Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleitek 5 év után...

Ha a szüleitek 5 év után kezdenek el érdeklődni irántatok, a gyereketek iránt, akkor felvennétek velük a kapcsolatot a gyerekek miatt? Szerethetik őket, ha előtte a származásukkal van gondjuk?

Figyelt kérdés
A férjem édesanya afroamerikai, az édesapja magyar. A szüleim mindig is rasszisták voltak, ami szerintem abból adódik, hogy igen egyszerű, falusi emberek. Nem nézték jó szemmel a kapcsolatunkat, nem akarták megismerni, nem is nagyon találkoztunk utána (amúgy is Bp-n élünk, ők Szabolcsban). Mikor terhes lettem volt egy mondatuk amin igen felhúztam magam, utána kinyomtam a telefont ha kerestek (egyszer) aztán nem kerestek, én sem őket. Megszületett a kisfiam, majd még egy. Mostanában ők is egyre érdeklődőbbek a család iránt (3 és 4 évesek, szóval abban a korban vannak). Nemrég kaptam édesanyámtól egy levelet, a lényege az volt, hogy szeretnék rendezni a kapcsolatot. Én ismerem magam, tudom, hogy ugyanolyan már nem lesz a viszonyunk, de haragot sem akarok tartani és jó lenne ha lennének a gyerekeknek nagyszülei (férjem szülei most az USA-ban élnek, egy évben egyszer tudunk kimenni hozzájuk, ők is egyszer jönnek, szóval évi kétszer találkoznak a fiam a nagyszülőkkel). Viszont félek attól, hogy mégsem tudnák őket elfogadni. Már korábban visszahallottam egy rokontól, hogy volt egy olyan megjegyzése apámnak, hogy nem is olyan feketék (face-es kép kapcsán), nem tudom milyen embernek ez az első mondata az unokáit látva. A férjem sem "olyan" fekete mégsem tudták elfogadni. Nem akarok látszatkapcsolatot közöttük (szüleim-nagyszüleim). Oké, biztos idősödnek, és ezért jutottunk eszükbe, de nem akarom magunkat olyanokkal körbevenni, akiktől nem kapnak maximális elfogadást. Mert ilyenben van részük/részünk - akármennyire nem számít elvileg ma már - nem akarok ilyet a közeli hozzátartozóik között.

2013. ápr. 26. 20:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nézd, egy próbát megérhet esetleg, de túl sokat azért ne várj szerintem. Leírom a mi történetünket, hozzátéve, hogy tisztában vagyok vele, hogy a férjem szülei különösen problémás esetek (és még finoman fogalmaztam).

A férjemmel 2010-ben házasodtunk össze, apósomék már az esküvőnkre sem jöttek el, mert nem dirigálhatott az esküvőszervezésben, na meg nem akart pénzt áldozni a dologra. Ordítva közölte, hogy kitagadja a férjemet. Így aztán a férjem sem kereste őket, így telt el 1,5 év. Ezután a férjem megpróbálta felvenni az anyjával a kapcsolatot, kiderült, hogy ők vannak megsértődve az esküvő miatt. Ennek ellenére ünnepeken felhívták egymást, de nagyon erőltetett volt az egész. Időközben terhes lettem (1x érdeklődött anyósom, hogy vagyunk), megszületett a fiunk, férjem felhívta őket, mikor megszültem, hogy megvan a baba. 3 hét elteltével telefonált anyósom, hogy hogy vagyunk és amikor a férjem megkérdezte, hogy esetleg nem kívánják-e megnézni az unokájukat,az volt a válasz, hogy de, csak annyi dolguk van, majd jönnek. Na erre nyilván a férjemnél elszakadt a cérna, kiosztotta az anyját. Erre 2 napra rá anyuka megjelent látogatni. Azóta 10 hónap telt el és nem látta újra a fiunkat (apósom kijelentette, hogy nem is akarja megnézni) és talán 2x telefonált. Férjem eljutott arra a pontra, hogy nincs szüksége erre a látszatkapcsolatra, le akarja az egészet zárni. Én mindig támogattam, akkor is, mikor rendezni akarta a kapcsolatot, de most is, mert akik a gyerekünkre nem kíváncsiak, azok minket sem érdekelnek.

Kívánom, hogy neked sikerüljön rendezni a kapcsolatot, csak azért írtam ezt le, hogy lásd, a legjobb szándék ellenére sem mindig sikerül és ha ha esetleg nálatok sem menne, ne csalódj nagyon nagyot. Annyit még hozzátennék, hogy a lányuk sem tartja velük a kapcsolatot, ugyanilyen okok miatt.

2013. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
25%

én mindenképpen felvnném a kapcsolatot (meg sem szakítottam volna)


elkezdenék levelet írni a nagyiknak. Megírnám, örülök, hogy rendezzük a kapcsolatot. Megírnám,hogy felkészítem a gyerekeket, és addig is írok róluk.

Talán 3 levél (hetente 1) elég is lesz.


Mesélnék a születésükről, a cseperedésükről.

A suokásaikról, jó és rossz tulajdonságaikról. Az életetekről. Minden kis vacakságról. milyen messze vah a játszórét, ott mit szoktak csinálni, mit esznek szívesen (ez fontos), a férjed mennyit tud velük lenni, mik a közös játékok. Tanulnak-e két nyelvet? stb.


Hidd el, ez nagyon jó, mert így már előre megismerik őket, megszeretik, még látatlanban! Egyáltalán nem fogja őket érdekelni a bőrük színe. Alig fogják várni, hogy láthassák őket.


A kicsiknek is mesélj a nagyszülőkről, amit csak tudsz - amit megértenek.


Így kell kapcsolatot felmelegíteni.

Ha csak hirtelen összetalálkoznátok, csak állnátok bénán egymással szemben. Vagy a sérelmek jönnének elő.


Így már lesz közös téma a kicsik meg a nagyszülők között is. Hiszen már félig ismerni fogják őket.


Sok sikert!

2013. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért a szülőket is meg lehet érteni. Manapság divat lerasszistázni azt, aki egyszerűen távolságot tart a nem fehér emberektől. Őket is meg kell érteni, hiszen nem találkoztak ilyennel soha, ezért félnek. Másrészt aggódnak, hogy a lányuk negrofil vagy még durvább, hiszen köztudott, hogy a fehér nők egy része miért szereti a feketéket és viszont.
2015. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Off: 13as,kifejtenéd bővebben az utolsó mondatod?Na és mit takar az a kifejezés,hogy negrofil?köszi
2015. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt akarod hogy más változzon, neked kell valtoznod.
2015. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Először Te találkozz a szüleiddel, és csak ha azt érzed, hogy nem okoznak nagyobb bajt, mint előnyt, akkor engedd közel a családod többi tagját. És ki tudja, akár több évtizedre helyreállhat a családi béke.


(Mellesleg azzal számolj, hogy ha a szüleid megbetegszenek, nyakadba száll a gondozásuk, legalábbis muszáj lesz velük törődni vagy ellátást szerezni számukra, tehát jobb lenne addigra egy normális kapcsolatot fenntartani velük. Igen kicsi a mozgástér arra, hogy a gyermeki kötelezettséged alól kibújjál.)

2022. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16!


9 éves kerdes....

2022. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!