Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A felnőtté válás során csak...

A felnőtté válás során csak én érzem ezt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mindent elvesztettem, ami régen jó volt. Ahogy halad előre az idő, minden csak romlik, minden elveszik, de új nem jön helyette. Például régen leépítettem egy csomó hamis barátot, akik csak kihasználtak, de újakat azóta se találtam. Régen a középsuliban kinyílt előttem a világ, mert sok barátságra nyílt lehetőség, de most egyetemre járok levelezőre és ez nagyon rossz, mert alig vannak velem egykorúak. A jó dolgok elmúltak, de a problémák megmaradtak. Csak én élem így meg a felnőtté válást? Érettségi óta egyszerűen nem találom a helyem, mintha átok ülne rajtam. Nagyon nem érzem így jól magam.

2013. máj. 3. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Új örömök útán kell nézned.Remélem nem a kárörvendők táborában.
2013. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudom, ez nem válasz a kérdésedre, de én is pont így érzem, kíváncsi vagyok, milyen "terápiát" írnak mások.


Én is így jártam. És a sort folytatva, hamarosan egy tragédia folytán elvesztettem családom is.

2013. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért levelezőn csinálod az iskolát?
2013. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1 Azon vagyok, csak eddig még nem járt eredménnyel.


2 Részvétem.


3 Mert egy hülye faß voltam és nem nappalira mentem. utólag már bánom.

2013. máj. 3. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem a párkapcsolatom ment tönkre nem rég, én is úgy éreztem, hogy nincs senkim és magamra maradtam. Barátaim nem nagyon vannak. De mostanában elkezdtem magamnak célokat, programokat kitűzni. Nem kell dugába dőlni, ha az embernek nem nagyon vannak barátai vagy párja. Én elkezdtem futni járni, most azt tervezem, hogy járok majd nyelvtanfolyamra vagy valamire, hogy ne gubasszak hanem csináljak valami értelmeset, kimozduljak, új emberek között legyek.


23/N

2013. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Célokkal sose volt baj, mindig is voltak és el is foglalnak, csak igényem van arra, hogy emberek vegyenek körül. Nagyon hiányzik a gimis időszak, amikor suliba kellett járni minden nap. Akkor utáltam, de most már meg tudom becsülni, így utólag.
2013. máj. 3. 22:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miket szeretsz csinálni, de biztos vannak sportkörök, foci, kosár, röpi, ezek csapatsportok, ahol emberek vesznek körül, és új barátaid is lehetnek. Önkénteskedni is mindig lehet, pl állatmenhelyen, miközben az állatokat ellátod, amúgy is megnyugszol, és az ott dolgozókkal/önkéntesekkel is jó kapcsolatot ápolhatsz. De ugyanígy akár hajléktalanszállón is próbálkozhatsz, nagyon érdekes élettörténeteket lehet megismerni így. Hirtelen ezek jutottak az eszembe, ahol kénytelen vagy új emberekkel kapcsolatot létesíteni, tehát pont ideális lenne...

Remélem találsz majd igaz barátokat! :)

2013. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem igen vannak barátaim, de azért próbálom túlélni. Igyekszem a családomba menekülni, illetve ha tehetem, akkor a páromba.

Nekem a gondtalan gyerekkor hiányzik nagyon, én ennek a súlyát érzem most még. 22 éves vagyok, nappalis egyetemista. Nap mint nap eszembejut mennyire jó volt, amikor már délután 2-kor otthon voltam és a legnagyobb gondom az volt, hogy gyors össze kell csapnom a házit, mert addig nem mehetek le játszani a többiekkel. :)

Most meg hazaesek késő délután fáradtan, eszek valamit, nekiállok tanulni és éjfélig nem is csinálok mást. Aztán alvás és reggel minden kezdődik előröl. Még is szeretném minden pillanatát kiélvezni ennek, hiszen aztán eszembe jut, hogy hamarosan lediplomázok, el kell kezdeni dolgozni. Vége van a szabad akaratnak, hogy akkor lógok, amikor nekem jól esik, hogy azt csinálok nyáron, amit én szeretnék, stb.

Én úgy gondolom korral jár, hogy az ember előtt kitárul a világ. Mi pont abban a korban vagyunk, amikor kezdjük megízlelni az élet tényleges gondjait. Én nem gondolom, hogy ettől be lennék fásulva. Olykor kibukok a folytonos malomkerék effekt miatt, de igyekszem mindig meglátni a jót a dolgokban és tudom azt, hogy rengeteg újdonság vár még rám, kár lenne ilyen könnyen elkönyvelni mindent. :)

2013. máj. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7 köszi, én is remélem, hogy így lesz:)


8 Nekem sem volt valami felhőtlen gyerekkorom, de a gimis évek azért hiányoznak. És éppen ez a baj, hogy a terhek csak növekszenek, de jó dolgok nem jönnek a régi örömök helyett, amiket már rég elvesztettem. Én csak ezt sajnálom és ettől szenvedek. Teher az volt eddig is elég, legalábbis nekem. Bár lehet, pont ez a baj. Amúgy én már belekóstoltam a melós életbe és nem tetszett. Egy pokol az egész. Főleg ha az embernek nincs mellette úgy igazán élete, mert akkor tényleg csak rabszolgaság.

2013. máj. 4. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!