Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "nevelhető" a házimunká...

Hogyan "nevelhető" a házimunkát kerülő férj?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, hat éve házasok. Jól megvagyunk, de megőrülök attól, hogy a párom otthon semmit nem hajlandó segíteni. Az após szavait fújja, mely szerint a házimunka mindig is a nők dolga volt. Igen ám, de én is dolgozom. Másfél évvel a szülés után muszáj volt visszamenni, mert a férjem fizetéséből nem élünk meg. Igaz, ez is baja. Mármint az, hogy 10-12 órákat dolgozom és két és fél- háromszor annyit keresek mint ő. Viszont arra sem hajlandó, hogy például a szennyes ruháit bedobja a kosárba. Mondtam neki, hogy ami nincs ott, az nem lesz kimosva. Mondta jó és ennyi. Ma hajnalban elment apóssal horgászni én meg indítottam a mosását. De csak az én és a gyerkőc holmija lesz tiszta. Az övé ott maradt, ahol ledobta. Anyóssal is beszéltem róla, ő igazat adott nekem. Kíváncsi vagyok, mit szól hozzá, ha holnap nem tudja felvenni kedvenc darabjait?! Szerintetek igazam van? Van esetleg más nevelő módszeretek?

2013. ápr. 28. 10:43
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
9-es. Ez már nálunk is felmerült, de szerinte nem jó, ha idegen ember nyúlkál a cuccaihoz, meg drága is. Mikor mondom, hogy én szívesen kifizetném, hogy legyen több szabadidő, akkor megsértődik. Nem könnyű! De én is egyre jobban hajlok efelé.
2013. ápr. 28. 11:02
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.


Nekem heti 2000 megéri azt, hogy megmaradjon a házasságunk.


Mi 2. alkalomra kifogtunk egy nagyon édes 50-es nőt. Sose tűnt még el semmink, a munka pedig kifogástalan.


Ez már (sztem!!) nem az a világ, mint régen: én is tanulok, dolgozok, gyereket nevelek, háztartást vezetek.


Mindenki máshogy látja, de hozzánk kell a takarítónő, ennyi.

2013. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
9-es: igazad van, teljesen. Tudom én, hogy csak kifogásokat keres. Neki főleg az böki a csőrét, hogy szerinte azt hangsúlyozom, hogy ÉN fizetném ki. Nehezen tűri a jövedelmi viszonyainkat, keres is folyamatosan új munkahelyet. De erről végképp nem én tehetek..
2013. ápr. 28. 11:11
 14/29 anonim ***** válasza:
8%
Ez a bünti-nap butaság, hidd el, egy férfit ez nem fog meghatni! Leülsz vele beszélgetni, ha megért, nyert ügyed van, ha nem, ez van. Mondjuk az én férjem is ezt csinálja sokszor, pici babával vagyok, amikor még dolgoztam akkor is ezt csinálta, engem nem zavar, nem halok bele 2mozdulatba!:) örülök, hogy csak ennyi a "hibája":)))
2013. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
21%
Ja, én is többet kerestem nála, de nem volt ebből súrlódás:)
2013. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

na, ez a kérdés nekem szól :)

nálunk is szükség volt némi "nevelésre". mondjuk drágajó párom csak szimplán körbe volt nyalva, anyuka, nagyi folyton mindent megcsinált körülötte, neki a kiskanalat nem kellett elmosnia.

most, h együtt élünk, kemény szabályok vannak, elvégre én is dolgozom, én is lehetek fáradt, és ő is ugyanúgy itt él, a dolgok pedig nem öntisztulóak, ill. nem önjáróak a szekrény felé :)


ha hisztizett, h miért nincs eltéve a mosott ruha, akkor csak annyit válaszoltam, h neked is ugyanannyi idő és energia helyre tenni mint nekem, nem fog összemenni a farkad ha megcsinálod :) persze nem ment minden első varázsütésre, de következetesnek és kitartónak kell lenni, különben nincs eredmény. ugyanúgy mint a gyereknevelésnél.


az a gond, h a férjedet frusztrálja a fizukülönbség, és ezt hímsovinizmusban éli ki. bár ha ő keresne többet, akkor is megideologizálná a lustaságát szerintem.

nálunk legalább a párom keres többet, de nem hagyom, h bejárónőnek nézzen.


ültesd le, mondd el neki, h innentől tegye félre a nagy macsó szöveget, mert baromi nagy tiszteletlenséget követ el vele. illetve lesz kedves segíteni, mert egyedül nem bírod, neked is jár a pihenés, és mivel ő is használja a lakást, így illene a rendben tartásába is beszállni.

de most komolyan, neki nem ég le a bőr képéről amikor te mosol-vasalsz, sütsz-főzöl, addig ő lábát feltéve nézi a TV-t?


engem úgy neveltek, h ha valaki dolgozik, csinál valamit, és tudok segíteni, akkor első gondolatom az legyen, h megyek, és beszállok én is a melóba. pl ha átmegyek barátnőmhöz és ő épp tereget, rögtön felajánlom a segítséget, legalább előbb végzünk. :)


a férjednek ez egyenlő lenne a csicskulással, pedig jobb helyeken inkább ez a természetes. na, ezt a gondolkodást kell átfordítani, és akkor nem kell noszogatni se, magától értetődő lenne a tevékenység.


ehhez kívánok sok erőt, kitartást! :)

2013. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%
En is ebben a cipoben jarok, bar meg nem vagyunk hazasok. Nekem nagyon elegem van. Kulon van szabadnapunk, en a szabadnapomon mosok, fozok, takaritok, bevasarolok, o a szabadnapjan alszik, filmet nez, netezik, haverokkal talalkozik. En hamarabb erek(ernek) haza egy oraval, ezert en megyek boltba stb. Bar hozzatennem, az o szunete a munkaban hosszabb. Ot nem erdekli, honnan lesz etel, mi fogyott el, honnan lesz tiszta ruha, tiszta edeny, hogyan lesz rend. Eleinte nem ilyen volt, megcsinalt mindent. Most, ha kimos egy adag ruhat, hoskent kell unnepelni. Ha elmosogat, szinten. Bar az edenyeket mar nem torli el, talan majd maguktol szallnak a szekrenybe. En nem igy kepzeltem az egyuttelest, hogy egy ferfi szolgaja legyek. Napi 10 ora munka utan persze meg legyen idom mosni es vasalni a hosszu hajam, amit ugy szeret, borotvalkozni, sminkelni, jol kinezni es szexelni. Ha elmondom neki, hogy faradt vagyok, es legyen szives kivenni a reszet az egyuttelesunkbol, akkor annyi jon at neki, hogy en mar nem akarok vele elni. En nem vagyok az anyja, nem fogok mindenert konyorogni, mint egy gyereknek, hogy csinalja meg. Bar modszerem nekem sincs sajnos, de hidd el, nem vagy egyedul ezzel a problemaval.
2013. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk én vagyok a férfi, én is voltam fiatalon "elkényeztetett", bár a saját szobámat magam tartottam rendben akkor is.

Aztán jött a párkapcsolat, összeköltöztünk és a párom zokszó nélkül mindent csinál, mosás, főzés, takarítás. És nálunk én vagyok az, aki mindig kihangsúlyozom, hogy nem várhatom el, hogy mindent neki kelljen csinálnia. én csak annyit kérek, hogy ne nekem kelljen kitalálni, hogy miket csináljak meg, hanem együtt osszuk be ki-ki feladatait. Ebben nem vagyok önálló, ha magam vagyok, én is hajlamos vagyok a lustaságra, meg a hanyagságra, de nem lenne korrekt csak kiszolgáltatni magamat, ellenszolgáltatás nélkül. Ha másban nem, én legalább a kocsiját rendben tartom, lemosom, kitakarítom, kisebb szereléseket megcsinálok rajta stb. De van, hogy kiposrszívozok, vagy fel is mosok, néha még kaját is csinálok. (No azt kicsit hobbiszerűen :))

Én fennen hangoztatom, hogy a SZTEREOTÍPIÁKAT valamint a buta KÖZHELYEKET fel kell váltania a FELVILÁGOSULTSÁGNAK.

Én restellném, ha ilyen dogmatikus szűk látókörű ember lennék. Van egy ilyen vicces mondás is, hogy "aki szerint a nőnek a konyhában a helye, az nem tudja mi mindent lehet kezdeni vele a hálószobában" :P


Önbecsülésen keresztül kellene hatni rá, hogy csak a beszűkült közhelyesek élnek skrupulusok szerint, a felvilágosult tisztán látók tudják, hogy nincs női vagy férfi munka, csak elvégzendő feladat. - ennyi

2013. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
45%

Húsz-huszonöt fölött átlagember esetében sehogyan sem. Azt fogja tenni, amit otthon látott, amiben otthon felnőtt.

A gyerekedet neveled másként, vele ne törődj.


Mellesleg, amikor annak idején hozzámentél, akkor is ilyen volt, ugye? :) Ez van.

2013. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon sok férfi nem csinál házimunkát sőt, sok nő sem. Az ilyen emberek nagyon igénytelenek. Felnőtt emberek és nem tudnak maguk után rendet rakni (pl 9-s hozzászóló).


Megfigyelhető, hogy az ilyen emberek az élet minden területén igénytelenek, csak ők nem veszik észre.

2013. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!