Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ilyen? Hogyan...

Anyám miért ilyen? Hogyan lehetne ezt megszüntetni? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet a következő:


20/F vagyok, és anyámnak a telefon a mániája.

Ha a testvére, mamám, vagy akárki nem veszi fel, akkor "jól van biztos nem hallotta, majd megpróbálom később".


Ha én nem veszem fel elsőre, akkor már egyből pánikba esik, sőt néha rendőrségi kerestetéssel fenyeget (tudom, hogy hülyeség), és nem hogy később megpróbálná, zsinórban akár 11-szer felhív egymás után, utána én vagyok a szemét, hogy miért csinálom én ezt vele, egyből követeli, hogy hol voltam, ne hazudjak, stb.



Miért csinálja ezt?


Szerintem anyám enyhén pánikbeteg, de ő ezt letagadja, azt mondja, hogy hagyjam a hülyeségemmel.



Megbeszélni nemigazán lehet vele.


Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, miért ilyen....ha az új barátja (pasija, bár nem tudom) itt van, akkor nem hív annyiszor....



Miért ilyen? Lehet az ilyen esettel valamit kezdeni?



2013. máj. 3. 08:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy te a gyereke vagy, lehet rád féltékeny.

Próbáld meg visszafelé. Sok embert csak úgy lehet a saját böszmeségére ráébreszteni, ha azt teszed vele, amit ő veled.

A finomított megoldás: Képzeld el, az osztálytársamat, tudod a petit, a nagyanyja, apja, tesója, nénikéje, szinte negyecóránként hívja, mindenki rajta röhög az osztályban, meg beírást is kapott, mert ha nem veszi fel a telefont, a hívó fél a rendőrségre telefonál.

Ha ez nem válik be, akkor B terv: Hívt te őt: mindig.

Ha nem veszi fel két csörgés után, tedd le, hívd egy percen belül.

Amikor felveszi, add elő a pánikot, hogy arra gondoltál, hogy legurult a lépcsőn, beleesett egy késbe, összetörte magát a fürdőben, kirabolták/elrabolták ect.

FŐLEG akkor, ha a pasija ott van.

Lehetőség szerint, hasonló időközönként, mint ahogy ő szokott.

C terv: tedd bele a ruhák közé a mosógépbe!

2013. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Mármint a telefont. Ne anyádat!
2013. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
De hogyan, vagy miért lesz egy anya féltékeny a gyerekére? Mi okból lehetséges ez?
2013. máj. 9. 12:32
 24/30 anonim ***** válasza:
Te vagy a legidősebb? Te vagy az egyetlen fiú?
2013. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nem. van 1 bátyám.
2013. máj. 9. 12:37
 26/30 anonim ***** válasza:

otthon él?

Az a tippem, hogy te vagy az egyetlen "férfi a háznál"

A népszerű témáknál nézd meg a anyós topicok

Ha nem vigyázol,nem állsz a sarkadra hamarosan ott fog villogni a homlokodon az APF felirat.

2013. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

APF?


De mire lenne féltékeny? Mire? Ez a fő kérdés

2013. máj. 9. 12:50
 28/30 anonim ***** válasza:

Anyuci Pici Fia

Mire? Mindenre és mindenkire.

Akik több időt töltenek veled ect.

Így akar a mindennapjaid része lenni.

De az is lehet hogy a korodra és az életmódodra féltékeny.

2013. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Én nem akarok anyucipicikisfia lenni.
2013. máj. 9. 13:15
 30/30 Mendtalife válasza:
Arra tudok gondolni, hogy nehezen fogadja el hogy már felnőtt vagy és nem akar elengedi, félt és amikor nem vagy ott egyedül érzi magát. Emiatt hívogat olyan sokat, és azért nem hívogat annyiszor amikor ott van a barátja mert akkor Ő (anyukád) nincs egyedül. Mindenképp meg kellene próbálnod leülni és megbeszélni vele. Mondd el neki, hogy megérted hogy aggódik érted és szeret téged, de már felnőtt vagy, szükséged van egy kis szabadságra és hogy várja meg míg te felhívod magadtól. ( pl ha elmész valahova, amikor odaértél felhívod hogy még egybe vagy) elmondod neki hogy téged ez feszélyez meg úgy érzed hogy nem bízik benned stb , elmondod h mit/ milyen érzelmeket vált ki belőled az amit tesz. Hátha sikerül megértenie és megbeszélnetek:) Sok szerencsét!
2013. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!