Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen családi helyzetről? Ti vállalnátok így ennyi gyereket?

Figyelt kérdés

Megvallom őszintén én nem, de érdekel mások véleménye.


Adott egy jól menő vállalkozás a feleségnél, de a férj is sokat keres (havi 1 millió környékén biztos). Van már két gyerekük 2 és 3 évesek. De kb. egy éve mindkettő bölcsis - persze magánbölcsi - előtte is sokat voltak bébisziterrel, mert az anya közben járkált. Máskor vitte őket magával. Most is sokszor vannak azzal a lánnyal bölcsi után, mert a szülők nem érnek rá mindig 4 után. Nem azt mondom hogy nem törődnek velük, de szerintem mindig is keveset az átlaghoz képest, egyszerűen az időhiány miatt. Mindkét gyerek kisfiú. Az apa nagyon szeretne egy kislányt, az anya már kevésbé vágyott harmadik gyerekre, de a férje miatt vállalja.

Ő ugyanígy lesz gondolom, bébiszitter-bölcsi. És ami jut a szülőknek idő az már nem két, hanem három felé oszlik.

Amúgy nagyon álomcsaládnak néznek ki kívülről, de milyen áron?


2013. ápr. 26. 12:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt az energiát arra fordítanád, ami más életében való vájkálásról szól, sokkal boldogabb lennél.
2013. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mire jó, ha lemarad mindenről? "


Kérdezd meg a férjedet, hogy ő nem sajnálja, hogy munka mellett lemaradt mindenről?

2013. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Mi konkrétan unjuk egymást az 1 éves gyerekemmel. Ha tehetem gyerekek közé viszem, hát mit mondjak, kb. észre sem venné ha otthagynám. Annyira igényli a saját kis gyerektársaságát! Én gondolom, hogy rossz, ha korán társaságba mennek! Sőt!
2013. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
*nem gondolom
2013. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Vállalnék, sőt vállalnék még többet is. De nem ülnék otthon, ha van egy vállalkozásom, amit szeretek és ami jól is megy. A gyereknek is jobb egy kiegyensúlyozottabb, pörgősebb anyuka.

Meg egyébként ha belegondolsz, a plusz pénzen rengeteg plusz időt lehet vásárolni. Mert lehet, hogy az anyuka nem teszi le négykor a munkát, de gondolom, a bébiszitter mellett (vagy egy személyben) van bejárónőjük is, azaz nem kell foglalkoznia a házimunkával. Azaz hazaér mondjuk hatkor, de onnantól szabad. Míg átlaganya hazaér fél ötkor, de még nekiáll takarítani, vacsorát csinálni, utána mosogatni... amikor ugyanúgy nem foglalkozik a gyerekkel.


No meg a másik dolog, hogy ha anyuka otthagyja a vállalkozást, akkor annak valószínűleg annyi. Egy vállalkozás nem olyan dolog, amit jegelni tudsz, aztán évekkel később folytatod. Azaz kiesik a jövedelem fele, ráadásul onnantól csak egy helyről jön be pénz. Azaz bármi történik apukával, hirtelen nullára csökkenhet a bevétel.

Szerintem okos, ahogy csinálják. Én is hasonlóképpen tenném.

2013. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mit kell azon töröltetni, hogy addig kell menni a pénz után, ameddig van mi után menni. Most azért, mert neki jól megy üljön otthon? Utána meg, ha a férje mondjuk becsődöl, akkor aztán marha jó lesz, hogy anyuka dolgozhatott volna, lenne pénz, de ugye a szomszéd, vagy akárki úgy gondolta, hogy az ciki és ezért inkább otthon maradt, most meg majd nem tudják biztosítani a megszokott életszínvonalat.
2013. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan bicskanyitogató dolog, hogy állandóan csak az anyát hibáztatod, a férjet miért nem? Ő nem ugyanolyan szülője a gyereknek? Másrészről szintén felháborító a feltételezés, hogy szerinted mindenki CSAK pénzért dolgozik.
2013. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Haha, mintha csak a saját történetemet olvasnám!

Annyi a különbség, hogy férjemnek van saját vállalkozása, én egy hatalmas multinál igazgató-helyettes vagyok csak, plusz a gyerekeink kicsit idősebbek.

2 lányom volt, a férjem megveszett egy kisfiúért. Lett hát még egy lányom! :D Nem jött be a terv.

Nálunk is besegít a babysit, nagyszülők és miegymás, mindhárom gyermekem köszöni szépen jól van, egészségesen fejlett, értelmes, és korához képest művelt, széles látókörű. Valóban, hogy nem tudok velük annyi időt tölteni, amennyit más (bár igyekszem meghúzni a munkában a határt), nem én vezetem a háztartást, nem főzök naponta, mint egy "átlagos" anyuka. És biztosan sokan megvetnek azért, mert pl. kétnaponta konditerembe járok - azt persze senki nem tudja, hogy közben a gyerekek felolvasnak nekem, tanítják egymást, vagy élménybeszámolót tartanak. Nem szeretném ezt tovább ragozni...

Továbbá azért megyünk, csináljuk a férjemmel azt, amit, mert megtehetjük. Plusz mert minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének - szerintünk most is jó nekik, és biztosan nem fogják a szemünkre vetni, ha saját lakásba költöznek el, nem albérletbe...


Bocsánat, elragadtattam magamat! :D Csak annyiszor bántanak engem/minket is, holott... Keveset vagyunk együtt, de azt a keveset okosan töltjük el. Ez pedig sokat számít!

2013. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván azért élnek jól, mert mindketten sokat és jól dolgoznak. Azért egy munkahely nem igazán úgy működik, hogy akkor az anya "visszavesz a tempóból" és akkor majd ha már nagyobbak a gyerekek fogja magát, visszamegy és ugyanott folytatja ahol abbahagyta (hacsak nem hivatalnok:D)

Gondolom amit az anya felépített, elért a karrierjében sok-sok munka árán tette és megértem, hogy nem akarja feladni és otthon ülni. Ha valakinek jól áll az anyagi helyzete és "megteheti", nem gondolnám, hogy az a megoldás, hogy akkor beéri ennyivel és abbahagyja, mert már úgyis van alapon. Pont azért dolgoznak mindketten keményen, hogy a gyerkőcöknek 10-15-20 év múlva is ugyanolyan jó megélhetést tudjanak biztosítani.

2013. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem teljesen jó dolog, h az anya nem fásul bele a gyereknevelésbe, hanem mellette mással is foglalkozik. én sem bírnék 3 évet otthon ülni, és egyébként is szeretem a munkámat, szóval ha lejár a gyed, akkor majd megyek vissza.


nekem ez az álomcsalád, nem az amikor anyuka a gyerekekre hivatkozva egy évtizeden keresztül otthon mereszti magát és teljesen beszűkül, kiesik a világ pörgéséből. egy laza, pörgős anyuka szellemileg is sokkal többet tud adni a gyerekének mint egy olyan, akinek semmi más elfoglaltsága nincs.

2013. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!