Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza kinél működik?...

Külön kassza kinél működik? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Párommal 6 éve együtt élünk, van gyerekünk is. Az elejétől külön kasszán vagyunk, így alakult megbeszélés nélkül. Ő 3* annyit keres, mint én. Az elején nem is volt gond, mindenki költötte a magáét, nagy tételeket feleztük. Csak ugye jöttek a gyerekek, gyed idején még nem volt gond, mert jó gyedem volt, nem kellett tőle kérnem, de most gyest kapok egy ideje és nagyon vonakodva ad bármire. Hozzáteszem, nem költök másra a gyerekeken kívül, másfél éve voltam utoljára fodrásznál, kozmetikus-manikűr sose voltam még, ruhát kb fél évbe egyszer ha veszek. De ezt úgy képzeljétek, hogy ő keres 300-at, én max havi 20-at kérek tőle, hitelünk nincs, rezsink alacsony és mégis mindig azt mondja, hogy nincs pénzünk. Bármire kérek, azt mondja, nincs rá. A bankszámláján fogalmam sincs, mennyi van, ha kérdezem ködösít, nem árulja el, h mennyi pénzünk van. Hiába vannak közös gyerekeink, anyagilag ő külön állónak érzi magát. Pedig esküszöm nálam spórolósabb, visszafogottabb nő nincsen. :( Mit gondoltok?

2013. ápr. 26. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy ahhoz még lelkizősnek sem kellene lenni, hogy a pénzt megbeszélje veled. De a pénzkérdés csak egy tünet, aminek 1- maximum 2 év után felszínre kellett volna bukkannia, mint probléma. Valójában nem ez a nagyobbik gond, hanem hogy - mint sok más férfi - kötelességének érezte, hogy legyen "barátnője", gyereke, megszerzett magának, de ő attól éli a világát, és jajj neked, ha bele akarod ártani magadat az ő privátszférájába. Pedig normális esetben te lennél a privátszférája, és a gyerek. Ti kellene, hogy a magánélete legyetek.
2013. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Nem volt egy nagy csajozós ám, vagy ilyesmi, inkább tipikus agglegény, igen sokára jöttünk össze, és 2 év is eltelt, mire komolyabbá vált a kapcsolatunk, tehát megfontoltan ismerkedtünk. A pénzprobléma azért most került felszínre, mert most már nincs gyedem, csak gyesem, a különbség havonta 60 ezer ft, addig, míg gyedem volt, nem okozott gondot fizetni amit kell. Szóval a pénzprobléma most vált aktuálissá.
2013. ápr. 26. 17:04
 53/63 anonim ***** válasza:

Szerintem ő az a tipus, aki a barátnőnek a szebbik arcát mutatja. Emellett persze vannak kilengséei, de az az ő magányügye, amit féltve őriz.


A pénzprobléma alatt azt is értem, hogy azért ha együttlakásnál még nem is de közös gyereknél már illik összedobni ami van.

2013. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:
Igen, nem biztos, hogy teljesen őszinte. Hát mindegy, sajnos tenni nem tudok semmit, míg picik a gyerekek. Akkor járok csak pórul, ha becsajozik, akkor keményen ráfázok.
2013. ápr. 26. 17:15
 55/63 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem értem meg, hogy a nők miért gyerek szülés után jönnek rá, hogy nem jó nekik valamiért a kapcsolat?

Előtte nem gondoltál arra, hogy gyerekkel leszel gyes-en?

2013. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy előtte más arcát mutatta! Pl karácsonyra 100 ezres telefont kaptam, alig akartam elfogadni. Mielőtt teherbe estem, wellness hétvégén voltunk épp. És a pénzen sose pörgött, soha! Ez egyébként tetszett benne, hogy nem filléreskedik, ha beültünk valahova, azt rendeltem, amit akartam, vásárlásnál meg se nézte az árakat.
2013. ápr. 26. 17:20
 57/63 anonim ***** válasza:
25%
már most is eléggé ráfáztál
2013. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy más színvonalon keres és él, mint ahonnan te jöttél. Én írtam, hogy hasonló a helyzetünk, mert a párom kiemelkedően keres. Mégis tegnap előtt történt, hogy nem maradt pénzem, menni kellett máshová, a kezembe nyomta a káryáját, és mondta a pint, hogy vigyem. Még nem is vagyunk házasok, csak most lesz az esküvőnk. Kérdeztem, szeretne-e szerződést kötni, azt mondta, nem, mert a pénzünk közös. Én vagyok, aki ezt nehezebben dolgozza fel, ő odaadná mindenét, ha arra kérném, csak tudja, hogy nem kérem. Adok arra, hogy keressek én is, nem akarok élősködni, vag yilyesmi. Szerintem nincs meg közöttetek a bizalom. Ő azt hiszi, kisemmiznéd, te úgy érzed, nyomorogsz, pedig van pénzetek, cak nem vagytok egy család. Ez így nem család és nem házasság. Ez így... ahogy más is mondta, közös albi a könnyebb megélhetés reményében. Azt hiszem, egy hosszú és részletes beszélgetést igényelne a dolog.
2013. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit durva leszek, de előfordulhat. Nincs véletlenül egy másik családja vagy esetleg szeretője? Nekem itt nagyon sántít valami...
2013. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

Mi már most 22 évesen közös kasszán vagyunk és el se tudnám képzelni, hogy ne így legyen. (2 éve járunk)


Volt olyan időszak, amikor nekem volt több pénzem, volt olyan, hogy neki volt, és egyikünk se vetette a másik szemére, hanem összedobtuk amink van és együtt vásároltunk stb.


Egy kérdés:

Mit tesz a párod, ha kirúgják a tuti állásából (pl. létszámleépítés, csődbe megy a hely stb) és elfogy a tartaléka? Akkor már közös lesz a kassza, vagy mi?

2013. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!