Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a családom...

Mit tehetek, ha a családom nem tudja elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de minden tanács jól jönne a problémát illetően.

A helyzet az, hogy én néhány hónappal ezelőtt apróbb csomókat véltem felfedezni magamon, amiből napok alatt gyakorlatilag diagnózis lett, rosszindulatú elváltozás, nyirokcsomó daganat, ami a testem több pontján is megtalálható. Műteni nem lehet.

Borzalmas napokat éltem át, hiszti és düh rohamok hada, tehetetlenségemben már minden megfordult a fejemben, üvölteni, tányérokat vagdosni tudtam volna a falhoz... Aztán amikor túl voltam az első sokkon, rákérdeztem az orvostól nyíltan, hogy mennyi az esélyem. Orvosról orvosra jártam, kivétel nélkül bő fél évet jósoltak nekem, ha elfogadom a kezeléseket, valamivel többet, de igazából mindegyik beismerte, hogy nagyon agresszív fajtával állok szemben.

Számos rákbeteg volt már a családunkban, végignéztem ahogy leépülnek, évekig küzdenek, bíznak, remélnek tönkretéve a családot idegileg/lelkileg. Borzasztó mindez a beteg és a család számára is. Én akkor, amikor minden orvos keresztet vetett rám tényleg, úgy döntöttem nem vállalom a kezelést azért, hogy húzzuk az időt. Inkább töltöm a hátralévő időt békében, viszonylag jó állapotban, boldogan, mint kórházban, ágyhoz kötve, borzasztó mellékhatásokkal. Nem akarok szélmalom harcot vívni.


Mindezek mellett alternatív gyógymódok után néztem, ebben kezdtem el hinni és mellette sosem voltam vallásos, de heti 1-2 alkalommal meghúzom magamat egy templom hátsó soraiban egy-egy misén és végig könyörgöm, hogy történjen csoda. Bízok a gyógyulásomban, hiszek benne, de ha vége kell hogy legyen, akkor legyen könnyen vége. Nem a kemo mellékhatásaiba akarok belehalni.

A szüleim ezt nem tudják elfogadni! Jó 2 hónap telt el a diagnózis óta és olykor anyukám még mindig sírva hív fel és könyörög, hogy fogadjam el a kezeléseket. Borzasztóan fáj ez nekem és nem tudom hogyan értethetném meg vele, hogy én ezt a döntést már meghoztam!? Hogyan magyarázhatnám el a szüleimnek, hogy mindannyiunk szempontjából ezt érzem helyes döntésnek!?



2013. máj. 4. 23:17
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, azokat is, amiket privátban kaptam! Rengeteg érkezett, mindet végigolvastam, de ha nem haragszotok, nem válaszolnék egyesével, azonban mindben találtam valami hasznosat! Tényleg köszönöm!


A döntésem már végleges. Orvosi ellenőrzés alatt és orvossal konzultálva igyekszem az alternatív módokkal gyógyulni. Ő is állítja, hogy a lélek és az agy hathat leginkább a betegségre, ezt a kezelést vállaló betegeinek is mindig elmondja!

Két nagybátyám, nagypapám, dédipapám, család barátai és az én egyik nagyon jó barátom is rákban hunyt el. Vállalták a kezeléseket, eszméletlenül szenvedtek. Lefogytak, ágyhoz voltak kötve, állandó étvágytalanság, hányás, fájdalmak, szédülés, tüdőgyulladások az állandó fekvés miatt, az egyiknél belső vérzés, aminek hála lebénult és hosszas fejlesztéssel épült csak fel, hogy folytathassa a kezelést. Sok nyűgöt átéltünk már a családommal, én ezt nem szeretném átélni, sem kitenni a családomat mindennek.

Jelen pillanat az egyetlen lelombozó dolog az életemben, hogy a szüleim nem találnak megnyugvást.

26 éves vagyok, saját családom még szerencsére nincs. A párom elfogadta a döntésemet és igyekszik velem együtt harcolni. Csak 2 éve költöztem el a szüleimtől, így megértem, még talán azt sem dolgozták fel, hogy felnőttem, már is ez történik...


A legközelebbi klinika Pécsen van egyébként, ottani orvosokkal beszéltem az esélyeimről (ott voltam komolyabb kivizsgáláson), illetve egy szegedivel, e-mailben ajánlásra felvettem a kapcsolatot egy budapestivel is és a helyi onkológus főorvossal is szinte napi kapcsolatban vagyok, akit amúgy régebbről ismerek és nagyon bízom benne. Szintén elfogadta a döntésemet, nem próbál rábeszélni, hogy na de még is kéne...


A kollégáim (a főnökömet leszámítva), egyelőre nem tudnak arról, hogy beteg vagyok és a baráti társaságomnak is elmondtam, hogy negatív kisugárzásra nincs szükségem! Mivel egy haláleset már volt ilyen okból a társaságban, így mondhatni már belejöttek. Ha találkozunk sosem a betegség a téma, max megkérdezik hogy vagyok. Igyekszem élvezni az élet minden percét, a melót egyelőre nem akarom otthagyni, mert imádom, bár olyan sokat sem foglalkozom vele, mint azelőtt. Sokat kirándulunk és csináljuk, ami kedvünkre van. Egyelőre nagyon jól érzem magamat, pedig 2 hónapom már letelt a 6-ból. :) Nem is érzem magamat betegnek, ami sokat segít abban, hogy feltétel nélkül hinni tudjak a gyógyulásban! Félretett pénzem van, így a családomat és a páromat sem kell anyagilag bármivel is terhelnem!

2013. máj. 5. 11:15
 22/44 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Nem tudom, hallottál-e már a bükki füves Gyuri bácsiról.

Érdemes lenne hozzá elmenni.Nagyon sok jót hallottam róla!

2013. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Kemóval sokra nem mentél volna amúgy sem. Ha már alternatív gyógyászat akkor ajánlok neked egy Ayahuasca teát, aztán egy frissítő zöldcigaretta mellett átgondolod az eddigi életed, célokat tűzöl ki magad elé és pár hónap múlva semmi bajod. Többre mész mint a templommal.


Kérdésre válaszolva: Gondold bele magad az ő helyzetükbe. Te mit tennél? Ragaszkodnál az orvoshoz, vagy beletörődnél abba, hogy a gyermeked meghal? Persze nem csak ez a két lehetőség van, de az ő fejükben jelenleg ez a kép él mert a gyógyszereken alapuló "gyógyítás" korát éljük.

2013. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

A poén, hogy egy egyszerű megfázásnál is mindig inkább a természetes készítményekben bíztak a szüleim is, de anyu mindenképpen. Eszméletlenül ritkán kaptunk antibiotikumot, vagy hasonló komolyabb készítményt. Most, hogy előjött ez a betegség, már mégsem bízik a természetes gyógymódokban.


Hozzáteszem, én megértem azt, ha valaki nem hisz, ellenben nekem most hatalmas támaszom az, ha elmegyek templomba. Nem azért mert olyan vallásos voltam valaha is, hanem mert az a néhány óra csak arról szól, hogy nincs senki más csak én és valami felettem álló lény. Ott tudom kiadni a lelki vívódásaimat és olykor akár pityeregve is könyörögni az életemért. Számomra ez egy biztonságot nyújtó hely. Könnyebbé teszi elfogadnom a sorsomat az, hogy van kivel elszámolni és van kihez könyörögni! Akár sokra megyek vele, akár nem, ezt elhagyni nem fogom.

2013. máj. 5. 11:51
 25/44 anonim ***** válasza:
74%

"az a néhány óra csak arról szól, hogy nincs senki más csak én és valami felettem álló lény. Ott tudom kiadni a lelki vívódásaimat és olykor akár pityeregve is könyörögni az életemért. Számomra ez egy biztonságot nyújtó hely. Könnyebbé teszi elfogadnom a sorsomat az, hogy van kivel elszámolni és van kihez könyörögni!"


Hát... azt kell mondanom, hogy megtaláltad az imádság, a hit, az istenkapcsolat leglényegét... A vallás nem más egyébként, mint ennek a megünneplése, megélése... Lehet, hogy már célba értél...?


Köszönöm, hogy megosztod velünk ezt. Megtiszteltetés...

2013. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
60%

Nem is tudom, hogy mit írjak.

Örülnék, ha jelentkeznél fél év múlva. :)


De a lényeg, hogy ne add fel, vagy így, vagy úgy.

Én mint szülő nem biztos, hogy el tudnám fogadni a gyerekem döntését, nagyon szenvednék.

De tisztelném a döntéséért.

Le a kalappal, én nem lennék ilyen bátor.

2013. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
60%

Hány orvos mondja még felelőtlenül,hogy "max fél éve van hátra" ??


Unokaöccséim apjának idén 5 éve,hogy azt mondta egy orvos,hogy legdurvább rák,max fél év kezelésekkel,anélkül 3-4 hónap.Keresett másik orvost,azt 1 évet ígért műtéttel és kemóval.Debrecenben nem ígértek semmit,csak egy 2 héttel későbbi műtét időpontot.Megműtötték,kemósorozat,ismét műtét,ismét kemó,majd az időnként kiújuló rákra kemoterápiák,de ez kb évente 1 hónap.De jól van,él,két szép gyereket nevel.elmúlni talán sosem fog belőle a rák,de azért nem mindegy hogy már 5 évvel többet élt mint amit az első orvos jósolt,vagy ott feladja és belehal.

Neki is nyirokrákja van,átterjedve volt májra,tüdőre,vesére. Mégis vannak csodák.

Eleinte ő sem akart másik orvost,de a felesége sírva kérte,majd ráparancsolt,nem lehet ennyire önző,nem hagyhatja itt őt és a két kicsit.


Én is megpróbálnék mindent hogy rávegyem a gyerekem...

2013. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
60%

Előző, igazad van ebben:

"Hány orvos mondja még felelőtlenül,hogy "max fél éve van hátra" ?? "


A szuggesztió nagyon erős dolog!

Kérdező, ennek ellensúlyozására érdemes volna kineziológus segítségét kérned pozitív mondatok, mantrák megfogalmazásában, amiket mondogatsz, hogy felülírj a külvilágból érkező buta mondatokat.

Pl.: Percről percre élettelibb vagyok.

Nemtom. Ők rutinosabbak mondatgyártásban.:) Esetleg neten is mondanak Neked szakértők.

Tudok egy spanyolországban élő magyar EFT-terapeutát is, aki Skípe-on is tart foglalkozást, kérhetsz tőle is.

És még Balogh Bélának van egy CD-je, amin csupa iylen mondat megy, azt a háttérben kell hallgatni ("Világomban minden rendben van." stb.), a címe: A tudatalatti tízparancsolata. Szerintem bárki elküldi Neked postán, aki meg tudja írni CD-re.

2013. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"Mit tehetek, ha a családom nem tudja elfogadni a döntésemet?"


A meghalt rokonaid mentek kezelésre?

Mert akkor ezt mondod a szüleidnek: "Ezt az utat már próbálta a család; nem vált be. Én most egy másikat próbálok."

2013. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

A rákos, már elhunyt rokonok és ismerősök közül nagybátyám bírta legtovább. 4 évig küzdött. Vaságyastól sem volt 30 kiló a 195 centijéhez. A végére teljesen megszomorodott, magába fordult, feladta, hiába minden (Őt egyébként Debrencenben műtötték pont). Akkor én még kislány voltam, de élénken él bennem az élmény, hogy milyen minden egyes telefonra összerezzenni, hogy vajon rossz hírek érkeznek-e.

3 hónapja halt meg édesanyám egyik barátnőjének a férje szintén ilyen típusú rákban. Neki csak egy helyen volt, amikor észrevették, vállalta a kezeléseket, de alig egy évig bírta.

Nem lehetett műteni az övét sem, az enyémet sem lehet. Egyrészt ugye több helyen van, másrészt olyasmit mondott a doki, hogy ha ezt a fajtát műtéttel megbolygatják, csak még agresszívebben tér vissza. A kemót és a sugárterápiát pedig könyörgés ide vagy oda, nem vállalom. Én most mindennél jobban hiszek abban, hogyha van még keresnivalóm a földön, akkor ezek nélkül is maradok még. Ha nincs, akkor pedig néhány plusz hónapért/évért cserébe nem szenvedek ennyit!

2013. máj. 6. 22:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!