Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem egyoldalúnak a...

Miért érzem egyoldalúnak a női mentalitás bizonyos részeit?

Figyelt kérdés
Eddig akár hány barátnőm volt, illetve a párom, akivel idén leszünk 15 évesek, mindegyikük kivétel nélkül olyan igazságtalan és egyoldalú abban a dologban, hogy pl amikor én akarok elmenni itthonról, akkor "mikor jössz?", "meddig tart?", "muszáj menned, miért nem töltjük együtt a szabadidőt?" stb, ugyanakkor amikor neki van mehetnéke valamelyik pletykás barátnőjéhez, akkor abba is telibe beleszarik, hogy egész héten alig láttuk egymást, hétvégén is van melója (melléktevékenység ma is, holnap délelőtt is) lenne egy szabad vasárnap délutánunk, és erre megy inkább a barátnőjével "lefetyelni". Azt nem értem, hogy fordított esetben tudom, hogy mit össze pampogna és konfrontálna. Nem tehetek róla, de én utálom az igazságtalanságot. Rosszul esett. Lehet, hogy én is kicsit mellreszívom, de sosem értettem ezt. Min ahogy azt sem, hogy a nőnek KÖTELEZŐ utálni a férfi szüleit, ugyanakkor ha a férfi mer valami rosszat mondani, akkor hujaj...

2013. ápr. 27. 16:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

lehet nem a neked legmegfelelőbb barátnőt fogtad ki. bár pasiban is van ilyen típus, ne hidd, h nem :)


nem zavar, ha a párom elmegy haverozni, sörözni, meccsre, koncertre. az anyját sem utálom, sőt, próbálom őt szeretni a furcsa viselkedése ellenére is, mert amúgy egészen rendes velem, bár néha nem tudom hová tenni a beszólásait.


nálunk inkább a párom tud féltékeny lenni a barátnőimre, h miért megyek velük bulizni, trécselni, shoppingolni. de könyörgöm, ha ő unná ezeket, nekem viszont szükségem van rá, akkor miért ne mennék? :)

2013. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Missi_Key ***** válasza:
arról nem tehetünk ha papucs vagy. én nő vok, de ha ffi lennék tuti nem hagynám hogy kérdezgessék hova megyek. utoljára anyám kérdezte tőlem 16 évesen. az meg h megmondja mikor töltsétek együt az időt....istenem legyél már végre férfi.
2013. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
12-es, látom megkönnyebbültél... :P
2013. ápr. 27. 18:39
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem papucsoználak le, de van benne valami. Tudod mindent csak azzal lehet megcsinálni aki hagyja. Hidd el nekem mi nők szeretjük ha egy pasi pasi:) Légy határozott, biztosítsd a szerelmedről és ennyi. Amúgy meg "csinálj amit akarsz" (persze normál keretek között). Mindenki olyan viselkedést kap, amit ad. Ha te kiegyensúlyozottan állsz a dolgokhoz ő is az lesz.

Bár úgy gondolom e téren általában a nők az okosabbak, de te is lehetsz éppen az :)

2013. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Vagyis ne bonyolíts túl mindent. Egyik nap vidd el vacsizni, másik nap kérdezd meg, hogy van e terve másnapra. Válaszolt. Ha nincs te elmész ide és ide. Mikor indulsz, szólsz hogy szia drágám jövök ekkor, ha kések hívlak. Aztán következő nap megkérdezed, hogy mostanában nem is találkoztál X-szel, nem akartok egy kis tracspartit tartani.

Mindezt a világ legtermészetesebb stílusában. Aztán neki is az lesz.

2013. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Missi_Key ***** válasza:
12-es vagyok, nem, nem értem miért kellett volna megkönyebbülni, tényleg ez a véleményem.
2013. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A "megkönnyebbülés"-t azért írtam, mert elhiszem, hogy ez a véleményed, de a stílus, ahogy előadtad olyan volt, hogy lelki szemeim előtt láttam a kidagadt ereket a nyakadon :P :)))


Egyébként a kérdés nem arról szólt, hogy a párom mennyire kér engem számon. Ezt tudtam mindig is kezelni. Nekem az nem tetszik (és sztereotíp közhely ide vagy oda), hogyha valaki nem konzekvens. Azaz úgy tesz, mintha neki többet lehetne egy kapcsolatban, mint a másiknak. Értem ezalatt az ő önző dolgait, ilyenkor fel sem merül a zártközösségűség.

2013. ápr. 27. 20:25
 18/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok a csodabogár nő, és a környezetemben is csak a mélyen tisztelt kivétel él, de ennyire házisárkány és kettős mércét alkalmazó nőket nem nagyon ismerek :). Megbízom a páromban, oda és azzal megy el, akivel szeretne, max. arra vagyok kíváncsi, hogy mikor ér haza, de azt is csak azért, hogy ne aggódjak, nem történt-e vele semmi baj. Anyukám is simán elengedi apukámat a barátaival sörözni vagy "pasis hétvégére", nem volt ebből semmi baj meg kérdőre vonás (57, 61 évesek).


23/l

2013. ápr. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!