Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elnézést kértek a gyerekete...

Ti elnézést kértek a gyereketektől, ha látott részegen? Nem fura ez? A gyereknek is kell kérnem egy-egy buli után?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy egyfolytában iszik mindenki a családban:)

De a szülők is láthattak már egyszer-kétszer kicsit spiccesebben egy buli után. Nem csinált belőle senki problémát (már amúgy nagykorú is vagyok). Én még nem láttam őket részegen, persze néha látom hogy isznak egy-egy pohárral ha összeülnek a barátaikkal vagy valami más olyan alkalom van. Most láttam először aput részegen, amúgy nem volt vele semmi, kicsit lökött volt, ennyi:) Másnap mondta, hogy bocs a tegnapiért. Oké nem variálta túl, ennyit mondott, annyira bűnbánó sem volt (nem is volt miért), de akkor sem értettem miért kell ezt mondani.

Szülőknél szokás ez?

Én is mondjam ha be vagyok csípve?


2013. ápr. 26. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
nehéz kérdés, szerintem nem furcsa, ha ezt mondta, lehet úgy gondolta, hogy ez illendő
2013. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha szerinte így illendő akkor szerintem is legyen az fordított esetben? :) Vagy ez már más?
2013. ápr. 26. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy homályos neki a tegnapi nap, és biztos ami biztos, bocsánatot kért, ha esetleg túl hülye lett volna. Ez csak jófejség:)

A becsípést nem kell bejelenteni, viszont ha nem vagy biztos benne, hogy nem-e bántottál meg valakit / nem hoztál kényelmetlen helyzetbe valakit, akkor érdemes bocsit kérni:)


Amúgy, szülők azért kérnek ilyenkor bocsit, mert elvileg példaképek:)) Persze, ennyitől nem rendül meg se bizalom se tisztelet, ez csak úgy jön nekik:) Enyéim is csinálták ezt már:)

2013. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Az apád egy igazi úriember!


...és még kérdezed?.. ritka az ilyen család és gyerektisztelő ember, még akkor is, ha már nagyobb vagy.... Neki még van tartása. Legyen neked is!


Ö még tud viselkedni!

2013. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így működik törvényszerűen, hogy bocsánatot kell kérni minden egyes becsípés után. Ha csináltál valami gáz dolgot, akkor kérj, ha nem, akkor minek. Ahogy írod, apukádat most láttad először részegen, valószínűleg ezért mondta, de mivel nem variálta túl, ezért nem is kell nagyfeneket keríteni a dolognak.
2013. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!