Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az összes munkát és...

A férjem az összes munkát és feladatot áthárítja rám csak azért, mert én itthon vagyok GYED-en. Ez így van másoknál is és én vagyok túlságosan érzékeny vagy a férjem egy kicsit túlzásba esett?

Figyelt kérdés
Fél éves a fiunk. Eddig közösen csináltunk mindent, de most a háztartástól, a kerten át, a hivatalos ügyekig mindent lepasszolt nekem. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén, ráadásul nem is így beszéltük meg az elején.
2013. máj. 8. 14:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%

Úgy érzem abból amit leírtál, hogy a férjed rájött, te mindent elvállalsz helyette amit csak akar, és ezt ki is használja. Ha tovább engedsz, még jobban eldurvul a helyzet, és ha nem változtatsz, talán örökre így is marad, mert megszokja, aztán már végképp nem csinál semmit (apám ugyanilyen, tapasztalat).

Igazából mivel tölti a szabadidejét? Mert ezek szerint dolgozik 8 órát oszt jónapot. Úgy viselkedik, mintha családja sem lenne. A nagy kérdés pedig szerintem az, hogy mi lesz, ha majd visszamész dolgozni? Ha nem állsz a sarkadra (hogy legalább az ő munkáját ne veled végeztesse), akkor később a saját munkahelyed mellett egyedül végezheted az összes általad felsorolt tevékenységet, plusz a férjed csicska megbízásait.

2013. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%
Na, ezért szeretek én inkább dolgozni, mint otthon lenni. Amikor dolgozok, eltelik az a nyolc óra, ráadásul nem is nehéz, aztán leteszem a fenekem és nem kell csinálnom semmit, teljesen kényelmes és még engem dicsérnek, hogy mennyit dolgozok. A másiknak meg egész nap van dolga a ház körül, mindenféle fizikai munka, de ha megkér, hogy segítsek és nincs kedvem, nyugodtan mondhatom neki, hogy 8 órát dolgoztam, fáradt vagyok, ő meg itthon van, ráér, csinálja meg. :D
2013. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21%

Jaj utolsó azért ez is elégi kisarkított válasz.

Az én barátnőm is egy hisztis pillanatában elmesélte milyen rossz mert minden rászakad. Aztán elkezdte mondani, hogy reggel 8-kor kell 12-14:30-ig csicsikál a gyerekkel na valahogy nem tudtam sajnál.

Kérdező ettől függetlenül nem gondolom, hogy te is ilyen vagy. Próbálj leülni és beszélgetni vele.

2013. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
97%

22 vagyok, azért annyira nem is sarkítok, tényleg sokkal jobban jár az szerintem, akinek munkahelye van. Én már mindkét helyzetben voltam. Abban is, hogy én voltam itthon, abban is, hogy a párom.

Amikor dolgoztam, elücsörögtem az irodában, bevittem az adatokat a számítógépbe, esetleg elszaladtam a postára, nyilvántartásokat vezettem, elbeszélgettem a kollégákkal, jól eltelt az idő, el sem fáradtam. Mikor meg itthon voltam főzés, takarítás, a kertben kapálás, gazolás, ásás, locsolás, állatokat etetni és takarítani, boltba rohangálni, mindenféle ügyeket intézni, stb. ráadásul nincs olyan, hogy munkaidő vége, mert van mikor még este is van mosogatni való, ez meg az. Ráadásul mikor dolgozok, akkor én vagyok döntési helyzetben a legtöbb dologgal kapcsolatban, mert én keresem a pénzt, ha meg itthon vagyok csinálhatok bármit, akkor húzzam meg magam, mert nem teszek semmit az asztalra.

Szóval nekem egyértelműen az a jobb, könnyebb és előnyösebb helyzet amikor dolgozok. Legalábbis én így érzem.

2013. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%
Azért az ország jelentős része nem irodában dolgozik és panelba él így kerti munka sincs
2013. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
69%
25-ös, de a kérdezőéknél pl. van kerti munka, ezért is hoztam fel a saját példámat. A panel természetesen megint más, ott azért valamivel egyszerűbb boldogulni a házimunkával, igazad van. :)
2013. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
92%

Egy darabig rendben, hogy többet vállalsz de nem mindenben. A háztartás az oké és még a kert is működhet, ha nem kell kemény fizikai munkát végezni benne. ( mert azért van különbség az árvácska ültetés és a kapálás között...) Én tuti nem takarítanám a makett szobáját. Ez az ő hobbija, az ő makettjei, ő építi, neki okoz örömöt, szóval pakoljon is utána. A másik a kutya. A kutya minden esetben annak a felelőssége, aki befogadta. Nagyon sok energiát és időt kell belefektetni, amit nem szép másra hárítani. Minimum napi 1 órát az ő kutyáival töltesz, mert különben letapossák a kertet és még több munkát csinálnak neked.

Beszéld meg a férjeddel, hogy hajlandó vagy többet vállalni, de az ésszerűség határain belül. Igenis foglalkozzon a kutyáival, a makettjeivel meg a saját hivatalos ügyeivel, mert ez nem állapot.

2013. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
90%
... Ja, meg a kérdező férje is irodai munkát végez, szóval ez azért nem egy fizikai munkás és egy panelbeli háziasszonyka esete. 26 voltam.
2013. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
4%
Ha otthon vagy, akkor evidens, hogy te végzed a házimunkát. Ne érts félre, én abszolút az egyenjogúság híve vagyok, de a férjed most dolgozik, te meg nem. Mit vársz még tőle 8 óra munka után? Egy fél éves gyerek alvásigénye 14 óra körül van, még ha te napi tíz órát alszol is, akkor is marad még négy, ami alatt legfeljebb egy palotát nem lehet kitakarítani.
2013. máj. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó! Elolvastad a Kérdező kommentjét? Talán nem ártana.
2013. máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!