Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza kinél működik?...

Külön kassza kinél működik? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Párommal 6 éve együtt élünk, van gyerekünk is. Az elejétől külön kasszán vagyunk, így alakult megbeszélés nélkül. Ő 3* annyit keres, mint én. Az elején nem is volt gond, mindenki költötte a magáét, nagy tételeket feleztük. Csak ugye jöttek a gyerekek, gyed idején még nem volt gond, mert jó gyedem volt, nem kellett tőle kérnem, de most gyest kapok egy ideje és nagyon vonakodva ad bármire. Hozzáteszem, nem költök másra a gyerekeken kívül, másfél éve voltam utoljára fodrásznál, kozmetikus-manikűr sose voltam még, ruhát kb fél évbe egyszer ha veszek. De ezt úgy képzeljétek, hogy ő keres 300-at, én max havi 20-at kérek tőle, hitelünk nincs, rezsink alacsony és mégis mindig azt mondja, hogy nincs pénzünk. Bármire kérek, azt mondja, nincs rá. A bankszámláján fogalmam sincs, mennyi van, ha kérdezem ködösít, nem árulja el, h mennyi pénzünk van. Hiába vannak közös gyerekeink, anyagilag ő külön állónak érzi magát. Pedig esküszöm nálam spórolósabb, visszafogottabb nő nincsen. :( Mit gondoltok?

2013. ápr. 26. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezért nem szeretem a külön kasszát. Nekem olyan, mintha egy baráttal összeköltöznél, hogy olcsóbb legyen az albérlet. A másik, ha külön kasszán vagytok, és "mindenki költötte a magáét", akkor most mi az, hogy

"nem árulja el, h mennyi pénzünk van"? Tehát most már pénzünk? Az akkor közös? Tényleg nem bántásból, de akkor nem is értem, pont az ilyen helyzetekből kifolyólag.

2013. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%
Azért kedves meg rendes, mert ezek mellett legalább nem bánt? Elég megalázó ez már így is, szerintem. Te teszed élhetővé a mindennapokat, ő meg besegít, ha már egyedül nem bírod, én ezt látom. De most komolyan, mi lenne, ha felnőtt nőként azt mondanád, hogy nem csinálod tovább és új szabályokat állítanál fel?
2013. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van. Példaként most szeretnék a lakásba venni valamit, használati tárgyat, ami fontos lenne, de nem árulja el, hogy meg tudjuk-e venni. De érted, akármit veszünk, az az övé, hisz az ő ingatlanának az értékét növeli, ha kifestünk, ha csempézünk, ha új wc-ülőkét veszünk, hadd ne soroljam. Tehát ezeket szerintem úgy illő, ha ő fizeti, ezzel nincs is gond, és hát én ki se tudnám fizetni nyilván. Tehát így értve "pénzünk". Pénz, amit a lakásra fordíthatunk.
2013. ápr. 26. 16:16
 44/63 A kérdező kommentje:
Megpróbálok új szabályokat felállítani. Sokszor kértem, hogy legyen egy közös számlánk, de kinevetett. Pedig tényleg nem hajtok a pénzére, mondjuk ez tényleg rosszul esik, hogy nem bízik bennem ennyi idő után. Kértem, hogy x ft-ot hagyjon itthon, hogy tudjak mihez nyúlni, azt mondta, hogy nem hagy készpénzt a lakásban, mert ha betörnek, elviszik. (Ezen én is csak nevettem, több milliónyi elektronikai cuccunk van itthon, biztos nem a 20 ezer ft-ot sajnálná, ha betörnének.) Ha pénzt vesz fel a kártyájáról, takarja a Pin kódot pl, nekem ez is olyan rossz érzés. :(
2013. ápr. 26. 16:20
 45/63 A kérdező kommentje:
Egyébként az egész azért ilyen pocsék, mert eltérő az anyagi helyzetünk. Én szegény családból származom, ők meg elég jómódúak, tehát szerintem az alapprobléma is ez. Előtte mindig ragaszkodtam hozzá, hogy hasonló anyagi helyzetű srácokkal legyen kapcsolatom, de vele kivételt tettem, pedig gondoltam rá, hogy gond lesz ebből később. Hát van belőle.
2013. ápr. 26. 16:29
 46/63 anonim ***** válasza:
100%
takarja a PIN kódját? mintha meg akarnád lopni. nem bízik benned és nem tisztel. kérdés, hogy akkor miért is rendes? mert engedi, hogy ráülj a wc-deszkájára?
2013. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:
Rendes, mert kedvesen, tisztelettel beszél velem (anyagiakon kívül) és foglalkozik a gyerekekkel, nem türelmetlen, nem kiabál, semmi ilyesmi, a családomat is szereti, kedves velük, a barátaimmal mindig szívélyes.
2013. ápr. 26. 16:34
 48/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs különösebb baja az embernek a lakótársával/bébiszitterével/házvezetőnőjével, akkor kedvesen, tisztelettel beszél vele.


Akinek gyereket szülök/igent mondok, az legyen már a társam, érted. Még a lelki vívódásaimat is el merem neki mondani, nemhogy a pénzkérdést...

Hű de rossz helyzetbe hoztad magad. Én ebből kimásznék, míg lehet.

Eléggé jellemző a tehetősebb férfiakra, hogy nem bántják az asszonyt, szépen beszélnek vele de azért suttyomban csalják és tartják tőle a 3 lépés távolságot.

2013. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tényleg sokszor olyan, mintha a házvezetője lennék. A takarítás az amúgy is központi téma nálunk. És valóban nem elég intim a kapcsolatunk, de ezt betudom annak, hogy ő nem egy lelkizős típus. Nem tudom, patthelyzet.
2013. ápr. 26. 16:48
 50/63 anonim ***** válasza:
84%
házvezetőnő, bébiszitter és mi egyéb. és még anyagilag is lenulláz, amíg ő meg vígan teszi félre a pénzt, ki tudja mira
2013. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!