Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az összes munkát és...

A férjem az összes munkát és feladatot áthárítja rám csak azért, mert én itthon vagyok GYED-en. Ez így van másoknál is és én vagyok túlságosan érzékeny vagy a férjem egy kicsit túlzásba esett?

Figyelt kérdés
Fél éves a fiunk. Eddig közösen csináltunk mindent, de most a háztartástól, a kerten át, a hivatalos ügyekig mindent lepasszolt nekem. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén, ráadásul nem is így beszéltük meg az elején.
2013. máj. 8. 14:42
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
89%
Azért napi 8 órában nem lehet annyira kifáradni, hogy az ember a SAJÁT anyját sem bírja felhívni. Azzal meg nem igazán értek egyet, hogy aki GYED-en van az nem dolgozik, mert szerintem az 0-24 órás munka, lehet, hogy kifogsz egy többemberes babát, aki nem alszik, később küzdesz az evéssel, és ugyanúgy az alvással, éjjel többször kelsz hozzá. Na, akkor még legyen energiád a kertet kapálni egyedül. Az oké, hogy takarítani meg főzni kell, de a nagyobb ház körüli dolgokat szerintem együtt kellene csinálni.
2013. máj. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen megértelek. Ne törődj a sok rosszindulatú kritikával.A ki mennyit dolgozik és keres témába ne menjünk bele. A házimunkát soha senki nem fizeti meg, de mindenki elvárja, hogy meglegyen. Sokan már elfelejtették, mivel jár egy féléves kisgyerek. Nem tudod belőle kivenni az elemet, és lerakni egy sarokba, mert neked kapálnod kell, vagy kutyát kell sétáltatnod. Elindulni sem egyszerű vele, főleg, ha időre mész, mert tuti akkor kakil be, vagy hányja le magát, mikor épp indulnátok. A legtöbb hivatalban pelenkázni sem lehet normális körülmények közt, és nincs olyan hely, ahol nyugodtan meg tudnád szoptatni, ha kell. A gyerek nem csak napi 8 óra munka, főleg ha éjszaka nem alszik. Én is rengetegszer megkaptam (szerencsére soha nem a férjemtől), hogy még mit kellene csinálnom. "De jó neked, te legalább otthon vagy", "A mai lányok nem bírnak annyit", meg ilyen baromságokat. Főleg az első időszak nehéz, amikor még nem is vagy biztos benne, hogy mindent elég jól csinálsz-e, és biztos frusztrál is, hogy sohasem végzel semmivel.


Mindenképpen beszélj a férjeddel, ez így nem normális. Említetted, hogy anyósodat is te hívod fel, mert neki már erre sincs ideje. Vele milyen a viszonyod, nem tudna segíteni, beszélni a fiával? Szerintem próbáld meg a férjedet minél jobban bevonni a baba körüli teendőkbe, talán rájön, hogy nemcsak a lábadat lógatod otthon.


Igazuk van az előttem szólóknak, ha megszokja ezt a kényelmes helyzetet, nehéz lesz változtatni rajta.

2013. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!