Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit szólnátok, ha...

Anyukák! Mit szólnátok, ha lányaitok (12-18 évesek) az engedélyetek nélkül vinne haza egy kisállatot?

Figyelt kérdés

Ma beállítottak egy kutyával. A nagyobbik már az oltást is elintézte neki, van nyakörv, póráz, tálak és kutyakaja. Hónapok óta erre gyűjtögettek. Nincs szívem kidobni, de ha a férjem hazajön, nem engedi meg, hogy maradjon.

A kiskutya 3 hónapos.


2009. szept. 25. 17:11
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Ja,ha gondolod a Fennel könyvet,amit írtam el tudom küldeni mail-be,csak szólj.
2009. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
95%

A beagle-ről csak jókat tudok mondani, nekünk is az van. :) Imád minket, hihetetlen sok szeretet van benne és egyszerűen ááá. Tündéri. :)

Ajánlják panelba is és kisgyerekek mellé is.

Viszont eleinte biztosan lesznek vele gondok, hiszem a beagle alapjában véve nagyon makacs, önfejű kutya. Nálunk probléma volt a rágás, nem is tudom hogy oldotta meg a párom, de 1 éves korára már semmit nem rágott. Nagyon fontos, hogy folyton fegyelmezzétek, és számoljatok azzal, hogy egyszer megengedtek neki valamit, később nagyon nehezen tudjátok majd leszoktatni róla. Éreztessétek vele, hogy ti dirigáltok, azt csinálhatja, amit megengedtek neki. Ez nagyon katonásan és szigorúan hangozhat, de csak a ti életeteket fogja megkönnyíteni, ha már a kiskutyát alapból fegyelemre nevelitek.


Szerintem imádni fogjátok. :)

2009. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Istenem, de jó testvérek! Milyen bátrak! Képzeld, mikor a gyermekeiknek mesélik majd, milyen vakmerők voltak!

Gondolom, hogy megijedtél, hogy ha elfogadod a helyzetet, amivel szembesültél, akkor közéjük dobod a gyeplőt. Nem hinném, hogy továbbmennek ennél.

2009. szept. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este amikor hazajött a férjem, és meglátta a kiskutyát, nagyon kiakadt. Azt mondta, 1 órán belül tüntessék el a lányok. Próbáltam beszélni a fejével, azt mondta 1 hónap próbaidőt kap, hogy szobatiszta legyen. Nagyon megszerettem ezt a kis ölebet, nagyon aranyos. A férjem sajnos nem akarja még csak megsimogatni sem. Valahol megértem, hogy dühös.

2009. szept. 26. 08:26
 35/45 anonim ***** válasza:

Szia.A Beagle nem öleb!Jóval nagyobb lesz minr egy Yorki v.Westi.Inkább Spániel méret.Hát, 1 hónap nem sok idő,szobatisztaságra....A férjed miért ellenzi ennyire?Szereti egyáltalán a kutyákat?Lehet azért nem simogatta meg,mert haragszik a lányokra és a kutyán tölti ki.Szegény meg semmiről nem tehet...

Ha ennyire nem értetek a kutyához,tényleg olvassatok mindennek utána,mert 1 kutyát nagyon könnyű elrontani!

2009. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Ezen konkrétan, mivel nagy állatbarát vagyok, nem akadnék ki, sőt örülnék is valahol, hogy a gyerekembe szorult némi érzelmi intelligencia. de azért elbeszélgetnék vele arról, hogy máskor ne intézkedjen a hátam mögött, számoljon be arról, ha olyan tervei vannak, ami az egész családot érinti. valamint próbálnám vele megértetni, hogy az állattartás felelősség, nemcsak örömmel hanem nehézségekkel is együtt jár.
2009. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Szereti az állatokat, de nem a lakásban. Valahol meg is értem. Szerintem sem elég az 1 hónap szobatisztaságra, de majd úgyis megenyhül. Meg fogja szeretni. Már adott neki enni, és vett neki egy plüsst, amivel alhat. Hiába próbálja azt mutatni, hogy ő nem fogja megszeretni ezt a kis csöppséget, de már látom, hogy elcsábult. :)
2009. szept. 26. 12:05
 38/45 anonim ***** válasza:
10:09-es vagyok.Ahogy írod,nem lesz nagy gond,csak tartsatok ki :-)
2009. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Én sem tudnék ellenállni egy édes kiskutyinak vagy kiscicának.Mindig volt mindkettő amíg a szüleimmel laktam,és ott azóta is vannak állatok.De,mi panelbe költöztünk,és véleményem szerint ide nem való csak aranyhal.

Sem kutyát sem macskát sem semmilyen szőrös állatot nem tartanék itt,bármennyire is szeretem őket.Rokonomnak van 2 kutyája panelba,hát nem szeretek oda menni a gyerekekkel.Pedig ugyan úgy van a maminál is,tehát nem azért mert akarom a gyerekeket állatok közelébe engedni.De egy lakásba egyszerűen nem lehet szőrös állat után rendet tartani bármennyire is igyekszik az ember.Szaga is van akkor is ha nem akarom,akkor is ha fürdetve van.Én tényleg imádom az állatokat,pont ezért nem tartanám ebbe a 80nm-es odúba.Az nem elég mozgás egy kutyának vagy macskának,ha leviszik naponta 5x fél órára pórázon.Ez állatkínzás bárki bármit is mond.Nekik arra lenne szükségük,hogy egész nap szaladgálhassanak egy udvarba.Látok magam körül sok panelos állattartót,hát mit mondjak,büntetném őket.Főleg mert a 98%-a arra sem képes,hogy összeszedje a kutyája ürülékét amikor leviszi.

Azoknak meg az orrát nyomnám bele.

2009. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Mi az hogy büdös a lakásban?? Ha egy kutya rendben van tartva nem büdös, meg kell nevelni, és gondoskodni róla.(tisztán tartani) Nekem kettő van (picik), de nem büdösek, és a lakást sem tették tönkre. Naponta 3 x 4 x sétálnak 20-25 percet, de persze ez változó. Ide is gyerekem által került, apuka nem akart egyet sem, végül kető lett, és elmondhatom, ő is imádja őket. Mostanra nélkülük üres lenne az életem!!!!Amúgy szívesebben lakom és bújok össze a kiskutyáimmal mint némelyik emberrel tenném azt.

Tartsátok meg, és majd térjünk vissza fél év múlva, biztos vagyok benne nem bánjátok meg és imádni fogjátok. Nagyon sok örömet tudnak adni! Jó kutyázást!!!!!!

2009. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!