Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családodban alkoholista?...

Van a családodban alkoholista? Milyen ember?

Figyelt kérdés
Én apám alkoholista.De még senkinek se mertem elmondani hogy mennyire igénytelen.50éves de 70nek néz ki.Nem fürdik,dől róla az alkohol szag.Wcre nem lehet utánna elmenni mert mindent fertőtleníteni kell.Már nem bírom.Van így még valaki?
2013. ápr. 25. 09:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a körzeti orvosotok, de egy próbát megér, hogy segítséget kérjetek tőle.Tudom, hogy ez nagyon nehéz, mert magától sosem menne el és már elvonó sincs, hanem van valami hosszan felszívódó injekció, amit beadnak neki és ha iszik rá nagyon rosszul lesz tőle.Csak ebbe az injekciós kúrába bele kell, hogy egyezzen.Nekünk is ezt ajánlotta a doki és el is mondta a tesómnak, de egyenlőre olyan jól megállja, hogy nem iszik és a gyógyszereit is szedi rendesen a fekélyre, így nem kellett elkezdeni az injekciózást sem. A doki azt mondta, hogy szoros együttműködést kér tőlünk és amint észrevesszük, hogy újra iszik azonnal szóljunk neki és behívja újra.Nekünk ez bevált és ajánlani tudom minden alkoholista családnak, hogy éljen vele, hátha sikerül még pár elveszett embert visszatéríteni az életbe.Tesóm is mindig csak a gondjaival takarózott és arra hivatkozott, hogy a sok problémája miatt iszik.Mi nem tudtunk rá hatni évekig, sőt évtizedekig, mert már vagy 15 éve keményen ivott és bár voltak közben tiszta időszakai is, de gyakoribb volt a hónapokig totál k.o. minden estére :(Az orvosoktól meg azért sok alkoholista tart bizonyos fokig, mert működik náluk a fehér köpenytől való félelem.És ha egy orvos mondja nekik, hogy márpedig megdöglesz ha így folytatod azt jobban elhiszik, mint ha a feleségük, testvérük vagy a saját anyjuk szájából hallanák.Nálunk bevált és nagyon figyelünk rá, hogy vissza ne essen. :)
2013. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekim is az apám az . Ha megmondom neki jol megrugdos a főldőn és megfenyeget hogy megől. Gyakran ősze hánya a wc ét. Bunkó és Agreszív.

Nem nagyon van lehetőségem elkőltőzni.

Bár nem igénytelen. Csak nem tudok vele omonikálni értelmes dolgokrol mert félek tőle.

2013. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

11-es

Persze szép és jó amit írsz. Biztos működik is. Meg van olyan is aki szépen bólogat az orvosnak, hogy persze majd befekszik, meg minden, aztán hazamegy és jól szétver mindenkit amiért így "megalázták" az orvos előtt.

Aki nem akar, azon nem lehet segíteni!

2013. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én csak azt mondtam, hogy egy próbát megér, mert amíg ivott tesóm is ilyen volt, sőt egyszer lila lett anyám keze, úgy megszorította, mert anyám ki akarta hívni az orvost.Sőt a feleségét is megfojtogatta részegen, másnap meg nem is emlékezett rá és letagadta az egészet.Erre vannak az orvosok, mármint a segítőkész NORMÁLIS orvosok.Ha mindent őszintén elmondasz a dokinak beleértve a veréseket is, az agresszivitást, akkor egy jó doki eléri szép szóval, hogy a végén még tartani fog tőled az alkesz családtagod, nemhogy még ő bántana. Gyerekkoromban volt egy barátnőm, akinek a nővére megelégelte, hogy állandóan püföli otthon az egész családot a részeg apa és egy éjjel 3-an lefogták az apát, amíg aludt és kést tartottak a nyakához és megfenyegették, hogy elvágják a nyakát.A következő ittas buli után nem mert elaludni apuka, mert beígérték a lányok, hogy elvágják a nyakát.Még pár évig együtt éltek, de aztán elváltak a szülők és azóta már az új asszony köt ki havonta a sebészeten 1-2 töréssel, meg lila foltokkal, de ott legalább már az új asszony is iszik.Barátnőm anyja meg boldogan él egy új antialkoholista kapcsolatban. Száz szónak is egy a vége:Én még utoljára bevállaltam, hogy akár meg is verhet ezért a tesóm, hogy bemártottam a dokinál, de a doki olyan szépen felnyitotta a szemét, hogy se engem se a feleségét nem kéri számon azóta.Lehet, hogy titkon haragszik ránk egy kicsit, de be kellett látnia, hogy mindent magának köszönhet, mert a kocsmában sokan látták mások is, hogy mennyit iszik és kijár okádni... Így ez már köztudott volt.És az egész falut mégsem lehet elpüfölni a saját hülyeségünk miatt. :)
2013. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
anyám az volt. Azért csak volt, mert 2009-ben elütötte egy autó emiatt, túlélte, tavaly pedig részegen eltűnt, összeverték, elesett, beverte a fejét, kórházba került, majdnem belehalt, most meg tolószékben van, segítség nélkül enni is alig tud, a bal keze alig mozog, 2-3 métert sem tud biztonságban megtenni lábon vagy bottal. Hát ilyen ember. Szeretem, de már nem tisztelem. Sajnos ezt kell mondjam, és még én érzem szar embernek magam miatta.
2013. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Van és nagyon idegesítő, mindenbe bele szól.
2013. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A nagypapám volt az, tavaly meghalt. Nem vele éltünk, csak látogatóba jártunk. Se a nővérem, se az én nevemet nem tudta. Alig ismertük. Emlékszem, sokáig magáztam is. Sajnálom, hogy így alakult, mert szerettem volna, ha nekem is van "normális" papám, aki mesél, meg ilyenek.. :)


Aput sajnálom, mert szerette volna, ha jobb kapcsolatot alakítunk ki az apukájával. Az apai nagymamám is alkoholista volt, őt nem ismertem személyesen. Csak anyukám mesélt róla, apu nem. Volt, hogy nagy késsel kergette őket az apja, az anyja az asztalba verte a fejét, mert rosszul olvasott egy szót, meg ilyenek.


15/L

2013. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én gyűlölöm az apám! Tönkretette a testvéreim életét és az anyám miatta halt meg. Egy rohadt tetű. Gyülölöm az alkoholt is. És nem értem mért vedeli mindenki.
2014. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!