Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "nevelhető" a házimunká...

Hogyan "nevelhető" a házimunkát kerülő férj?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, hat éve házasok. Jól megvagyunk, de megőrülök attól, hogy a párom otthon semmit nem hajlandó segíteni. Az após szavait fújja, mely szerint a házimunka mindig is a nők dolga volt. Igen ám, de én is dolgozom. Másfél évvel a szülés után muszáj volt visszamenni, mert a férjem fizetéséből nem élünk meg. Igaz, ez is baja. Mármint az, hogy 10-12 órákat dolgozom és két és fél- háromszor annyit keresek mint ő. Viszont arra sem hajlandó, hogy például a szennyes ruháit bedobja a kosárba. Mondtam neki, hogy ami nincs ott, az nem lesz kimosva. Mondta jó és ennyi. Ma hajnalban elment apóssal horgászni én meg indítottam a mosását. De csak az én és a gyerkőc holmija lesz tiszta. Az övé ott maradt, ahol ledobta. Anyóssal is beszéltem róla, ő igazat adott nekem. Kíváncsi vagyok, mit szól hozzá, ha holnap nem tudja felvenni kedvenc darabjait?! Szerintetek igazam van? Van esetleg más nevelő módszeretek?

2013. ápr. 28. 10:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
81%
A férfiak nagyon unintelligensek érzelmileg, mert nem tudják elismerni a párjukat. Nagyon beszűkültek, mert egy normális ember örül annak, ha a párja sokat keres és büszke rá, a házimunkában pedig segít neki, nem pedig otthagyja a s@rban és még le is szúrja, amiért jobban mer csinálni valamit. kis irigység még elmegy, de hogy ezért rinyáljon, az már sok. Mármint hogy többet keresel. Mondd neki, hogy tegyen érte valamit, ne csak a szája járjon, keressen jobb munkát. Nem sírni kell, hanem cselekedni. Néha olyan érzésem van, mintha felcserélődnének a nemek. A férfiak nem férfiak, mert semmi férfiasság nincs bennük, csak siránkozni és hisztizni tudnak napestig, de a nő végzi a legkeményebb munkát, amihez egy férfinak nulla lelki ereje lenne. Ezért rühellem a férfiakat, mert a nagy semmire vágnak fel. Nagyon kevés a normális, aki nem csőlátású és tiszta szívből tud örülni a felesége sikereinek.
2013. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
79%
A férfiaknak csak fizikai erejük van, lelkileg egy nagy nullák és gondolkodni se tudnak, csak átgázolni a másikon és a párjukat lehúzni. Tisztelet a kivételnek, kinek nem inge...
2013. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
87%

Ide figyelj 68%-s, bicskanyitogató a stílusod, de igazad van. Sajnos. A férfitársaim egy nem kis része akkora szánalmas ember, hogy én kérek elnézést a nőktől. Azt hiszik ha elmennek dolgozni, már ők a császárok. Aztán otthon semmit nem csinálnak. Amúgy aki otthon nem teszi rendben a környezetét, totál igénytelen ember, csak nem veszi észre, mivel nincs igénye rá.


28F (aki tud főzni, házimunkát is végez, sportol, tanul, dolgozik)

2013. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 20-as!


Köszönöm, hogy megszólítottál.


Nem gondolom magam igénytelennek, egyszerűen a tanulás, a munka és sport mellett nem tudok a férjemmel és a 3 gyerkőc kupizásával lépést tartani. Nem takarít helyettem a hölgy, hanem besegít.

2013. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Volt, aki kérte, hogy írjam le az eredményt. Jelentem, most kérdezte meg a párocskám, hogy hogyan működik a szárítógép :)

Szóval hazajött. Felment a szobába, hogy lezuhanyozzon, átöltözzön. Öt perc múlva elkerekedett szemmel jött le és kérdezte, hogy elromlott a mosógép?! Mondtam, hogy tökéletesen működik. Erre ő: de hiszen a szennyes ruhái ott vannak, ahol voltak. Én: és ott is maradnak, mivel mondtam, hogy ami nincs a szennyeskosárban, az nem lesz kimosva. Úgy meglepődött, hogy nem is szólt semmit. Ismét felment, majd lejött, hogy most már a kosárban vannak. Én: jó, akkor mikor legközelebb mosok, azok is ki lesznek mosva. Ő: de neki ez, meg ez holnapra kell. Én: sajnálom, szóltam előre. Egy kicsit dühöngött, egy kicsit hisztizett. Majd rájött, hogy ezzel nem megy semmire, megkérdezte, hogy hogyan működik a gép. Mit és hova kell tenni. És kimosta a dolgait :). Azt hiszem maradok ennél a módszernél. A következő gép, amit megismer a porszívó lesz. Szép estét nektek :D

2013. ápr. 28. 22:46
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez egész könnyen ment.

Maradj ilyen következetes,és menni fog az.

2013. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a lepontozàst, látom valaki nem birja a po.fám.

Ok, akkor sárkányosodj el, majd elhagy.

Így jobb?

2013. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
4%
Igen, ebből az lesz előbb utóbb, hogy te meg akarod ismertetni a házimunkával, ő meg bemutat a válóperes ügyvédjének:D
2013. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
ha zavarja, hogy többet keresel akkor lenéz téged
2014. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!