Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondolnátok ha a...

Ti mit gondolnátok ha a párotok exfelesége megkérne/felajánlaná, hogy a gyereketek nyaraljon a szüleinél az ő és párod gyerekével?

Figyelt kérdés

Remélem érthető, nem túl kacifántos a kérdés :)

Én lennék az exfeleség.

Egy 10 éves fiam van, nyáron lent szokott lenni a szüleimnél sokat vidéken, de már tavaly is unatkozott egy idő után. Amúgy meg ellene ott, csak nincs gyerektársaság. A voltférjemnek van egy ideje egy barátnője, neki egy hasonló korú fia van. Tudom hogy a szülei meghaltak, a voltférje nem az a tipikus apa, hogy finoman fogalmazzak. Nem vagyok nagyon szoros kapcsolatban velük, de nincs is harag, amennyit kell beszélek a volt férjemmel, futunk pár udvariassági kört. A barátnőjével szintén. A két gyerek jól kijön egymással, sokszor mondja a fiam milyen jó hogy lett egy "testvére"

SZerintetek meg lehet ilyet kérdezni? Nem venné tolakodásnak vagy abszurdnak, hogy mit akarok én? Ti mit szólnátok hozzá?


2013. ápr. 22. 10:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%

Én megkérdezném. Valószínűleg örülnek is neki. :)

Úgy tartom, hogy az exfeleségnek meg az új barátnőnek/feleségnek nem kell (sőt megalázó) jóban, barátnői viszonyban lenni. (Udvariasság más kérdés..) De a gyerekek, mivel hát testvérek,-ha igazából nem is- miért ne tölthetnék a nyarat ketten? Ez nem a szülőkről, hanem a gyerekekről szól.

2013. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha az exfeleséggel olyan a viszony, és megbízható, tudom, hogy jó kezekben lesz a gyerek, akkor semmi baj ezzel. Feltételezem, hogy ha már ilyen meghívást tesz valaki, akkor nem azért hívja el a gyereket, hogy rémmeséket mondjon neki rólam vagy a családról, vagy bántsa. Hát persze4 Szerintem nagylelkű, jószívű, önzetlen dolog.
2013. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Egy picike off:


11es: Te miből gondolod, hogy megalázó ilyen esetben jó viszonyban lenni? Tényleg érdekelne a miért? :)

2013. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egy picike önzés azért van benne:)

Rémmesékről, hasonlókról nincs szó természetesen.

2013. ápr. 22. 11:32
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Én pártolom a felvetést. Mindkét gyereknek jól jöhet a barátkozás. A volt férjed jelenlegi kapcsolatát pedig nem lazítja fel.
2013. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jó ötlet, ha gyerekek szeretik egymást. Nem ti felnőttek lesztek együtt egy hétig (ami tényleg furcsa lenne), hanem a két gyerek, akik testvérként tekintenek egymásra. Mindenképp megérné támogatnotok egy ilyen barátságot, mert a későbbiekben is hatalmas előny lehet ez nekik. A sima barátaik iskolaváltásokkal, költözésekkel cserélődnek, de a láthatások miatt az ő kapcsolatuk töretlen maradhat és akár felnőtt korukban is mindig lesz kire számítaniuk.

Nekem egy mostoha nővérem van és attól függetlenül, hogy már nem találkozunk rendszeresen, pontosan tudom, hogy rá bármikor számíthatok, akármi is történik velem.

2013. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tök jó ötlet :) én is voltam anno a mostohatesómmal nyaralni a nagyiméknál. neki sajnos már meghaltak akkor a nagyszülei, és tök jól éreztem magát ott velünk :)

jártunk strandra, birngázni, csavarogtunk a városban, megmutattam neki a kedvenc helyeimet :)

2013. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem EZ lenne a normális, nem az ami sokaknál megy, hogy mindenki ott rak keresztbe ahol tud. Az a nem normális.
2013. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adnék, ha a férjem exe is így gondolkodna...! :) Szerintem így kellene mindenkinek csinálnia, ahogy te csinálod. Ez lenne a normális. Jó ötlet, kérdezd meg őket nyugodtan.
2013. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!