Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem az ex barátomat,...

Nem értem az ex barátomat, sem a családját. Érdekből csinálnák ezt?

Figyelt kérdés

Eléggé vallásosnak mondható családról van szó. Ex barátom édesanyja zsidó származású, míg apukájáról nem igazán lehet tudni semmit, elváltak. Anyukája eléggé komolyan veszi a vallást, míg az exem annyira azért nem.

Járt/jár zsinagógába, megtartja az ünnepeket, nem eszik sertést, és azokat az ételeket fogyasztja szívesen ami jellegzetesen a zsidók szoktak enni, és még sorolhatnám.


Kapcsolatunk alatt lementünk a mamájához, aki székely káposztát csinált sertéssel. Exem már is kiszedte a húst belőle, de a mama megette. Anyukája viszont sose eszik sertést.

Nem olyan rég mesélte az exem egyik ismerőse, hogy disznóvágásra mennek az exemék... és hogy fognak enni sertést. Utólag azt is megtudtam hogy nyaralásukkor is összevissza ettek mindent. Mikor rákérdezett az egyik ismerősöm hogy akkor most mi van, azt válaszolták hát "ki itt a zsidó".


Nem értem, akkor ez most hogy is van? Egyszer eljátszom azt hogy mennyire betartok mindent, egyszer meg letagadom a vallásomat?



2013. máj. 5. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban betartana az előírásokat, hozza se nyúlna olyan etelekhez, aminek a közeleben sertés volt. Egyebkent nem értem, mi a kérdésed, miért zavar ez téged.
2013. máj. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért érdekel (nem zavar), mert a családomból apukám zsidó származású, apukám és az ő családja ill. én soha nem ettünk sertést, a közelébe se megyünk, pedig mi nem vagyunk mély vallásúak, de az exem családja eléggé az...
2013. máj. 5. 08:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Legalábbis anyuka, a tesója és a mostani nevelő faterja eléggé az, meg a papa is az volt.
2013. máj. 5. 08:43
 4/10 anonim ***** válasza:

A zsidóknál van egy olyan szabály, hogyha nincs más lehetöség - pl vendégség, vagy utazás - akkor az idöre felmentést kapnak az elöirások alól, mert különben nem tudnának mit enni. Ez után megfelelö modszer szerint meg kell tisztulniuk, amikor hazamennek és ezzel megbocsájtódik az, hogy tisztátlan ételeket ettek.

Viszont otthon, vagy ahol lehetöség van rá, nem ehetnek pl. disznóhúst, és olyan ételt sem, ami disznóhússal érintkezett, tehát a "kiszedte belöle a húst"-nak semmi értelme sincs vallási szempontból.


Mellesleg a zsidó elöirásoknak megfelelö táplálkozás ennél sokkal komplikáltabb, nemcsak a disznóhúst nem szabad enni, de minden szabályt felsorolni igencsak hosszú lenne.

2013. máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a problémád? Nem értem.
2013. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem értem, mi a problémád. Először is, az o dolguk, másodszor is az exed. Mit foglalkozol vele?
2013. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Muszlimként nem eszek semmit, amiben sertésszármazék van. (Pl. Haribo gumicukorkát sem, mert sertéscsontból nyert pektintől gumis.)

Az eléggé álszent dolog, hogy kiszedi a húst. ahogy korábban is írták, érintkezett sertéshússal.


A kérdésedre válaszolva, az ő dolguk, hogy mennyire vallásosak, és mennyire tartják be. Itt is élnek muszlimok, akik hívők, de ennek ellenére lecsúszik a sör.


A vallás az ember legmélyebb magánügye. Ne foglalkozz vele.

2013. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ti meg miért nem értitek hogy semmi problémám nincs? Csupán érdekel, KÍVÁNCSI voltam! :) Az meg legyen az én MAGŰNÜGYEM hogy miért!


Köszönöm a normális válaszokat! Lehetőségük meg volt arra hogy mást egyenek...

Miután mindig mondják hogy büszke zsidók, hogy azt mondták a barátnőmnek: Ki itt a zsidó? (Ez akkor volt amikor disznó vágásra akartak menni és megkérdezte a barátnőm hogy de hát hogy hogy.)

2013. máj. 5. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt írod: "lementünk a mamájához" ... " a mama megette. Anyukája viszont sose eszik sertést. "

Nem értem: mi a különbség a "mamája" és az "Anyukája" között?


A "ki itt a zsidó" lehet beszólás, amit nem kell komolyan venni. Humor.


Viszont ne terjesszünk tévedéseket!

# 4/8 tegnap ( 05-05 ) 08:44 :


"A zsidóknál van egy olyan szabály, hogyha nincs más lehetöség - pl vendégség, vagy utazás - akkor az idöre felmentést kapnak az elöirások alól"


NINCS FELMENTÉS, CSAK ÉLETVESZÉLY esetén. Az emberélet ment+ese kötelesség, ami felülír MINDEN más törvényt, még a Szombat törvényét is, tehát emberélet mentése érdekében még Szombatszegést is el szabad közetni.


De ez alól a felmentés alól is van kivétel, van 3 olyan bûn, amit akkor sem szabad a zsidónak elkövetnie, ha azzal saját életét mentené meg.

1) gyilkosság

2) bálványimádás

3) fajtalanság.


Az jogos önvédelem nem gyilkosság, amit nem szabad, az pl ha régen a nácik, vagy sokkal régebben a rómaiak két zsidó rab egyikének azt mondták, ha megöli a másikat, szabadul, ha nem õt ölik meg - ebben az esetben vállalni kell a halált.


Mégegyszer: ha nincs életveszély, NINCS SEMMIFÉLE FELMENTÉS, viszont egyesek olykor "adnak maguknak felmentést".


Az engedékenyebb irány zatok pl megélhetés érdekében néha megengedik a szombati dolgozást, mivel az létfenntartás, vagyis majdnem életveszély. De a szigorúbbak ezt se, mert biztos van olyan munkahely, ahol nem kell.

2013. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a humor nagyon nem tűnt annak, hiszen le lett az illető hülyézve mert megmerte kérdezni, hogy miért eszik sertést ha zsidó. Érdekes...


Nincs különbség a mama és az anyuka között, csupán nem értem az egészet, hogy zsidó család, de valaki eszik, valaki meg messziről kerüli.


A lényeg a lényeg, hogy nem szabadna enniük, és ők ezt még sem tartják be, így azt mondanám "kamu zsidó".

2013. máj. 8. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!