Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanád meg a szülinapo...

Hogyan oldanád meg a szülinapodat, ha a tudtodon kívül meghívnak egy számodra utálatos személyt?

Figyelt kérdés

Helyzet:

Párommal, szüleivel élünk egy háztartásban. Mindketten tanulunk, én itt segítkezek amiben tudok, nagyon jó a kapcsolatom a szüleivel, barátok, vagyis inkább már igazi családtagok vagyunk.

Páromnak van 3 féltestévre (bátyjai), és az egyikkel az Édesanyja rendszeresen tartja a kapcsolatot -facebookon-.

Ő a legfiatalabb és a leggonoszabb is. Volt szerencsém találkozni vele, illetve nagyon jó barátságot ápoltunk a volt barátnőjével (találkoztam vele, sokat beszélgettünk, amikor tudtunk mindig kerestük egymás társaságát). A lány: nagyon kedves és barátságos, önzetlen, vidám(mindig mosolyog, nevet amikor vele vagyok, ilyen a természete). Elmesélte nekem (és láttam a saját szememmel), hogy Márk (Párom féltestéve akiről szó van) verte rendszeresen a lányt és állandóan megfenyegette mindenfélével.

Márknak néha mondtam, hogy tudom, mit művel és nagyon gonosz, hogy ilyen dolgokat megtesz egy lánnyal... Ő erre: fogjam be a pofámat stb...

Ez probléma nem lenne, én csak a lányt sajnálom, és nagyon fájt amikor megtudtam, hogy veri Őt, ezért nem bírtam nem rászólni Márkra...

A gond az, hogy Márk és Párom Édesanyja puszi-pajtások... Anyósom állandóan védi és szeretgeti őt... szerinte Márk egy édes aranyos srác, aki a légynek se tudna ártani...

Elmondtam anyósnak, hogy nem az akinek mutatja magát, és nekem elég sok bántó dolgot ír...

Nem hitte el amiket mondtam...


Most ott tart a dolog, hogy 2-3 hetente eljön hozzánk ez a szemétláda, jópofizik, teszi a fejét, nagyon kedves formáját hozza és kiderült ma, hogy eljön a születésnapunkra is!!???


A szülinapunkat Párommal mindig együtt ünnepeljük, mert 6 nap eltéréssel születtünk. Kedves, és nagyon közeli családtagokat láttunk szívesen, akikkel hetente találkozunk és hetente jövünk összevelük.

És anyós meghívta Márkot... hogy nyugodtan jöjjön csak el, szívesen látjuk???????!!!!!!!!!!!


Szerintetek bunkósság lenne, hogyha haza utaznék szüleimhez erre az egy/fél napra?


Amikor jön hozzánk és itthon vagyok, csak köszönök és bejövök a szobába.. nem érdekel mivel kábítja Párom családját, én tudom amit tudok...


A barátnőjét pedig elhallgatatta... értsd: felment a facebookjára és letiltott mindenkit, akivel jóba volt az exe.

Később már azt is elkezdte csinálni, hogy mindenféle undorító sztoryt kitalált a lány ellen... ami persze nem igaz, mert mind nevetséges volt...

De akik ismerik Márkot és a lányt nem, azok természetesen Márknak hittek...


2013. máj. 1. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem sértődnek? Kár :/

Akkor próbáld meg figyelmen kívül hagyni :/

Végül is, nem is hozzád jön.

Esetleg utólag tartotok valami cuccot kárpótlásul. Nem kell arról senkinek sem tudnia hogy mi miatt. Nem kötelességetek az égvilágon mindenkit meghívni..

2013. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

végül is egyre rosszabb a helyzet...

nem elég, hogy majd ő lesz itt a valaki (mindig megjátsza a királyt), de tortát is süt neki anyós, sőőőőt... külön énekelni fog neki, mert DRÁGA MÁRK MEGÉRDEMLI!

nagyon nagyooon nem akarjuk, hogy eljöjjön, de anyós imádja, egyszerűen a gyerekének tartja!!!!

2013. máj. 25. 16:26
 13/14 anonim ***** válasza:

és nektek is süt tortát az anyós?

tételezzük fel h igen.


egyébként ha úgy nézzük, mindenkinek VALAMENNYIRE igaza van.

nektek, ha elmentek, mert nem akartok egy kellemetlen társaságban ünnepelni.

anyósodnak, mert vele kedves.

azoknak akik csak márkot ismerik. csak jobban hiszel egy ismerősnek, mint egy idegennek.

nektek ha elmentek a fenébe.


és hibák is vannak.

TI szülinapotok, TI vendégeitek. NEM anyósodé. ELŐSZÖR meg kell kérni h szívesen látjátok-e, AZTÁN meghívni.

az mi, h ti kaptok egy tortát, mert szülinap, meg márk egyet mert.. miért is?

azok az emberek akik márkot ismerik, mert sok kétszínű ember van.

ti, ha elmentek mert az anyós feltehetőleg nektek is jót akar. (ez az anyós hibája miatt van, tehát figyelmen kívül lehet hagyni :) )

a dolgok fontossági sorrendben vannak


de akkor amit tehettek:

-az anyóst szépen/csúnyán megkéritek, h vonja vissza a meghívsát

-elhalasztjátok a szülinapot, máshol megtartjátok később

-áthelyezitek a szülinapot

-később is tartotok valamit, ami a tényleges szülinap lesz nélküle

-kettesben, máshol tartjátok a szülinapot


ez nem bunkóság, ez megoldás a bunkó anyós (aki nem feltétlenül mindig bunkó, és rosszakaró) által okozott problémára.

2013. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
eljött, mindenkit elnyomott, senkit se szólalhatott meg, ő volt a középpontban. a 30. szülinapját ünnepelte, simogatták, puszilgatták, azt mondta rá anyós: drága gyerekem (nem a gyereke)....
2013. jún. 5. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!