Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családodban alkoholista?...

Van a családodban alkoholista? Milyen ember?

Figyelt kérdés
Én apám alkoholista.De még senkinek se mertem elmondani hogy mennyire igénytelen.50éves de 70nek néz ki.Nem fürdik,dől róla az alkohol szag.Wcre nem lehet utánna elmenni mert mindent fertőtleníteni kell.Már nem bírom.Van így még valaki?
2013. ápr. 25. 09:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire durva nem volt,hogy nem lehetett elmenni utána WC-re de tudom miről beszélsz!
2013. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Összehánnya a wc-t vagy büdös van utána?
2013. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Én apám is alkoholista, de szerencsére jó régóta nem találkoztam vele. Most vagyok 26 éves, férjnél vagyok, most várom első babánkat, aki végülis az ő unokája is. De szerintem nem is tud róla. Van már egy unokája, aki a testvéremé. Utoljára még kiskoromban láttam, de igazából sosem foglalkozott velünk, csak ivott, mikor elváltak anyuval akkor sem keresett minket, pedig a mellettünk lévő kisvárosban élt (tudomásom szerint még mindig ott él de ha találkoznék vele, nem ismerném meg) és sosem fizetett gyerektartást. Nem vagyok rá kíváncsi és nem is tudom mit mondanék neki ha találkoznánk... Igazából sosem éreztem azt, hogy az apám lenne, 6 éves koromban láttam utoljára de sosem viselkedett apaként, már előtte sem. Ja, első szava mikor megszülettem: "úgy gyűlölöm".
2013. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Úristen nagyon durva.En apám egy roncs.Nem is tekintek rá úgy mint apara,idővel kiolt minden szeretetet.Elmegy wcre szethánya,mellé vizel,mellé kakil és otthagyja.Ha mondjuk neki ő nem volt.Már csak 2hónapot kell vele kibírni aztán elmegyünk és itt hagyjuk.De komolyan már nagyon nehezen bírjuk.
2013. ápr. 25. 10:12
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem a nagybátyám (anyám öccse, azt hiszem akkor ő a nagybátyám). Mikor kicsi voltam mindig játszott velem, meg mutatta a kazettáit aztán pár éve találkoztam vele, ápolatlan volt, büdös és nem ismert fel.
2013. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a testvérem "VOLT" alkoholista. Azért írom, hogy volt, mert már talán nem az.Mindig kértük szépen, csúnyán, kiabálva sőt volt, hogy össze is verekedtem vele és sosem változott. Már felnőtt ember, elmúlt 40 éves és van egy kisfia, meg felesége.A felesége már elhagyta egyszer, de visszakönyörögte őt, pár hétig nem ivott, aztán minden kezdődött előröl.Ő nem csak ivott, hanem egy idő után a sok hányástól szó szerint bulímiás lett.Ez annyit jelentett, hogy bement a kocsmába, leitta magát a sárga földig aztán kihányt mindent, hogy ne verje úgy fejbe őt a szesz.Aztán egyszer csak nagyon gyenge lett, és csak ivott és ivott és egyre agresszívabb lett.Csak ivott, aludt és alig kapott levegőt.Elment az orvoshoz, mert már annyira rosszul volt, onnan a mentő vitte el, mert úgy nézett ki, hogy szívinfarktusa van, a kórházban kiderült, hogy vészesen vérszegény. Jött a gyomortükrözés és kapott 2 zacsi vért, mert a gyomrában akkora fekély lett hogy fele vére lassan kiszivárgott, ezért nem kapott már levegőt sem, és a szíve sem működött jól. Amíg kórházban volt a feleségével elmentem a körzeti orvosunkhoz segítséget kérni és elmeséltünk neki mindent őszintén. Nagyon rendes volt a dokink, még pénzt sem fogadott el, mert akkora kihívás volt számára, hogy segítsen leszoktatni őt az alkoholról. A kórházban még 1 hétig jelentkeztek az elvonási tünetek rajta , de mire kikerült onnan már tiszta volt. Az orvosunk elhívta magához egy magánbeszélgetésre és olyan szépen vázolta neki, hogy ha így folytatja megy a föld alá, hogy tudott rá hatni és azóta nem iszik.
2013. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

"Anyám". Emellett gyógyszerfüggő is. Milyen ember? Hát embernek talán erős nevezni, mert se gerince nincs, se agya. Valahova a kavicsok közé tudnám belőni rendszertanilag.


Ő is 50 körül van, de többnek néz ki. Egy szégyen, ahogy kinéz, utcára nem lépnék ki vele, mert szánalmas az egész nő. 20 centis lenövés a haján, bajszos, úgy néz ki, mint egy zombi; a szellemkastélyban kárt karokkal várnák, mert mindenki halálra rémülne tőle.

Én várom a napot, mikor végre eltávozik az élők sorából.

2013. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sajnos megértlek.Azt mondják azért isznak mert gondjuk van így oldják meg.De akkor mindenki alkoholista lehetne,mert mindenkinek van valami gondja
2013. ápr. 25. 10:41
 9/18 anonim ***** válasza:
Az apám volt alkoholista. Bunkó, agresszív ember volt. Már meghalt 20 éve - felakasztotta magát. Sajnos nem tudtunk ezután sem nyugodtan élni, mert anyám összeszedett egy másik hülyét.. Úgyhogy kénytelenek voltunk hamar felnőni, saját lábra állni. A pasival nem érintkezünk, ahogy anyánkkal sem. De el tudom képzelni hova züllött még tovább öregségére.
2013. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én édesapàm is az volt, pàrom is amikor még nem ismert. Apám sosem volt agresszív, csendes tipus volt, elvitte a szesz. Pàrom rég letette, egy darabig iszogatott, de most nem iszik. Anyàm is sokàig ivott, apám el is hagyta, pokol volt a gyerekkorom...
2013. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!