Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megütött anyukám! Megszakítsam...

Megütött anyukám! Megszakítsam velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ez a hétvége katasztrófa volt, meglátogattuk a párommal a szüleim, mert már nehezményezték, hogy sosem látogatjuk meg őket. Anyukám szombaton kitalálta, hogy süssek sütit. Mivel nem volt kedvem, mondtam hogy oké, de csak muffint, mert az könnyű és hamar kész van. Van egy receptem, amit mosogatással együtt 10 perc alatt meg tudok csinálni.

Na nála ez egy óra volt, mert semmit nem találtam a kuplerájban, az edények mocskosak voltak, elmosni meg alig lehetett, mert a mosogatóban is állt a mosatlan. Meg a pulton is végig. Ő beszólogatott, hogy miért nem csinálom meg ebben vagy abban a tálban, mondtam hogy mert koszos. Erre megsértődött, hogy ha koszos, mossam el, de ne mondjak ilyet. Idővel persze felhúztam magam, és megjegyzéseket tettem a konyhájára. Én tényleg jó szándékkal álltam neki sütni, de nem bírom ezt az igénytelenséget. Minden ragad a kosztól és zsírtól. A legjobb, hogy három éve egyszer rávettem, hogy fessünk ki és dobáljuk ki a felesleges dolgokat. Merthogy azért is koszos minden, mert amit használ, edények, stb., az kint van a pulton, a konyhaszekrényben meg csak szemét áll. Akkor amennyire lehetett, optimalizáltuk a dolgokat, néhány doboznyi cucc összejött, ami nem egyértelműen szemét. Mondtam, hogy azt válogassa ki, mi kell neki és mi nem. Most láttam, hogy visszatette a szekrénybe és ott áll három éve...

Na a lényeg, hogy megcsináltam a muffint, de tíz perc helyett egy óra volt és nagyon felbosszantottam magam.


Vasárnap reggel arra keltem, hogy apukám a lefolyót szedi szét és próbálja kitisztítani, mert eldugult. Rendszeresen eldugul egyébként, mert anyukám nem érti meg, hogy nem kéne mindent beleszórni a mosogatóba.

Amikor azt hitte apukám, hogy már sikerült kitisztítania, akkor visszabugyogott a víz. Mondtam neki, hogy akkor tartson egy kis szünetet, addig jöjjön le velem a műhelybe, mert előző este a párom csinált nekik egy kertkaput, csak le kéne festeni, mutassa meg, melyik festékkel csináljuk.

Erre anyukám azt mondta, hogy ne menjen sehova, mert ha nincs kitakarítva a mosogató, akkor hogy fog ő főzni?

Mondtam neki, hogy akkor főzzön a tűzhelyen. Oké, rossz poén volt, elismerem, de egyértelműen poénnak szántam.


Na erre felcsattant, hogy hogy merészelek ilyet mondani, és tegnap is hogy lefitymáltam a konyháját, és megütött. De erősen. Igazából eszembe se jutott, hogy védjem magam, mert fel se merült bennem, hogy tényleg képes megütni.


2013. ápr. 29. 10:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:

Aztán persze kiderült, hogy nem is csak ez a fő baja, hanem hogy amikor bejött, akkor apukámmal meg a nagymamámmal beszélgettünk, és ahogy ő belépett, elhallgattunk, nagymamám pedig kiment. És ez persze anyukámnak rosszul esett. De azért csináltuk, mert ha meghallja, hogy miről beszélünk, akkor rögtön átveszi a szót, és hinti az igét. Csak neki lehet igaza, senki másnak. Akkor is, ha hülyeséget beszél. És mivel ezt annyira nem szívesen hallgatjuk, így inkább tényleg elhallgatunk, ha belép.

Értem én, hogy ez neki rosszul esik, bár magára vessen. De attól még nem azzal kellene levezetnie, hogy megüt.


Igazából akkor csak azért nem léptünk le rögtön, mert nem ketten voltunk a párommal, hanem az unokatestvéreméket is mi vittük és őket meg kellett várni. Meg azért befejeztük még a kaput, meg elmentünk nekik vásárolni.. a kapura egyébként egy köszönömöt nem kaptunk, pedig a párom nem keveset dolgozott vele. Az is olyan dolog, hogy évek óta nem volt normális kapu, ilyen kezeletlen deszkát szögeltek össze, és dróttal rögzítették az oszlophoz, komolyan mint egy cigányputriban. Pedig ott volt a normális faanyag, zsanér, minden ami kell, néhány óra alatt meg lehetett volna csinálni. De annyira nem érdekli őket, hogy inkább a ronda, szálkás izét tologatták a földön, minthogy egyszer normálisan leszabják és megcsinálják.

Persze ezt az érdektelenséget az is kifejezi, hogy egyikükben se merült fel, hogy azt mondják, de jó hogy megcsináltátok nekünk, gyerekek, vagy valami.


Igazából apukámra is haragszom, mert egy szót se szólt akkor se, amikor anyukám megütött. Pedig láthatta, hogy igazából nem szolgáltam rá, csak a feszültséget vezette így le. Meg a kapuhoz való hozzáállása is zavart, konkrétan három órán keresztül imádkoztam neki, hogy csak annyit tegyen meg, hogy mutassa meg, melyik festékkel fessük le. Két perc az egész...

2013. ápr. 29. 10:50
 2/62 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, én ezért nem szakítanám meg a kapcsolatot, pusztán közölném vele, hogy ha még egyszer rám emeli a kezét, meg fogom védeni magam, és eltöröm. És ha megtenné, tényleg eltörném... és azután mehetne panaszra, ahova akar...
2013. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

Én biztosan nem fogom bántani, mégiscsak az anyukám.


Igazából az is zavar, ahogy úgy általánosságban viselkedtek. Például munkanélküli vagyok, és már nagyon-nagyon nincs pénzem. Azért is nem látogattam meg őket, mert a párom nem akar odamenni, mert utál ott lenni (én is, csak eddig az volt bennem, hogy mégis ők a szüleim), egyedül meg nem tudok lemenni, mert vonatjegyre nincs pénzem.

Egyébként anyukám már másfél hónapja azt mondogatja, hogy ne foglalkozzak a pénzzel, meg majd ők küldenek, de valahogy az mindig elmarad. Most is mondta, hogy ha lemegyünk, küld velünk vissza kaját, na abból se láttunk semmit.


Gyakorlatilag hazamentem azért, hogy végigdolgozzuk nekik a párommal a hétvégét, egy köszönömöt ne kapjunk, csak szidást és bántást. Megkritizálni semmit nem lehet, nekünk meg kell érteni, hogy neki fontosabb dolga is van, mint pl. a házat rendben tartani (egyébként nem dolgozik, soha nem is dolgozott, mert nem hajlandó rá). De cserébe osztja az észt, hogy nem úgy kell állást keresni, ahogy én csinálom (ő már csak tudja...)


Igazából kicsit azt érzem, hogy ez az utolsó csepp a pohárban. De nem biztos, hogy jó ötlet megszakítani velük a kapcsolatot, csak nem bírom már elviselni, hogy ilyen.

2013. ápr. 29. 11:00
 4/62 anonim ***** válasza:
24%
2 es ha csöndbe maradtál volna bölcs maradtál volna!!! Tény hogy nem ez a megoldás hogy kezet emeljenek valakire de indulat indulatot szül és az anyukádról van szó mi az hogy eltöröd a kezét ez ám a szülői tisztelet!! Kedved kérdező! szerintem már ő is megbánta lehet hogy sértve érezte magát az lenne a legjobb ha da mennél hozzá és megbeszélnéd vele és te is bocsánatot kérnél hogy nem akartad megbántani és tisztáznád vele hogy ennek nem ez a módja..kicsit provokáltad és megértem hogy ugrott de téged is hogy megsértett! és ugyan úgy az apukáddal is megbeszélnéd hogy jó lenne ha kiállna érted időnként magáért is!! a szülő azok szülők tisztelni kell őket még ha nem is értünk egyet! a Béke kedvéért sok mindent el kell néznünk egymásnak a családban! attól még szeretnek!!
2013. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, elsőre én se bántanám, csak figyelmeztetném, hogy gondolkodjon már el... hidd el, 99%, hogy arra a második alkalomra sor se kerülne... és ha mégis, még akkor is megteheted, hogy akkor csak megragadod a kezét és visszakérdezel, hogy "most akkor törjem???", és csak harmadikra lépsz fel tényleg erővel.
2013. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
84%
#4-es, voltaképp nem az szokott izgatni a válaszaimban, hogy te vagy más "bölcsnek" tart-e... én semmi esetre sem tanácsolom azt, hogy még az alázkodjon meg, akit ütnek...
2013. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
25%
mi ez a törjem a kezét?? mi ez az új módi hogy elérni csak agresszióval lehet?? nem lehet szavakkal célt érni? ezért van annyi családon belüli erőszak mert mindenki így oldaná meg!! Hát kedves hozzászólók ha többen vagytok,nem irigylem az anyukátokat, aki felnevelt és áldozatokat hozott értetek!!Szégyelljétek magatokat!!
2013. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
10%
6 os egy gyereknek kutya kötelessége tisztelni azt aki felnevelte lehet rosszul nevelte ahogy látszik a példa is,de nem kell fel lépni agresszióba az nem vezet semmi jóra!!Ott lehet hagyni vagy nem felvenni a véleményt de megtorolni???egy szülőn??
2013. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
87%

#8-as, tudod, olyan nem létezik hogy "tisztelet kutya kötelességből"... olyan van, hogy minden embert megillető tisztelet, meg olyan van, hogy tisztelem azt, akit tiszteletre méltónak találok.

Namost, ha valaki kezet emel rám vagy másra (önvédelmet leszámítva), annak eleve megkérdőjelezem a tiszteletre méltó voltát, nem látom be, hogy a szülői családom tagjaitól miért kellene egy hangyányival is többet tűrnöm, mint a magam választotta családom tagjaitól, SŐT...

2013. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
84%
#7, egyen vagyunk eddig:) - és ez esetben a családon belüli erőszakot az anyuka követte el... az opus innen indul.
2013. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!