Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy egyedülálló nő fodadhat...

Egy egyedülálló nő fodadhat örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Próbálkozhat, de nem fog kapni esélyt.
2013. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Fogadhat, és kapnak is babát, nekem tavaly két ilyen tgyás-os anyukám volt. MEg egy apukám is :)
2013. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
én úgy tudom hogy nem.persze lehet próbálkozni, de ahol van férfi(vagy nő) is azokat előnyben részesítik.
2013. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Igen de a gyerekeknek családot akarnak, nem egy szülőt. Így amíg párok is akarnak gyereket addig az egyedülálló mindig is hátrébb fog kerülni.
2013. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Kedves második. Örökbe fogadásnál csakis családosok részesülnek előnyben, hiszen a cél az hogy a gyermek meghitt családban nőjön fel ahol van apuka és anyuka is.


Akikről te írsz azok tuti nem örökbe fogadtak, hanem csak nevelőszülők. Vagy ha örökbe fogadták a gyereket akkor az úgy lehet hogy az ügyintézés ideje alatt még házasok voltak, és családot alkottak. Mivel az örökbefogadás évekig is elhúzódhat így elképzelhető, hogy az örökbe fogadás után pár évvel el is váltak ..(ebben az esetben már nem veszik vissza a gyerekeket, hiszen örökbe fogadták őket, és marad ott ahol van)


Egyedülállóként csakis nevelőszülő lehet valaki..

2013. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1%
Magyarországon sajnos nem adnak örökbe egyedülálló anyának gyermeket. Férfinak meg pláne nem. Utóbbit részben meg is értem, hiszen anyaként nem tud 100 %-osan helytállni egy nővel ellentétben. Pedig biztos vagyok abban, hogy egy egydül álló nő kiváló anya lehetne. Ilyen a jogrendszerünk. Egyelőre.
2013. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

adnak örökbe egyedülállónak.

Én a tb-törvényben vagyok jó, a tgyásnál meg lehet nézni, az jár annak az örökbefogadó apának, aki egyedül fogadta örökbe a gyermeket...


Az örökbefogadásra vonatkozó törvénnyel meg ez nem lehet ellentétes...

És mondom, nekem volt ügyfelem, aki egyedül fogadott örökbe.


De bátran lehet annak hinni, aki a neten ezt meg azt olvasta...

2013. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

ma 10:48


Akkora hülyeség, amit írsz.

2013. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Abban igazad van, hogy jobb családban.

De egyedülálló szülőnél is jobb, mint intézetben!

2013. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó pl szerintem akár egy meleg párnál is jobb mint intézetben.
2013. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!