Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan k. -zott...

Szerintetek jogosan k. -zott le szinte a nővérem? Mit gondoltok az ilyen hozzáállásról?

Figyelt kérdés

Már férjnél vagyok, boldog házasságban élünk, most várom a kislányunkat. Nővéremmel nemrég beszélgettünk felhozódott egy régi kapcsolatom, vagyis ő mondta, hogy azt hitte hozzá megyek egyszer feleségül. Nem nagyon voltunk akkoriban annyira bensőséges kapcsolatban, most sem igazán, így nem meséltem neki arról miért szakítottunk. Most mondtam, hogy nem láttam mellette a jövőmet, nem keresett jól, volt egy nagy hitel a nyakán a szülei miatt. Mi is szegénységben nőttünk fel, tudtam hogy nem akarom azt sem magamnak, sem a gyerekeimnek. A szerelem szép dolog, csak nem mindenre elég. Szerintem.

Ne értsétek félre, a férjemhez természetesen nem csak a keresete miatt mentem, szóval az sem elég ha valakinek pénze van.

A nővéremnek erre volt egy mondata, amiben szinte lek.rvázott. Nem értem. Pont őt, aki jól tudja hogyan nőttünk fel, mennyi vitája volt a szüleinknek a francos pénz miatt és hogy ezt mennyire nem szerettem volna.


2013. ápr. 22. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

A leku..vázás soha nem jogos, még olyan ember esetében sem, akinek történetesen az a foglalkozása.


A nővéred irigy, és az irigysége úgy látszik, időmként nem ismer határokat, sem jómodort. Hogy te milyen életet választottál magadnak, az a te dolgod. Ő ehhez vághat jó képet vagy rosszat, elmondhatja a véleményét, és te vagy meghallgatod, vagy nem.


De teljesen más kategória az, amikor az ember "vélemény" címén cirka lekur..zza a másikat. Mondhatnám: arról állít ki szegénységi bizonyítványt, aki így beszél.

2013. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem azért van különbség az között, hogy valaki nem tanult, nem keres jól, vagy nincs munkája, és még hitele is van, amit felelőtlenségből vett fel, és a semmiből kell fizetnie, és aközött, hogy van pl. lakáshitele, és nem a legjobb a fizuja.


Szóval sokszor a "nincs elég pénze" mögött jellembeli, felfogásbeli hiányosságok vannak, amik a rózsaszín köd elmúltával tűnnek elő a másik számára.

2013. ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem valahol érthető, hogy nem akartál a párod szüleinek hitelével küszködni évekig. Ne foglalkozz vele, mert könnyű gyorsan elítélni másokat, de kíváncsi vagyok, hogy a nővéred kitartott-e volna egy ilyen srác mellett.
2013. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%
Az én férjem sem milliomos, "csak" egy egyazerű munkàsember, mégis ezerszer többet ér mint bármilyen fejhető pénzes manus. Én őt így szeretem!:)
2013. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Nővéred amúgy hibásan fogalmaz. qrva akkor lennél ha kitartottál volna szegény pasi mellett s kijárnál közben a placcra hogy pénzetek is legyen.


De kényelmesebb kidobni a szegény pasit és gazdag pasit választani mint pucsitani a jobb közös sorsért.

2013. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Utolso, mellé lőttél. A kur.va nem pénzért csinàlja hanem ingyen, ne keverd a fogalmakat.
2013. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

aki bárkire hasonló megjegyzést tesz, annak figyelmébe ajánlom a szabad választás lehetőségét, miszerint mindenkinek olyan párja lehet, amilyet csak szeretne. oké, persze az ésszerűség határain belül. de vannak akik mernek nagyot álmodni :)


nos, akkor nyugodtan küldd ide a nővérkédet, k..zon le engem is, mert volt merszem elhagyni az idióta, hitelt hitelre halmozó élősködő pasimat egy szorgalmas, dolgos, becsületes, képzett emberért.


egy nőnek bizonyos kor után igenis normális ha megjön az esze, és racionális szempontok is számítanak a párválasztásnál.

senki nem úgy képzeli a jövőjét, h milyen jó lesz nyomorogni, milyen jó lesz megtagadni a gyerekemtől a jó minőségű cipőt-ruhát, az emlékezetes nyaralást. de sebaj, vakszerelmes vagyok egy csóró, életképtelenbe, mert az olyan nemes és emelkedett dolog.


a nagymamám is megnézte anno a kérőit, nem ment hozzá az első kocsmatöltelékhez mint a nővérei. utána meg nekik volt pofájuk vágni az irigy arcot, h a nagyimnak milyen jól megy, van egy dolgos férje, akivel közösen szép házat építettek, jól menő üzletet nyitottak.


ennyi erővel azokat is lehetne szidni, akik nem képesek belátni, hogy egy semmirekellővel kötötték össze az életüket, akivel soha nem fognak egyről a kettőre jutni.


van egy unokatesóm, akinek az apja eléggé szerette a piát. a férje is sokat járt kocsmába, haverozni. asszonyka lebannolta a dolgot, mert látta, h nem lesz jó vége, és félt, h ugyanarra a sorsra jutnak mint anno ő gyerekként. most mondhatnánk, h a csaj egy szemét zsarnok, mert van aki csak erről a végéről képes megfogni a történetet. de mondhatjuk azt is, h ő a terézanya, aki megmentette a férjét a zülléstől, és egyben tartotta a családot.

2013. ápr. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szóval a qrva ingyen csinálja. Kérem ennek a qrvának az elérhetőségét!!!!
2013. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért ne térjünk el a kérdező helyzetétől.


Más egy hitelt hitelre halmozó lógós kocsmatöltetlék.


Nézzük a kérdező irását.

Nem keresett jól - volt munkája.

Szüleitől örökölt hitel - szülei élősködtek rajta lenyomták.

De mindezek mellett talpon van és küzd.


Nem tudjuk hogy a mostani azért van e jó pozicióban mert a szülei alátoltak mindent vagy mert dolgozott és küzdött. Valószinüleg mindkettő.


De hosszutávon lehet még ebből baj.


Egy ismerősőmet ugyanigy hagyta el a nője gazdag német pasi miatt. De eltelt másfél évtized a gazdag német pasi lecsuszott, most szoba konyhában laknak, pasi alkoholista lett, üti veri a nőt, aki 2 gyerekkel nem tud szabadulni - nincs hova max anyaotthonba. Ismerősőm sose lett-volt gazdag, szintén szoba konyhában lakik egy nővel de boldog szegénységben, együtt dolgoznak a napi megélhetésért...


Szóval az idő fogja megadni a választ, a jobbat választottad e.

2013. ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!