Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok így 17 évesen...

Mit tudok így 17 évesen tenni? Nagyon elvagyok keseredve. :' (

Figyelt kérdés

Egyszerűen már kikészülök anyukámtól, mindenbe beleszól még olyanba is amibe komolyan nem kellene. :\'( Már nem bíroom, az öngyilkosságot is fontolgatom, mert annyira reménytelen a helyzet. Legszivesebben elszeretnék költözni itthonról, de nem tudom hova tudnék menni, vagy hogyan kezdhetnék hozzá. :\'( Kérlek segítsetek!


egy nagyon elkeseredett 17 éves lány


2009. szept. 28. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
menj el dolgozni és ha betöltöted a 18-at menj albérletbe!
2009. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Héhéhééééééé.Sose legyél öngyilkos.Én például sosem mernék magamban kárt tenni.Nemtudom,de mindenképp nézz szembe a nehéz feladattal.Ez csak egy átmeneti időszak.Ha meg öngyilkos akarsz lenni akkor ne magadat öld meg hanem irtsd inkább a cigányokat....

Amugy széplány vagy?mert én szivesen elbeszélgetek veled akár msnen akár telefonon de a lényeg hogy ne csinálj kárt magadban,mert az életedben lesznek szép,jó dolgok is..

2009. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, ha esetleg tovább akarsz tanulni, jobb ha más városban teszed! Ez egy megoldás.
2009. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Egyszerűen pár napig ne szólj hozzá, kerüld el, majd rendeződnek a dolgok. A szülők általában tisztában vannak, hogy nem könnyű tininek lenni, csak néha elfelejtik, hogy valaha ők is inkább kifutottak volna a világból...amit tényleg ne tegyél az az öngyilkosság, hiszen előtted az életed és nem tudod mi van utána, de ne is kísérletezz azért születtél, hogy élj.
2009. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

második... ne is haragudj de iszonyatos ember lehetsz :S

'irtsd inkább a cigányokat'...'szép lány vagy?'....

ehűha....


kérdező.. esetleg egy nagyi, egy távolabbi, talán alig ismert-de-lehet-hogy-kedves rokon?

amúgy igen... kolesz, az egy jó megoldás, csak hát az még másfél év, mire egyetem. aztán ösztöndíjat is kaphatsz viszont, meg talán négyórás munkát, ha majd találsz, biztos megleszel..de addig..

2009. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Várd ki a 18-at, onnantól szabad a pálya. Nincs valaki rokonod, akihez odaköltözhetnél? Öngyilkos meg semmiképp ne legyél, azzal magadon sem segítesz, és azokon sem, akiknek jelentesz valamit.
2009. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a helyzet miatt lehetsz elkeseredve, hanem azért mert pont a legrosszabb korban vagy. A tinédzserkor nem könnyű. Se neked, se a szülőknek. Átkell vészelned sajnos, de elfog múlni ez a "szülőkkel összetűzős" időszak és utánna megint minden rendben lesz. Persze ezt most még úgysem hiszed. Majd akkor látod, ha saját magad átdöcögtél rajta. Nekem sem volt könnyű, sőt senkinek, de nyugodtan rá lehett kenni arra, hogy most vállsz felnőtté. Én még csak 28 vagyok, de sztem ilyen lesz az a kor is amit klimaxnak hívnak. Amikor öreggaszonnyá válik a nő. Nehéz lelki folyamatok ezek, de próbálj kitartani, mert elfog múlni!!! Inkább ne beszélj akkor a szülőkkel és nem lesz konfliktus. Sok erőt kívánok neked. :)
2009. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nehogy öngyilkos legyél nekem!Mindenkinek vannak az életében nehéz időszakok, ezeket túl kell élni.Ami nem öl meg, az megerősít.

Vannak akiknek a családját mészárolják le egy népirtásban és mégis felnőnek.

Szóval fel a fejjel, mert nemsokára vége lesz.Találj magadnak egy barátot, barátnőt, akivel együtt tudsz lenni, hogy ne őrülj bele.

2009. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi a probléma? Mert ahogy látom, senki nem kérdezi, hogy mik is azok a dolgok, amikbe anyukád beleszól, pedig azért fontos lenne tudni. 17 évesen engem is nagyon zavartak a szüleim, de mostmár rájöttem, hogy megfelelő kommunikációval nem lett volna semmi gond.

Ennyi idősen persze normális, hogy így érzel, de nehogy már öngyilkos legyél, hiszen nemsokára elmúlik ez az időszak. Addig meg azt tanácsolom, hogy próbálj beszélgetni a szüleiddel, legyél velük udvarias és figyelmes, akkor te is elvárhatod, hogy ők így viselkedjenek veled. próbálj higgadt maradni és úgy tudakold meg, hogy mi a bajuk veled, na húzd fel magad, mert akkor sose fognak komolyan venni.

2009. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Várj! Mi történt pontosan?

Várj a gyilkolással.

És nehogy elmenj, nehogy otthagyd a sulit!

Keresd meg az iskolapszichológust! Vagy a területileg illetékes Nevelési tanácsadót! Esetleg a családsegítő Irodát.

Sztem a pszichológus tud segíteni hogyan költözhetnél koleszba, vagy hogy változzon a helyzet!

Nagy rajtad a nyomás.

Figyi! Ha nagyon sz@r akkor utána már csak jó jöhtet! Tapasztalat! Még bírd ki egy kicsit!

Ha senkit nem találsz, akár a legközelebbi templom lelkészét keresd meg, hogy segítsen! Nem számít, milyen a vallásod! Vannak barátaid, rokonaid, nagyszüleid! Keress szövetségeseket!

Egyáltalán nem vagy egyedül! Ha úgy éreznéd, akkor nézz körül figyelmesebben!Látod?

Szóval, mi volt az utolsó csepp a pohárban?

2009. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!