Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az összes munkát és...

A férjem az összes munkát és feladatot áthárítja rám csak azért, mert én itthon vagyok GYED-en. Ez így van másoknál is és én vagyok túlságosan érzékeny vagy a férjem egy kicsit túlzásba esett?

Figyelt kérdés
Fél éves a fiunk. Eddig közösen csináltunk mindent, de most a háztartástól, a kerten át, a hivatalos ügyekig mindent lepasszolt nekem. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén, ráadásul nem is így beszéltük meg az elején.
2013. máj. 8. 14:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
17%

Én ezzel úgy vagyok, hogy a háztartás az alapvetően a nő dolga. Na persz ha fáradtabb vagyok és megkérem a páromat, hogy mosogasson el vagy teregessen ki, akkor szó nélkül megteszi. Viszont mivel ő dolgozik én meg egyetemre járok, így egyértelműen én csinálom. Nem kell 0/24 bent lennem, sokat vagyok itthon, ezért megcsinálom.


A hivatalos ügyek intézésénél, van ami az ő feladata, van ami az enyém, ebben megegyeztünk.


Kertünk nincs még, de ha majd kertes házba költözünk, akkor az hétvégio kikapcsolódás lesz számunkra és közösen csináljuk.


Beszéld meg vele, hogy neked ez sok, és szeretnéd ha segítene, de szerintem a háztartás pont nem a sok kategóriába tartozik.

2013. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
64%
A férjem nagyon sokat dolgozik, nem a jövedelemkiesés miatt, előtte is pont ennyit dolgozott. Mindenben segít, nem emelhetek, ha rosszul vagyok szól, hogy pihenjek le... ma reggel pl. munka előtt ágyba hozta a forró teát, mert kicsit beteg vagyok!
2013. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet így eldönteni. Az természetes, hogy ha ő dolgozik, te otthon vagy, a házimunka java részét te végzed. De amúgy sok mindentől függ ez a munkabeosztás, pl. hogy ő mit és mennyit dolgozik, fizikai munkát végez-e, neked otthon mennyi fizikai munkát kell végezni, van-e olyan, amit tényleg úgy érzel, hogy nem bírsz, ő meg tudna segíteni, csak akkor nem segít, mikor dolgozik, vagy hétvégenként sem? Van azért egy pár dolog, ami ezt befolyásolhatja.


Olyat esetleg tudtok csinálni, hogy ha valami útba esik neki munkából hazajövet, ha kocsival jár és nem tart sokáig, akkor elintézi (pl. beugrik a postára, a bankba, olyan boltba, ami neked amúgy messzi lenne), a nehezebb kerti munkákat hétvégén csináljátok meg együtt, a saját cuccait nem hagyja szét, hanem elpakol maga után, stb.


De amúgy tényleg neked kell most a háztartásból többet bevállalnod szerintem.

2013. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
32%
Amikor én otthon voltam a gyerek 3 éves koráig, nekem természetes volt, hogy minden házimunkát megcsinálok, és még számítógépezni is volt időm. A férjem meg keményen dolgozott. Nem éreztem magamat egyáltalán kihasználva.
2013. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy normális házasságnak úgy kellene, hogy működjön, hogy figyelünk egymásra, ha az egyiknek teher valami, akkor a másik átveszi tőle. Persze ez esetleges és nem állandó. De pl. ha azt látja rajtad, ma épp fárasztó napod volt, akkor kicsit foglalkozik a gyerekkel miután hazajött, de ugyanígy fordítva, ha azt látod rajta, amikor hazaért, hogy csak nézne ki a fejéből, akkor hagyod, igyekszel a gyereket is "távol tartani" az apjától, amíg nem pihent kicsit. De az, hogy mindent egy ember csinál, a másik meg hazaért leül a tv elé és onnantól nincs kötelezettség az nem ferr, mert előbb-utóbb bebukik a dolog. Természetesen ugyanígy nem elvárható, hogy mondjuk a férjed főzzön rendszeresen. De én valahogy úgy gondolom, te nem is ezt sérelmezed. Tehát véleményem szerint figyelni kéne egymás jelzéseire, beszélgessetek, hogy kinek mi a jó. Enélkül nem működik.
2013. máj. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Hétfőtől péntekig dolgozik 8-16-ig, irodai munka, egy családi vállalkozásban alkalmazott (én is ott dolgoztam). Autóval jár, így napi max 30 perc az utazása. Nem vállal több munkát mint eddig sőt mivel a főnökünk jó fej, engedi, hogy néha hamarabb hazajöjjön, hogy segítsen nekem. Mostanában már olyan is előfordult, hogy szólt, a nevében hívjam már fel az egyik beszállítót, mert ő nem szerti és beszéljem meg vele a részleteket.

Nem azt akarom, hogy ő csinálja a háztartást, de mondjuk a kert megmunkálása eddig közös volt, idén már én ástam fel egyedül én vetettem, palántáztam, permeteztem mert ő dolgozik és pihenni akart.

A háztartásban eddig az ő feladata a szobájának a takarítása volt (makettezik), hogy nehogy elkeverjek valami fontosat, már ezt sem csinálja, de megjegyzéseket tesz, ha rumli van.

Van két nagytestű kutyája, őket eddig ő vitte sétálni és kutyasuliba, mostanra már ha én nem viszem őket, akkor senki és a kertet teszik tönkre a rohangálásukkal, mert rengeteg energiájuk van.

A hivatalos ügyeit is velem akarja elintéztetni, igaz, hogy így sokkal macerásabb (meghatalmazások kellenek és még van amit így sem tudok elintézni a nevében), de szerinte még így is jobb, mert nem neki kell munka után még pl. a bankba rohangálni.

Az anyjánál már 2 hónapja nem volt és fel sem hívta, csak tőlem kérdezgeti, hogy mi van vele (heti egyszer átviszem hozzá az unokát hétvégén) és üzenget neki.

2013. máj. 8. 15:26
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Ejj. Tehát lényegében semmit nem csinál a férjed. A munkában se túl sokat...

Ülj le vele, mondd el neki, hogy ez így nincs jól. Mondd el, hogy volt korábban, vázold fel, hogy mi van most, csak hogy ő is lássa, hogy mennyi minden megváltozott.

2013. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%
1. vagyok. Én is erre gondoltam már a kérdésed alapján is, hogy kb. így működhet nálatok a dolog. De persze a sok okos rögtön elkezd hőbörögni, hogy biztos a férjeddel akarod végeztetni a háztartási munkát is, pedig szegény halálra dolgozza magát, míg Te csak üldögélsz otthon nagy lustán. Tisztelet a kivételnek, de megint megmutatkozott a rosszindulat.
2013. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%

Míg otthon voltam én is megcsináltam mindent. Előtte megosztottuk, utána is, de azért gyerekkel lenni nem állandó "meló". Ikreim voltak mégis mindig kerítettem napi fél órát a háztartásra már az elején is. Az más dolog, hogy volt hogy este ő mosogatott, felsepert/felmosott valamit ami kiment, esetleg főzött ha olyan kedve volt. De amúgy így sokkalta kényelmesebb volt. Hazajött 5kor, együtt lehettünk. Nem az volt, hogy ott a porszívó porszívózz. Ha nagyon problémás a babád az más. De egy "átlag" baba/gyerek mellett azért nem olyan nagy dolog rendbe tartani a házat.

Én visszasírom azokat az időket. Most mire hazajövünk fél hat, akkor már kinek van kedve amikor itt vannak a gyerekek, vagy hétvégén ezzel tölteni az időt.. Míg nem voltak a kicsik addig valahogy máshogy esett az, hogy kitakarítsunk, pedig akkor sem ültünk mindig otthon. És nem is kellett ennyi mindent csinálni.

2013. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
8%

Ha otthon van az ember gyerekkel, akkor a ház körüli teendők, kert, házimunka, kutyasétáltatás elvégzése szerintem a minimum. Basszus a másik fél 8 órában melózik, nehogy már az ő nyakára szakadjon ez is, ha hazaér.


A saját hobbitermének a rendbentartása jogos kívánalom, a hivatalos ügyeket pedig jobb személyesen intéznie annak, akire tartozik. A többi viszont csak vernyákolás a részedről és lustaság.

2013. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!