Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudtad meg, hogy...

Hogyan tudtad meg, hogy meghalt egy számodra fontos rokonod, vagy ismerősöd?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
89%
2 halálos eset volt eddig az életemben(rokonok), mind a két alkalom idején apukám délutános műszakban volt, így kb éjfélig nem lehetett volna otthon... mikor hazaértem délután, otthon volt.. tudtam, hogy baj van, ő mondta el.
2013. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
telefonon.
2013. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A dédim halálát a mamám mondta el nekem és anyukámnak személyesen.
2013. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
telefonon
2013. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A legjobb barátomat mi találtuk meg, és mi vágtuk le a kötélről amire felakasztotta magát. A többinél legtöbbször telefonon értesítettek.

36/N

2013. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Első: nagypapám. Tesómék hoztak haza az oviból. Volt valami hülye CocaCola promóció, hogy kupakokért poharat lehetett kapni. Pont akkor szereztük meg az utolsó darabot a gyűjteményből. Tök lelkesen mentem haza, hogy végre sikerült. Mikor hazaértünk, boldogan újságoltam, hogy megvan a 12. pohár. Erre apám rámnézett és annyit mondott: reggel a papa örökre elaludt. Én pedig így folytattam: Nem baj. Majd ha hazajön, akkor ő is ihat belőle. Most végre megvan a telljes készlet. Hát nem érted apa? Sikerült összeszedni mind!!! (nem nagyon tudtam, mi az az "örökre elaludni"). Aztán a temetésen hisztériás rohamot kaptam az egész falu előtt. Anyukám elmagyarázta, hogy a papa a koporsóban van, stb. Amikor elkezdték betemetni a sírt odarohantam és nekiálltam rángatni a sírásót és bőgve üvöltöttem hogy : Mit csinálsz! Ne ásd el! A papa meg fog fulladni! Hagyd abba!

Szegény szomszéd néninek könnybelábad a szeme, ha eszébe jut a nagyjelenet.

A nagymamám már komplikáltabb eset volt. Összekészülődtem, vártam, hogy apám bevigyen hozzá a kórházba autóval fél kilenckor. Gyerek(dédunoka) összekészítve, én összekészülve, indulásra készen. Nézem a konyhai órát: fél kilenc, háromnegyed kilenc, kilenc.

Előtúrom a telefonomat: 22 nem fogadott hívás anyámtól és apámtól.

Fölhívom anyukámat, kérdezem, hogy miért nem jött apám. Annyit reagált rá: úristen! Apád se ért el? Sajnálom, de a mama éjjel meghalt.

Amire emlékszem, hogy szédülök, a következő az, hogy zokogok és a kislányom kérdezgeti: anya mi a baj? Bibis vagy?

Annyit mondtam neki, hogy elestem és bibis lett a lábam.

Átmentünk anyumékhoz, ahol berontott a mamám szobájába és kiabálta: dédi! Dédi hol vagy? Még az ágy alá is benézett.

2013. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
2 nagyapám halálhírét telefonon tudtam meg, édesanyámat sajnos mi találtuk meg reggel az ágyában...
2013. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám halálakor apukám hívott telefonon.

A nagypapám halálakor szintén apukám hívott, most pénteken. :(

2013. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

1, Reggel bevitték nagypapámat a kórházba, aki akkor már nagyon beteg volt, bementünk hozzá, de be a kórterembe már nem jutottunk, mert pont akkor halt meg... ott a kórházban kezdett el az egész család sírni, majd úgy mentünk haza,


2, Egyik nagymamám is kórházban volt, húsvét előtt készült haza, hogy neki takarítani kell, meg főzni, úgy tűnt, jobban van. Aztán anyukámat hívta egyszer csak az élettársa a kórházból, hogy meghalt.


3, Mamám testvére is kórházban volt. Éjjel telefoncsörgésre ébredtem, majd hallottam, hogy a mama sír...


:(

2013. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

mindkétszer telefonon


mind2szer tömegben


Először buszon voltam, vizsgáról tartottam a kollégium felé...a dédimamám


Másodjára egy beülős szórakozóhelyen. Ez nagyon mélyen érintett, kimentem a mosdóba... összekuporodtam a saroban és hallgattam anyukámat, hogyan próbálta újraéleszteni a keresztapámat apuval. Hogy ő már látta, hogy ne tudnak segíteni, a mentő kiért még 20 percet küzdöttek, de esély nem volt, mint utóbb kiderült. Órákig kellett várni, míg el lehetett vinni, ők meg ottvoltak, és anyu kijött felhívott, nekem sírta el az egészet, én meg persze vele sírtam.

Szerencsére nekemnagyon sok dolgom volt abban az időben, így lekötöttem magam, nem voltam otthon a családdal...

gyakran eszembejut,

2013. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!