Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy egyedülálló nő fodadhat...

Egy egyedülálló nő fodadhat örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 10:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Előre szólok, hogy nem a véleményem, hanem a tapasztalatomat írom. Szóval lehet pontozgatni, a tények attól még tények maradnak.


Van egy ismerősöm, egyedülálló nő. Magas egzisztenciával, viszont öngyilkos hajlammal (volt egy nagyon durva kísérlete).

Simán örökbefogadott egy kisfiút. Fogalmam sincs, hogy csinálta, beadta a kérelmet, és fél év múlva már nála is volt az akkor 8 hónapos baba. Kérdeztem hogy ez hogy lehet, annyit mondott hogy azért, mert mindenki ragaszkodik hozzá hogy ne roma gyereket kapjon, ő pedig mondta hogy felőle akár eszkimó is lehet. Tovább nem feszegettem a témát, szóval tényleg nem tudom, hogy csinálta, de azóta is nagy boldogságban nevelgeti a kisfiút (aki azóta már 5 éves) egyedül.

Ráadásul rendbe is tette lelkileg. Azóta semmi elborulása nincs, pedig azelőtt nagyon hullámzó volt a lelki állapota. Most csak a gyereknek él, nagyon aranyos kis "minicsalád" lettek, ők ketten, plusz két mopsz.

Szóval lehetséges. Pedig ha nem ismerném őt, akkor el nem hinném hogy ilyen tényleg van Magyarországon.

2013. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg hátrébb vannak a sorban, mint a családosok. De ahogy én már több esetben láttam a pénz mindenre megoldás.
2013. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%

lehet, de gyakran úgy van, hogy az egyedülálló rokona az illető gyereknek.

pl. meghalnak a szülei és az egyedülálló nagynéni fogadja örökbe, vagy a nagymama...

ha megvan az állandó munkahely és úgy ítélik meg, hogy el tudja tartani a gyereket, pszichésen sincs gond, akkor a rokon élvez elsőbbséget.

más esetben a házaspárok és csak utánuk jönnek az egyedülállók.

2013. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:03

Annyi hülyeséget hordasz itt össze, megáll az eszem...

Engem is CSAK anyu fogadott örökbe, (nem-nem nevelőszülőm lett), és imádtam, ő volt az anyukám, miden értelemben.

Soha nem tudok elég hálás lenni azért, h felnevelt, sokszor erőn felül, h nekem meglegyen mindenem, három munkahelye volt, h engem el bírjon tartani, de amikor a legfáradtabb is volt, leült mellém játszani, őmellette váltam azzá, aki lettem, a magas intelligenciája mindenen átsegítette, és a tudást, amit nekem adott, senki el nem veheti tőlem.

Mi ketten tökéletes családot, egész családot alkottunk.

2013. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, de valószínűleg hátrébb teszik a sorban, mint a házaspárokat. Valóban akkor nagyobb az esély, ha rokont akarsz örökbe fogadni, vagy ha bármilyen rasszhoz tartozó picit szívesen hazavinnél.

Egyébként külföldről is fogadhat örökbe egyedülálló nő, talán még könnyebben is kap babát, annyi sanyarú sorsú picúr van a nagyvilágban...

2013. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!