Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a családom...

Mit tehetek, ha a családom nem tudja elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de minden tanács jól jönne a problémát illetően.

A helyzet az, hogy én néhány hónappal ezelőtt apróbb csomókat véltem felfedezni magamon, amiből napok alatt gyakorlatilag diagnózis lett, rosszindulatú elváltozás, nyirokcsomó daganat, ami a testem több pontján is megtalálható. Műteni nem lehet.

Borzalmas napokat éltem át, hiszti és düh rohamok hada, tehetetlenségemben már minden megfordult a fejemben, üvölteni, tányérokat vagdosni tudtam volna a falhoz... Aztán amikor túl voltam az első sokkon, rákérdeztem az orvostól nyíltan, hogy mennyi az esélyem. Orvosról orvosra jártam, kivétel nélkül bő fél évet jósoltak nekem, ha elfogadom a kezeléseket, valamivel többet, de igazából mindegyik beismerte, hogy nagyon agresszív fajtával állok szemben.

Számos rákbeteg volt már a családunkban, végignéztem ahogy leépülnek, évekig küzdenek, bíznak, remélnek tönkretéve a családot idegileg/lelkileg. Borzasztó mindez a beteg és a család számára is. Én akkor, amikor minden orvos keresztet vetett rám tényleg, úgy döntöttem nem vállalom a kezelést azért, hogy húzzuk az időt. Inkább töltöm a hátralévő időt békében, viszonylag jó állapotban, boldogan, mint kórházban, ágyhoz kötve, borzasztó mellékhatásokkal. Nem akarok szélmalom harcot vívni.


Mindezek mellett alternatív gyógymódok után néztem, ebben kezdtem el hinni és mellette sosem voltam vallásos, de heti 1-2 alkalommal meghúzom magamat egy templom hátsó soraiban egy-egy misén és végig könyörgöm, hogy történjen csoda. Bízok a gyógyulásomban, hiszek benne, de ha vége kell hogy legyen, akkor legyen könnyen vége. Nem a kemo mellékhatásaiba akarok belehalni.

A szüleim ezt nem tudják elfogadni! Jó 2 hónap telt el a diagnózis óta és olykor anyukám még mindig sírva hív fel és könyörög, hogy fogadjam el a kezeléseket. Borzasztóan fáj ez nekem és nem tudom hogyan értethetném meg vele, hogy én ezt a döntést már meghoztam!? Hogyan magyarázhatnám el a szüleimnek, hogy mindannyiunk szempontjából ezt érzem helyes döntésnek!?



2013. máj. 4. 23:17
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Szia, 36. vagyok!

Köszönöm én is, hogy néha bejelentkezel nekünk is, fontos ez.

Apukám is áttétes rékban ment el, neki a tüdő volt a primér, de nem fulladt meg... Ezt csak azért mondom, hogy nem kell a fulladásra gondolnod... Szépen lassan kiment belőle az erő... békésen...


Jó, hogy kaptad ezt az időt, hogy felkészülj. Nagyon nagy kincs ez.


Isten áldjon és őrizzen meg!

2014. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Mély fájdalommal tudatom, hogy a testvérem február 22-én, két nappal édesapánk születésnapja előtt a késő esti órákban komoly kínok között elhunyt.

Az utolsó hetekben, illetve napokban csillapíthatatlan fájdalmai voltak és súlyos oxigénhiányban szenvedett. Minden igyekezet ellenére sajnos eljött az az idő, amikor valahol lélekben mindannyian feladtuk a küzdelmet és békében elengedtük őt.


Többen használtuk a családból ezt a felhasználónevet, többször is végigolvastam a kérdést már korábban is és ahogy minden egyes alkalommal, most is csak zokogok megállás nélkül rajta. Köszönöm, hogy ti itt voltatok a testvéremnek, bíztatok benne és hitet adtatok neki, ami által mosolyogva és bátran szállt szembe a betegségével. Rengeteget segített a hitével és a pozitív kisugárzásával más betegeken is, a legnagyobb fájdalmak között is képes volt mosolyogni és azt mondani édesanyánknak, hogy "nem lesz semmi baj, ne aggódj".

Hatalmas veszteség ő most a családunk számára, de úgy érezzük, hogy mindenkinek hálával tartozunk, aki kicsit is támogatta őt ezekben a nehéz időkben és ezáltal úgy élhette le még ezt a néhány hónapot, ahogy szerette volna!


A családunk nevében Köszönöm!

2014. márc. 3. 16:34
 43/44 anonim ***** válasza:

Kedves Család!


Nagyon köszönöm, hogy minket is értesítettetek.

Előző vagyok, és csak most jöttem fel ide hosszú idő után.

Igen, láttam, hogy a testvéred nagyon-nagyon szépen hordozta a helyzetét. Fájdalmas öröm volt olvasni az írásait, és a Tiéteket is.


Nagyon együtt érzek Veletek, veszítettem el én is családtagot gyötrelmes betegségben, tudom, milyen. Az adjon erőt, hogy az életnek nincs vége a halállal. Mindannyian abból az életből kell, hogy kihozzuk a legjobbat, amit kiszabnak ránk. A testvéred kihozta.


Minden jót Nektek.


Szeretettel A.

2014. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem!
2014. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!