Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen családi helyzetről? Ti vállalnátok így ennyi gyereket?

Figyelt kérdés

Megvallom őszintén én nem, de érdekel mások véleménye.


Adott egy jól menő vállalkozás a feleségnél, de a férj is sokat keres (havi 1 millió környékén biztos). Van már két gyerekük 2 és 3 évesek. De kb. egy éve mindkettő bölcsis - persze magánbölcsi - előtte is sokat voltak bébisziterrel, mert az anya közben járkált. Máskor vitte őket magával. Most is sokszor vannak azzal a lánnyal bölcsi után, mert a szülők nem érnek rá mindig 4 után. Nem azt mondom hogy nem törődnek velük, de szerintem mindig is keveset az átlaghoz képest, egyszerűen az időhiány miatt. Mindkét gyerek kisfiú. Az apa nagyon szeretne egy kislányt, az anya már kevésbé vágyott harmadik gyerekre, de a férje miatt vállalja.

Ő ugyanígy lesz gondolom, bébiszitter-bölcsi. És ami jut a szülőknek idő az már nem két, hanem három felé oszlik.

Amúgy nagyon álomcsaládnak néznek ki kívülről, de milyen áron?


2013. ápr. 26. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem az együtt töltött idő mennyisége hanem a minősége számít.
2013. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze, ezt értem. Teljesen mindegy, hogy egy anya egész nap otthon van, ha nem úgy törődik a gyerekkel, vagy nincs otthon. De szerintem még annyira picik akkor több időt kellene velük lenni. Kisbaba koruk óta otthagyja őket órákra, a kicsi egy éves volt mikor heti 5 napra 8 órába bölcsibe adta, és még utána sem tud velük lenni mindig.
2013. ápr. 26. 12:25
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Ez meg csak magyar luxus, hogy Anyuka 3. évig otthon lehet a kicsivel az állam meg támogatja. Most ez nem bántás de nagyon sok országban 4-5. hónap max. egy évig maradhat otthon az anya és ott sem lesznek sérültek a gyerekek.
2013. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Kisbaba koruk óta órákra otthagyja őket? Húha és gondoskodik felügyeletről, nem?


Ez egy ilyen hülye magyar gondolkodás, hogyha megszülsz akkor vége az életednek, sehova nem mehetsz, három évre penészedjél be otthon. Nézz már szét ezen az oldalon, hogy hányan írogatják, hogy egy nyaralásra se ment el, míg 5-6 éves volt a gyerek, meg a másfél éves gyerek mellől egy moziba nem megy el, még akkor se, ha az apja otthon maradna a gyerekkel meg stb. Itt azt hiszik ez a normális és egészséges, de nekem ez inkább ijesztő.

2013. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

És ha szegények lennének, és napi 12 órát dolgoznának + x óra utazás mellé? Akkor is rossz szülők lennének?

A minőség számít, nem a mennyiség. És a kérdésre a válasz: igen, én vállalnék.

2013. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy vállalnék, meg van mindenük. Igen valóban ez csak otthon szokás, hogy az állam fizeti, hogy 3 évig otthon legyenek az anyák.
2013. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Én még negyediket is nem, hogy harmadikat.
2013. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha meg nem lenne gyerekük az lenne a baj, hogy miért nem szül ha megtehetik.


Nem hiszem, hogy kevesebbet foglalkoznak a gyerekekkel mint akik napi 12 órát dolgoznak, esetenként hétvégén is.

2013. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én sem mondom, hogy otthon kell ülni 3 évet. Azt én is túlzásnak tartom. De szerintem 1,5 - 2 kell. Nem kell otthon ülni egész nap addig sem, lehet gyerek nélkül is létezni, de szerintem nem mindennaposan. Egy egy éves pedig szerintem akkor is kicsi még ahhoz, hogy bölcsibe járjon, utána a bébiszitter vigyázzon rá, esetenként 6-7 óráig.

Ha már az apa sokat dolgozik, és ilyen jól keres, gyerekvállalás előtt megteremtettek mindent ami kell, akkor szerintem vissza lehet venni egy kicsit ilyenkor az anyának. Ha megélhetés függne rajta akkor az más lenne, de vígan élhettek volna akkor is, ha a szülőszobából nem visszamegy dolgozni másra bízva a gyerekeket már akkor. Szóval szerintem a pénz nem minden. Főleg úgy hogy van anélkül is hogy ő keresne.

2013. ápr. 26. 13:08
 10/21 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy nem dolgoznak meg érte. A férj is rengeteget dolgozik, a nőnek is nyilván könnyebb lenne otthon ülni és költeni a férj pénzét. Nem ezt írtam. Hanem azt, hogy egyáltalán nincsenek erre rászorulva, hogy a pici gyereket otthagyja az anya, azért hogy még több pénz legyen. Mire jó, ha lemarad mindenről?

De lehet hogy velem van a baj, hogy havi 1 milliós bevétel elég lenne. (mi ketten keressük a felét, mégis jól élünk)

2013. ápr. 26. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!