és számonkérős legyen, hanem mint egy őszinte barátsághoz illik. :)

Sok sikert és majd írd meg, mi történt! :)

2008. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi történt?
2011. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 X-atosz válasza:
Tudod mi az az empátia? Akkor gyakorold.
2012. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!