Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legyek házisárkány? Én változz...

Legyek házisárkány? Én változzak, vagy ő?

Figyelt kérdés
A férjemmel és közös gyerekeinkkel élek. A férjem borzasztó lusta, itthon semmit nem csinál, a gyerekeket egyedül sehova sem viszi, eszébe sem jut önálló program velük. Azt látom, hogy sok ilyen kapcsolat van és ahol a nő leuralja végül a pasit, ott a férfi egy csomó dolgot elvégez szépen. Én viszont nem ilyen vagyok, akkor vagyok jól, ha ő boldog, ha kellemesen érzi magát velünk. Csakhogy ő már túl kellemesen érzi magát, bekényelmesedett. Akkor most legyek sárkány és parancsolgassak? :( Miért nem képes magától megmozdulni? Benne miért nincs meg ez az igény arra, hogy mindannyian jobban érezzük magunkat?

2013. ápr. 30. 12:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Arra van igenye, hogy o jol erezze magat....
2013. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Segíts neki, hogy segíthesen. Adj neki feladatokat, mint egy 4 évesnek. Ha nem érzi, hogy segítenie kell, akkor azt gondolja, majd te egyedül megoldod.Pl. a konyhában bármiben segíthet neked. Vagy elmentek a játszótérre és ő csak üldögél, te pedig rohangálsz a gyerekek után, akkor másik alkalommal, ébressz benne felelősséget. Emlékszel? Voltunk a játszótéren, mennyire kell vigyázni, hogy Lacika le ne essen a csúszdán? Igeeen. Jó lenne hamost elvinnéd őket és vigyáznál rájuk egy órát. Ne legyen kifogás, hiszen tudja mit kell csinálnia, nem dedós már.

Nem kell parancsolgatni, szerintem azzal nem érsz el semmit. Ha nem veszi észre magát, rá kell vezetni.

Neked is jobb lesz, a gyerekek is érzik a törődést és akkor neki is jobb lesz. Amint ezt megérzi, rész fog vállalni a dolgokban.

2013. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, csak ez érdekli! Más pasik leviszik a gyereket játszóra, vagy labdázni, vagy elviszik nagyszülőhöz, vagy bármi, de ő soha! Hétvégén én megfőzök, a gyerekek körülöttem rohangálnak, ő meccset néz, a gyerekek alvása után meg elviszem őket játszótérre, míg ő otthon videójátékozik. Ha nagy ritkán velünk tart, kiköti, hogy x időpontra érjünk haza, mert kezdődik a meccs. :( Mennyivel egyszerűbb lenne, ha míg én az ebédet főzöm, ő elmenne velük játszózni, mire hazaérnek kész a kaja és a miénk a délután. De nem.
2013. ápr. 30. 13:00
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindig adok neki feladatot, így legalább minimálisan része az életünknek. De a játszóra egyedül nem megy velük, többször kértem már, azt mondja ahhoz neki nincs türelme. Ha együtt megyünk (kb 3 havonta egyszer) akkor ügyesen terelgeti őket, mert fontos neki, hogy lássák, milyen jó apuka...
2013. ápr. 30. 13:02
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Üdv,a klubban!

De sajnos nem tudom, mit tehetünk. Óvatosan a mindent megmondással neki: "és ahol a nő leuralja végül a pasit, ott a férfi egy csomó dolgot elvégez szépen. "

- mert az a tapasztalat, erre nagyon is ráállnak, és még inkább nem tesznek egyetlen önálló tettet sem, sőt!! :)

*

A feleség elküldi a férjét a boltba:

- Hozzál margarint, és ha van tojás, akkor hozz tízet!

Hazajön a férj tíz margarinnal:

- Volt tojás!

*

2013. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Balekot :) Nem, nem kerestem balekot. :) De azért köszi a választ!
2013. ápr. 30. 13:08
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Te is balek vagy, ha hagyod. Bocs az őszinteségért.
2013. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os, igen, nem akarok papucsot sem csinálni belőle.

Csak az van, hogy belelátok sok ember kapcsolatába, némelyik nő úgy beszél a férjével, mint egy kutyával, és a férfiak boldogan ugrálják körbe őket. Én meg nem akarok, nem is tudok ilyen lenni, basáskodó típus se vagyok, és úgy látom, mégis ezeknek a nőknek van igazuk, mert ők legalább megkapnak minden segítséget a gyerekneveléshez. :(

2013. ápr. 30. 13:10
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj hogy még a s*ggét is kinyalod,és ő ezt persze hogy élvezi,miért csinálna bármit is ha te úgy is meg teszed?
2013. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy lusta, de nem minden hapsi anyatípus, valóban nem tud egyedül mit kezdeni a kisebb gyerekekkel. Jogos az elvárás, de modern világ ide vagy oda nem minden nő emancipált, s úgy is tud jó házasság lenni. később hozzánőnek a gyerekek, és akkor már lehet szívesebben lesz közös programja velük. Egyébként a minta is sokat számít, hogy az ő családja hogyan élt.
2013. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!