Hová meneküljek?

Figyelt kérdés
A családom tönkretesz!21 éves tanult lány vagyok,az ismerősök szépnek,igényesnek tartanak.Az apám alkoholista.Amikor reggel elmegy dolgozni,a munkatársaival szépen megvan,senki sem hinné el,hogy itthon mit művel.Egész nap rendesen viselkedik a munkahelyén.De amikor hazajön elszabadul a pokol.Kiabál,iszik,semmit sem csinál a portán!Elromlott a bojlerünk,a hűtőnk,porszívónk,fűnyírónk,stb,és azóta semmink sincs mert nem csinálja meg,pénz meg miből megcsináltathatnánk,elmegy piára!Felvettünk egy nagy kölcsönt a házra,de nem lett befejezve csak a tető,mert elment a pénz.A többi része a háznak,undorító ahogy kinéz!A portán rend van,de belül a falak már minősíthetetlen állapotban vannak,nem beszélve a járólapokról,és a fűtésről.Ugyanis fűtés nincs is a 2 szobán kívül sehol!Tehát télen -20 fokokban fürdök hideg vízben,mert a vizet is gázon melegítjük..Az én szobámon és a tetőn kívül nincs értékes része a háznak!Amikor suli mellett dolgoztam vettem új bútort,kifestettem,stb.Mindenem megvan,a saját kezem és a barátom által.Márkás ruhák,kencék,stb.Apámék semmivel sem járultak hozzá az életemhez.Egy lyukas zoknival sem.Anyámmal jó viszonyom volt,de belefáradtam,hogy beletörődik abba,hogy egy alkoholista mellett él.Ellustult,ebben a házban már nincs kedve takarítani se,minden sz*rul néz ki szó szerint.A saját környezetemet rendben szeretem tartani,de amit ők csinálnak,nekem már sok!Ráadásul anyám csúnyán beszél velem,gúnyolódik,és azzal idegesít igazán fel,hogy szerinte a barátom telibeszél engem,holott ez nem igaz.Minden nap bab van meg krumpli,és már baromira unom!Bezzeg azzal törődik hogy apámnak meglegyen a mindennapi betevő és neki a cigi.De hogy én mit eszek egész nap...általában amit találok.Vajas kenyér vagy hasonlók.Amikor pároméknál vagyok,akkor van igazán nyugalmam,és csúnya így kijelenteni,de ott zabálom magam teli.Jelenleg nem tudok változtatni a helyzetemen,mert mint pályakezdő lehetetlen elhelyezkedni!Már mindent próbáltam,csak elmehessek itthonról!Minden nap könnyes szemmel ülök a szobámban,és tudom,a barátomon és magamon kívül senkire sem számíthatok!Van kiút innen?

2012. aug. 22. 14:45
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja és senki sem,még ahol élek,ott sem hinnék el,hogy milyen a családi életem...mindenki a külsőségem alapján ítél.Azt hiszik rendezett szép környezetben élek,mert látják,hogy ápolt vagyok,és kényes a viseletemre,stb.Közben meg az életem romokban,az idegeim pedig szétszakadtak.
2012. aug. 22. 14:47
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
Talán ha márkás ruhák helyett valami normál kaját vennél magadnak és megpróbálnál elköltözni onnan akkor nem a szobádban sírnál azon hogy a házatok milyen és hogy a szüleid hogy bánnak veled.
2012. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha valahogy eltudnál menni onnan akkor az az idegeidnek is sokat használna.
2012. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
probálj a barátoddal összeköltözni!!
2012. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
40%
"21 éves tanult lány vagyok" Mit jelent számodra, hogy tanult? Különben nem lány vagy, hanem nő. Felnőtt ember, aki önálló döntéseket hozhat. Költözz el, éld a saját életedet! Dolgozol?
2012. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

21 évesen lettem anyuka 16 évesen kitörtem a tiédhez hasonló életből,saját pénzemen tanultam,suli mellett dolgoztam...mindig ami épp volt,kapáltam,asztalos műhelybe forgácsot,fűrészport mertem stb...

Sose vettem márkás ruhát,most se...persze valakinek a kinézet fontosabb.Jelenleg 2 kisgyerekem van.Szűkösen élünk a párommal és a gyerekekkel de elő teremtjük a lét minimumhoz szükségest.törj ki te is.Kérd a párod segítségét ha máshogy nem megy.Pakolj te össze otthon ha nem tudsz elköltözni,vásárolj te is kaját....jobb ötletem nincs 26/N

2012. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
47%

Márkás ruha meg kence,AZ KELL,de rendes kaja neked,az nem.Aztán mész máshoz zabálni.


Meg se haragudj,de te is csak egy fajta élősködő vagy-a kaja tekintetében.


Mi a francért nem költöztök össze a barátoddal?


Lehet nem lesz luxvillátok az első perctől kezdve,és talán nehéz is lesz,de idővel minden kialakul.

Mások is a nulláról kezdik,de kellő kitartással és akaraterővel,határozottsággal sokra viszik.

2012. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
58%
Menj el dolgozni,koltozz el.21 eves vagy.....
2012. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid élete az ő dolguk. Ha nekik így jó, akkor bármilyen nehéz is kijelenteni, de nem "kényszerítheted" őket másra. Ha mocsokban akarnak élni, akkor az van.


Meg tudom érteni a helyzeted és gondolom azért vettél magadnak márkás ruhát, meg kencéket, mert az legalább a tied. Viszont innen nincs kiút. Vagy megszoksz vagy megszöksz.


Szerintem Te is tudod a választ, csak megerősítésért jöttél ide. Mert senki nem tud mondani egy olyan receptet vagy csodaszert, amitől hirtelen megváltoznak a szüleid. Sajnos ez van.


Tehát le kell lépned onnan.

Egyébként lehet albérletet találni már elég alacsony összegekért (egy ismerősöm 100 m2-t bérel Csepelen 40.000-ért) csak nem szabad feladni. Úgyhogy szedd össze magad és tegyél a saját boldogságodért! Ennél jobbat nem tudok tanácsolni.

2012. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nos kezdem: Első válaszoló! Szoktam normális kaját vanni magamnak.De mióta megszűnt a diákmunkám,mivel a vizsgáim után nem számítok diáknak,egy fillérem sincs!A márkás ruhákat akkor halmoztam fel,amikor dolgoztam,és próbáltam magam köré igényes,és nekem tetsző körülményeket teremteni!AZt hiszem,ha már dolgozok,ennyit megérdemlek!A többi dolgot,iskolát,stb a párom finanszírozta,és a mai napig ő segít!Amint írtam,pályakezdő vagyok,és már több helyre beadtam a jelentkezésemet,de eddig sehonnan sem szóltak!A barátommal pedig addig nem tudok összeköltözni,amég nincs nekem is jövedelmem,hisz egy albérletet csak két fizetésből tudnánk fenntartani.A tanultságom: Van egy angol középfokú nyelvvizsgám,és egy spanyol.Továbbá az érettségi után elvégeztem egy emelt szintű okj-s szakot egy főiskolai képzés keretében...
2012. aug. 22. 15:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!