Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan kutat a szobámba, s...

Állandóan kutat a szobámba, s még mindig beleavatkozik az életembe. Jogosan? 20L

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron felköltöztem Pestre,ott éltem egészen májusig,én tartottam el magam,szüleim csak néha-néha utaltak pár ezer ft-ot. Most májusba hazajöttem,jött egy levél egy BKV-s ügyvédtől,aki 49ezret követel.(jogosan,mivel kétszer lebuktam,h blicceltem..) Úgy döntöttem kifizetem,kaptam részletfizetést..Levelet gondosan eldugtam a szobámba.Erre anyám megtalálta!! Állandóan kutat,mindent átforgat nálam! Már elegem van, és persze jött a lebaszás..De nem értem miért idegesít ő is..Csak rosszabb lett,gyomoridegem van..Még ha kértem volna a segítségét,de nem! egyedül meg tudom oldani az egészet,saját keresetemből kifizetem.Elmúltam 18,nem neki van adóssága,nem neki vinnék el a házát,nem ő kerülne börtönbe....(jó ezek már túlzások) hanem én vagyok a felelős!!!És meg is oldom. Bolhából elefántot csinál...úgy állította be ezt is mintha eljött volna a világvége..Apámmal még nem beszéltem róla,de ő ki fog nyírni :)) Mit gondoltok?
2011. júl. 12. 11:18
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
79%
Mindenképp ülj le velük beszélgetni. Az ilyeneket muszáj megtárgyalni, a bkv-s ügyet is és a turkálást is. Lehetőleg minél higgadtabban. De ha rendesek, akkor rájönnek, hogy van felelősségérzeted és meg tudod oldani nélkülük is. És szereltess fel az ajtódra egy zárat.
2011. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
20%
Magadnak keresed a bajt. Mért kell eldugni titkolózni? Miért vislekedsz úgy mint egy 15 éves ha azt mnodod elmúltál 18... akkor vállald azt a következményt is,hogy egyenesen elmond megbüntettek.
2011. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Mondd nekik, hogy tanultàl az esetbõl és többet nem fogod megismételni. Ilyenkor a szülõk csalódottsàgot éreznek a gyerekeikben, hogy nem ùgy sikerült nevelni,ahogyan szerették volna.Ezt te is megértheted, mert gondolom, hogy neked sem mindegy, hogy ennyi pénzt kidobsz a felelõtlenség miatt.
2011. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyen szülőket sosem értettem meg
2011. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
41%

Vegyél egy iratmegsemmisítőt aztán az ajtórésében röhögj nagyokat, mikor megpróbálja összerakni amiket ledaráltál. :)


Egyébként, ha kiakadsz, meg kulcsolod az ajtót, csak adod a lá a lovat, hogy biztos titkod van. Sajnos van aki ilyen. Ha elköltözöl, az is csak addig lesz megoldás, amíg nem mégy nyaralni, mert ha megy virágot öntözni biztos szétnéz majd ott is...

2011. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Van zár,de nem zárhatom be,mert "ez a mi lakásunk, nem a te szobád,csak ideiglenes lakhatsz itt"


2. nak: Pont ezért..mert ők nem értenek meg semmit, ha szépen higgadtan megmondom,h kaptam bírságot,de kifizetem. Nem értik meg..Felfújják,hogy ez mekkora tragédia.


Velük nem lehet beszélgetni.

2011. júl. 12. 11:25
 7/35 anonim ***** válasza:

Olvasd el az előbb kiírt kérdésemet a családi kapcsolatok részben: "Mikor lesz ennek vége?"


Nem vagyunk mi véletlen sorstársak? :) Egyébként az évek alatt ez az ember idegeit teljesen tönkreteszi. Nekem önértékelési problémáim lettek a szüleim miatt, és már a legkisebb feszültségre is kiakadok, ha velük kapcsolatban van megint valami. Más emberekkel teljesen más ember vagyok, velük meg megint más. Érdekes kettősséget okoz ez hosszú távon. Próbáld meg az elején megbeszélni velük. Engem mindig azzal nyugtattak, hogy ha elköltözöm, és a saját pénzemből élek, más lesz. De semmi nem változott. Így csak még idegesítőbb, hogy ezt művelik.

2011. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád lehetne kicsit megértőbb, saját pénzedből fizeted a büntetést, ha valamit el akarsz dugni akkor vegyél 1 asztali széfet. Szépen leültök és megbeszélitek a dolgokat, felnőtt emberek vagytok neked van magánéleted, az egy dolog hogy haza költöztél, de már nem 15 éves vagy.
2011. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
38%

Azt hogy ha meg akarod változtatni az eddig megszokott poziciódat a családban akkor néha szembe kell menj az árral.


Tehát azzal, hogy eldugtad ezt az értesítést be is határoltad hogy még mindig függsz és félsz tőlük.

Ha ilyen van, ezentúl ne dugd el, ebben nincs titok, sem szégyelnivaló, ezt most elqrtad de kb mindenki járt már igy. Büntetést kaptál, van fizetésed fizeted, nem örülsz neki, de a te dolgod.

Persze, ha mindezt a szüleid dotálják akkor nem nagyon uúgrálhatsz, de azért a magánéleted határait igy is betartathatod velük, nem csak a szüleid nevelhetnek téged, te is őket, csak kis odafigyelés szükséges.

2011. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
16%
neked van igazad..én is ki nem állhatom ha kutatnak a szobámba és akkor én is olyan ideges tudok lenni..:@@ de szerencsére nem fordul elő gyakran DE akkor is rohadtul idegesítő..ha meg úgy is megtudod oldani és elmúltál 18 akkor semmi közük az ügyeidhez és azt csinálsz amit akarsz..a Te felelősséged nem az anyukádé/apukádé.Szóval maximálisan igazad van..
2011. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!