Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kilátástalan...

Mit csináljak, ha kilátástalan az életem?

Figyelt kérdés
Elszeretnék költözni de nincs munkám a családomra meg nem számíthatok mert rossz az anyagi helyzetünk mostanság ,komolyan már k.rvának is elmennék mármint odaköltöznék egy pasihoz és lefeküdnék vele ez lenne a fizetség részemről. tényleg teljesen el vagyok keseredve már nincs is életem pénz nélkül :( már nem bírom halál v k.urvulás ennyi lehetőségem van.
2013. máj. 8. 15:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy elvégezhetsz egy másik OKJ-s képzést ingyen, ha az elsőt nem fejezted be. Nézz utána!
2013. máj. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
ja persze valószínű,hogy stoppal mentél ki még ha igaz is engem jól megkúrnának nem az hogy elvinnének oda ahová akarom... a szüleim meg elengednének egyedül mi? van rokonom ausztriába csak oda német nyelvtudás nélkül nem tudok kimenni én angolt tanultam de alapszinten megy.Németországba meg mentem volna a barátommal csak átkúrás volt ismerősünknek sikerült nekünk nem.Szóval én nyelvtudás nélkül nem megyek semmilyen országba szomszéd csajt a saját unokatestvére is átverte Londonba. Ha csinálhatnék is másik ingyenes okj-t itt mondom,hogy nincs nappali képzés amit én akarok egyszerűen csak fizetős van és amit az állam támogat az csak nappalira érvényes és ha nappalin tanulok miből élek??akkor nem tudok dolgozni.Most arra gondoltam valahogy ráveszem a szüleimet,hogy a 200ezres tanfolyamot fizessék ki valahogy, a munkaügyi kp-ba ma megyek megkérdezni,hogy milyen tanfolyam van de ott normális nagyon ritkán van.
2013. máj. 9. 08:41
 33/35 anonim ***** válasza:

Most pont belelatok abba hogy gondolkozol es pont ezert nem megy a szeker a nehezsegeket es az akadalyokat keresed nem a megoldast.

Majd rajossz sok sikert.

Es igen stoppal mentem es nem lett semmi bajom mert nem vagyok se csinos se szexy es tudom hogy kell oltozni es viselkedni hogy a ferfiaknak eszukbe se jusson semmi.

Pedig fiatl lany voltam A szuleimnek 18 felett semmi kozuk nem volt ahoz hova megyek es hogy meghallgattam oket es mentem.

De ez a te harcod te eleted kuzdj es tanulj belole sok sikert.

Mert a sorsunk sajat kezunkben van ezt ne feledd senkit nem hibaztathatunk azert ahol tartunk csak sajat magunkat minden ami velunk tortenik sajat dontesunk kovetkezmenye.

2013. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Ha abbahagytad az előző sulit, mi biztosítja, hogy ezt majd 200 ezerért el is végzed? Miért kockáztassanak a szüleid, ha még nem bizonyítottál?

Nehéz helyzetben vagy, de te is tehetsz róla. Nem kéne mindig mindent feladni. Nem a kibúvókat kellene keresned, hanem a megoldásokat.

2013. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Fejezd be a sulit, amit elkezdtél. A második szakmáért úgyis fizetsz, akkor legalább az első legyen meg. Merthogy az lehet, hogy itthon keveset keresel vele, de külföldre is lehet ám menni szakmával, ahol megfizetik. És egy szakembert nem is annyira jellemző, hogy átvágnak, mint egy végzettség nélküli mosogatólányt. No meg annyival többet is keres az ember vele! Nem csak 1-2 ezer eurós minimálbérért lehet külföldön dolgozni, az csak az alja.


Tanulj nyelvet is! Egy érettségi az ma semmi. Nem nyújt szaktudást, nem értesz vele semmihez. Adminisztratív feladatokat elláthatsz vele, de szinte mindenhol feltétel legalább egy-két nyelv ismerete. Az angol azért szuper, mert tele van vele az internet, keress online nyelvtanfolyamokat, szerintem torrentről akár kiadott nyelvkönyveket is letölthetsz hanganyaggal. De ha onnan nem, akkor irány a könyvtár! Ezt tényleg csak csinálni kell.


Emellett feküdj rá az álláskeresésre! Pont a napokban voltam állásbörzén, ahol rengeteg tippet adtak: a minimum, hogy regisztrálsz linkedinre, a facebookod úgy alakítod át, hogy segítse az álláskeresést, indíts blogot, regisztrálj minden létező állásportálra, regisztrálj minden, a közeletekben megtalálható nagy cég karrieroldalán, minél előbb: minél tovább vagy jelen minél több helyen, annál nagyobb az esély arra, hogy előbb-utóbb csak behívnak valahova.

A lényeg, hogy ne add fel, hajrá :)

2013. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!