Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engednétek...

Hány éves kortól engednétek meg a gyereketeknek, hogy tetoválása legyen?

Figyelt kérdés
Pontosabban lánynak.

2013. máj. 4. 19:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
18 éves kora után! Magyarországon a tetoválás olyan előítéleteket hoz elő az emberekből, mint a nemi identitás kérdésköre. Elképesztő egyébként, de ez máshol nem probléma, csak itt.
2013. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Én most, fél évvel a 18. szülinapom után csináltattam meg, kb 2 év gondolkodás után. Nálunk is az volt anyukám kikötése, hogy várjam meg a 18at. Így volt időm átgondolni tényleg akarom-e.
2013. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha vegleges tetovalast, akkor csak nagykoruan.

Lemoshatot szinte barmikor.

2013. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
18 éves kortól. Én le vagyok döbbenve, mikor látom, hogy 15-16 éves tiniknek egész karos tetoválása van.
2013. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%
18. Én is csináltattam piercinget és pár év múlva már nem tetszett, kivettem. Ebből tanulva lehet, ő is megbánná és egy tetkót nem lehet csak úgy eltüntetni.
2013. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Másfél éve a macskám fejét akarom magamra tetováltatni. Azt soha nem bánnám meg, mindig szeretni fogom a cicámat. Anya megengedte, hogy a 17. születésnapom alkalmából megcsináltassam.

16/L

2013. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16 évesen csináltattam az elsőt, 17,5 évesen a másodikat. Az elsőt az elhunyt édesanyám emlékére, a másikat pedig azért, mert nekem van a legjobb fej apucim. :)

Nyáron jön még kettő. Apu nem ellenzi, mert tudja, hogy nem meggondolatlanul egy semmit nem jelentő csilli-villi kis lepkét csináltatok. :)

18/l

2013. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

18 éves kora után. vagyis inkább az érettségit határoznám meg mérföldkőnek. sajnos elég sok a vaskalapos tanár, aki nem nézi jó szemmel az ilyesmit.

utána is igyekeznék vele megbeszélni, h mit szeretne és hova. elmondanám neki, h milyen hátrányokkal járhatnak bizonyos minták és bizonyos testrészek. ha látom, h ezek után felelősen dönt, akkor nem bánnám, bár én személy szerint sosem vonzódtam a tetkókhoz.

2013. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem annyira életkortól függ...

De ebben az esetben nemncsa a tetoválásra hanme a testékszerre is gondolok. Attól függ, hogy hova, és mit akar, mennyi ideig akarja (nem múló szeszély-e) pl egy köldökpearcinget akar 14 évesen, de még 16 évesen is akarja, akkor engedném, de az arcába/ra nem. Nekem 17 évesen az édesanyám vetett fel az orrpiercinget (diszkrét kövecskét), én mondtam, hogy nem szeretnék, mert nem tudom hova sodor az élet, és hiába tetszik, sok az előítélet...


A tetoválas egy komolyabb dolog. Azt nem lehet kiszedni, ha már megunod. Nagyon erős elhatározás kell.

Gyakorlati okokból nem engedném neki, amíg megtilthatom.

Remélem lesz olyan kapcsolatom a gyerekemmel, hogy 18 éves korral nem szünik meg a ygekem lenni, tehát beleszólhatok a józan határokon belül az életébe. Lasd nem fogja megcsináltatni a tetoválását csak azért mert megteheti legálisan az engedélyem nélkül.

Tehát nem azt mondanám neki, hogy NEM. Hanem nem, mert a tested kb 20 éves korodig változik, elnyúlhat stb, tudom, hogy nem mindenkinek változik, meg csúnyul el, de ne adjon neki esélyt. Hatnék rá, hogy csak olyan helyre, amit el tud takarni (ne kézfej nyak stb)

Viszont vannak emberek, akiknek a stilusa 30 ason is olyan,hogy nem furcsa a tetoválás, és munkájukban sem akadályoztatja őket.

A lényeg ha engedi később a tanácsadást, akkor 20 éves koráig nem javasolnám.

Még nagyon sok fiatal felnőtt akkor is gyerek, nekem nem volt régen mégis érzem hogy 1-1 év alatt mennyit változok...

Amúgy lehet meghülyültem :P

Fél éve komolyan foglalkoztat egy tetoválás gondolata, de ezt én szeretném megrajzolni, úgyhogy mi tett lesz belőle szépen kiforr


26/n

2013. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
16-tól már engedném.
2013. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!