Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti férjetek se szeret fürdeni,...

19vendeg48 kérdése:

Ti férjetek se szeret fürdeni, mosakodni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 21:46
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

Itt az egyik hozzászóló írta,régen nem volt fürdőszoba.De volt lavór,teknő.Jobb helyeken pléh kád.Arcot,kezet,lábat mindennap mostak.Egy vizben akár 3-4 n is megmosdottak.

Hát a férjem rokkant nyugdíjas,de nem annyira hogy nehezére esne kádba menni,zuhany alá állni.Eléggé izzadós,no meg a gyógyszereinek is van kipárolgása.Amikor fiatalabb volt,nem volt vele ilyen probléma.Na köszönöm a válaszaitokat.Csak kíváncsi voltam másnak is van e ilyen problémája.

2013. ápr. 27. 21:45
 42/45 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne sürübben fürdeni??miért?. 2 hetente pont elég a páromnak ugy komfortosabb hogy hetente elfogadom de nek 2 hetente eleg. Kiveve mikor nyaron strandolok akkor ugye akaratlanul is megfurdok a medencebe vagy a balcsiba
2013. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
5%

En irtam (felig viccesen), hogy "nalunk senki sem szeret", amiert aztan le is pontoztak ertelmezesi nehezsegek miatt: ugy nez ki, nem a valasz hasznossaga a mervado a lepontozoknak, hanem az atlagtol valo elteres. :)))


Szoval kicsit komolyabban: ezt a mintat ö valoszinüleg gyerekkorabol hozta magaval, valamilyen szülöi hatasra, igy nem sokat tudsz tenni, egyszerüen az ö döntese. Az alkoholistak, lerobbant eletvitelüek között gyakran vannak ilyen szemelyek. Egy melyebb problemat, a mögöttes okot kene megoldani (sajat maganak), ezt meg nem tudod helyette. Valamiert nem zavarja öt, ha igy neznek ra a munkatarsak, ismerösök, Te, valamiert nincs motivacioja, hogy apoltabban nezzen ki. Esetleg mondhatod neki, hogy a munkahelye megmaradjon, legalabb oda apoltan menjen...

A szülöi mintat a pszichologiai ismereteken kivül magamrol is latom: apu eleg igenytelen volt (es alkoholista), ez nalam ugy jön le, hogy tenyleg a fürdes a legutolso a fontossagi sorrendben. Azert annyira nem sulyos az ügy, a computernel fontosabb, de egy higieniara jobban adohoz kepest tul sok feladatot vallaltam, amik minden mellett neha kimarad a hajmosas, fürdes (ezt nem reszletezem)... Lehet, hogy ez par ember szemeben öreg hiba, de azt az idöt, amit most a gyerekemre forditok, azt nem tudom majd kesöbb behozni, ha majd nagy lesz, akkor mar kesö lesz potolni. Vagy amikor egyszer zuhanyoztam, ö par honaposan ott allt a zuhany elött es vegigsirta, mert anya eltünik (a beparasodott ajton at), azt sem felejtem el - na azutan ilyent nem csinaltam, inkabb kimaradt a zuhanyozas, ha nem volt maskor lehetösegem. Szoval nalam ez a fontossagi sorrend.


Sztem az a baj nalatok inkabb, hogy

1. atveszed töle a felelösseget. Feltetelezem, nemcsak ebben, hanem meg sok mindenben: anyuka helyett anyaskodsz helyette, mindent megoldassz, megcsinalsz helyette...stb. Ezt egyszerüen hagyd abba, hagyjal neki feladatokat. Bizd ra a csekket, bevasarlast, vegye ki a feladatokbol a felet...stb.

2.söt: magadra veszed felette a felelösseget masok elött is, ezzel "adod a lovat", hogy meg tovabb piszkaljanak ezzel, es ennek igy sosem lesz vege.

Vigasztallak: nem vagy egyedül, anyu is igy volt apuval, mig apu elt, ö is mindig azzal volt elfoglalva, hogy ki mit szol, meghogy emiatt mit gondolnak rola. Akik emiatt teged hibaztatnak, azoknak a velemenye miert szamit, milyen emberek ök?! Terez anya szerint mindenki a maga haza tajan söpörjön, es akkor rend lesz! Akik a munkahelyeröl neked szolnak, kerdezd meg tölük, ezt hogy kepzelik: meg kellene fürdetned?! Te sem vagy az anyja, nem vagy felelös erte, ugyanannyi beleszolasod van a döntesebe, amennyi nekik. Ja, es ha elvaltok, ök akkor is fognak neked szolni ugyanezzel az indokkal, mert együtt laktok, szoval aki itt tart agyilag es emiatt teged piszkal, az talal ra azutan is okot. Ezt jol gondold at es tisztazd magadban! Egyszerüen megmondanam az ilyeneknek, hogy engem hagyjon beken es beszelje meg vele ö, nekem igy is megfelel, vagy legalabbis elviselem es megoldom a dolgaimat, az övet meg rahagyom es kesz. De gondolom (anyurol), Te inkabb elöttük is magadra veszed, panaszkodsz, milyen rossz neked, mar hanyszor mondtad neki...stb, es emiatt aztan szeretettel fordulnak hozzad legközelebb is, hiszen igazat adsz nekik, meg el is szegyelled talan magadat miatta, na ezt tennem maskepp.

2013. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
53%

Tul sokat irtam, közben kiderült, hogy rokkantnyugdijas es fiatalabb koraban nem volt vele ilyen probléma.

Akkor viszont nem a gyerekkorrol irt okok allnak fel, amit az elöbb irtam. Orvoshoz, akar haziorvoshoz is lehetne fordulni, sztem depresszios vagy hasonlo? Talan a rokkantsaga miatt. Esetleg javasolnam parterapia, csaladterapia, pszichologus felkereseset!

Ha azt hallja töled, neked Sem "jo" igy, ahogy van, nincs ra sajn jobb hatassal, sztem inkabb ha szeretettel közelitenel hozza a mindennapokban es megerteni latna a problemait, az segitene.

43.

2013. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Ez lehet célzás rád nézve.
2013. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!