Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a mostoha...

Mit csináljak ha a mostoha irányítja a dolgokat?

Figyelt kérdés
Én már felnőtt vagyok és van gyerekem is.Az anyukám már nem él,az apukám meg új kapcsolatot kezdett a válás után és van 2 féltesóm is ebből a kapcsolatból.A mostoha igen előkelően tol odébb a családból.Egy pillanatra sem mutatja ki sem felém,sem apám felé h neki bizony én is meg az unoka is útban vagyunk.Ez abban nyilvánul meg h ő nagyon aranyosan emlékezteti apám h mikor van születés v névnapunk és karácsonykor is ad ötleteket h mit kellene venni,ami ilyenkor kicsit magasabb összegű....de kb ennyi,amúgy sose hívna sehová,nemh engem az unokát sem.Mi családunkban van olyan rokon akinek nincs gyereke de van egy kis vagyona,értelemszerűen tolja oda a gyerekeit meg ő maga is igyekszik jóban lenni a rokonnal.Viszont én már jeleztem apunak is meg a mostohának is h nem esik túl jól h a rokonunk minket letoj....Hááát ők megértették,de olyan nem történt h akkor érdemekben tenni vmit,mert hát tényleg ne csak a 2 gyerek kapjon,hisz én is vagyok sőt a gyerekem is...neeem,ez el van felejtve,ha lehet inkább még helyezkedik is a mostoha.És persze mossa kezeit h ő semmiről sem tehet és nem tudja mért van ez stb stb.A lényeg h azt látom h neki nagyon is kézenfekvő h csak az ő gyerekeinek akarná a hasznot(vhol értem én,de nem helyénvaló,hisz tudta h apámnak van gyereke már)és kapóra jön h én nem vagyok annyira előre..és ez annyira jó,mert végülis neki tenni sem kellett ezért semmit.Nem sok rokonunk van apu oldala felől,de azoknál ő olyan készségesen bevágodott,kis ártatlan viselkedésével h hurrá.Apum persze azt látja csak h a mostohának eszébe jutunk hisz mindig ő mondja h mit kéne venni nekünk meg mikor van a névnapunk....hát köszi.Szerintetek beszéljek apámmal,akivel már egyszer megpróbáltam,de abból is az lett h meghallgatott,bólogatott és majd utánanézek választ kaptam és azóta sem történt semmi.Esetleg azzal a másik rokonnal?Köszi a válaszokat vagy a tapasztalatokat aki jár/t ebben a cipőben,esetleg vmelyik oldalt képviseli.
2013. máj. 2. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a pénzes rokonodnak nincs gyereke,akkor a felesége örököl. Ha az sincs,akkir testvér v szülő.

Ha nem ir végrendeletet akkor nem kap a mostoha meg te sem semmit.

2013. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alapvetően teszek rá h én örökölnék-e vagy sem,itt azt szerettem volna érzékeltetni h milyen szépen helyezkedik a mostoha,abban a reményben h majd a gyerekei is kapnak.Látni kellene mennyire álszent,mártír módon műveli ezt és hasonló dolgait.Ezeket szeretném,h az apum meglássa.Amúgy a kedves rokonnak csak élettársa van és 1 testvére.
2013. máj. 2. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem ír végrendeletet, akkor a testvér örököl, az élettárs meg talán haszonélvezetet kap haláláig, hogyha bejegyzett élettársról van szó. Ha ne adj Isten minden más rokonnal történne valami, akkor meg apukád örökölne. Aztán apukádon múlik, hogy ad-e a gyerekeinek belőle és mennyit.
2013. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne h h tudnám az apum szemét felnyitni h aztán kicsit rendet tegyen h fogja már fel a "kedves" h a családba én és a gyerekem is beletartozik ha tetszik neki ha nem.Próbáljon meg ehhez méltóan viselkedni.Tőlem sosem kaptam meg azt a bizonyos "nem vagy az anyám"-ot és minek vagy itt dolgot.Sőt a gyerekeket sem bántottam soha hisz ők semmiről sem tehetnek...Csak ezt a viszonzást várnám.
2013. máj. 2. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!