Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan mantrázni...

Miért kell állandóan mantrázniuk ezt, nem tudnak belenyugodni, hogy nálunk nem így van?

Figyelt kérdés

Tehát: lassan 4 éve élek együtt barátommal, a háztartásbeli munkákat is megosztjuk egymás között. Barátom szeret főzőcskézni-főleg sütiket, jobban hajtogat ruhát, mint én, elpakol maga után.

Pár napja szabadságon vagyok, ilyenkor természetes, hogy én végzem el a házimunkát, de amikor dolgozom, mindenki elmosogat maga után, felváltva porszívózunk, stb.

Haveri köréből és ismerőseitől is kaptunk már beszólást, hogy ez a nő dolga lenne, valamelyik haverjának barátnője példálózva mondta, hogy ő bezzeg munka után egymaga elvégez mindent-különben de furcsa, hogy barátom szeret főzni, jaaaj ez olyan izzzé, vagy amikor hazahoztam a melót, és épp sörözés volt nálunk, haverja beszólt nekem, hogy na mi van a nagy vendégszeretettel, miért nem rohanok le sörért-miközben a gép előtt görnyedtem, dolgozva.

Egyik barátnőm is kijelentette, hogy ő nem tudna olyan férfivel lenni, mint barátom-szerinte egy férfi rendetlen és nem szeret öltözködni...Hát most erre mit mondjak.

Miért nem tudnak az emberek beletörődni, hogy nálunk a házimunkát megosztjuk-a barátom meg szereti a rendet és odafigyel az öltözködésére is? Ez miért zavarja az embereket? Köszi a válaszokat!


2013. máj. 8. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek! Tojd le! :)
2013. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek,legalábbis ha nő mondja.

Nincs az a nő amelyik komolyan is gondolja hoyg rendjén van hogy ledolgozza a 8 óráját mindkettő,utána a pasi a tv előtt várja hogy kiszolgálják...


A pasik pedig papucsnak látják. (nem belegondolva hogy ketten hamarabb kész,és egy kipihent nővel jó dolgokat lehem ám csinálni)

2013. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos otthon azt látták gyerekként, hogy anyu beledöglik a háztartásba még munka után, és nekik ez a normális. Minél többet kéne emlékeztetni őket arra, hogy mit is jelent az együttélés. Nem egymás mellett elvagyunk, hanem a munkát is felosztjuk. Akinek meg igénytelen, lusta, semmirekellő fazon kell, az vessen magára, de nem is kell akkor rinyálni, hogy rá maradnak a gyerekek, (ha lesznek) mert az apjuk semmire nem hajlandó.
2013. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondattal visszavághatsz mindenkinek :)


Nektek sokkal több időtök marad szexre, mivel kettőtöknek fele annyi időbe telik a munka ;)

2013. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én napi 10-12 óra munka után is megfőztem, kitakarítottam itthon. Egyedül annyi elvárásom lett volna, hogy legalább vasárnap hagyjon mindenki békén pihenni. A párom ezt sem tudta megérteni, mert az anyja azt nevelte bele, hogy a nőnek 24 órában készenlétben kell állnia és a párja kívánságait lesni...

Amikor úgy alakult hogy neki kellett 11 órában dolgoznia a munkahelyén, akkor kezdte megérteni, hogy miért is voltam olyan kimerült hétvégére és hogy meg kellett volna becsülnie a munkámat. Szerintem nagyon szerencsés vagy a pároddal és ne azzal foglalkozz ki-mit mond!

2013. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)


Alexandra:)) Ez jó!


Amúgy rendes az a barátnőm, csak szerintem is szúrja a szemét a dolog-mert gyakran panaszkodik a barátjára.

2013. máj. 8. 15:58
 7/15 A kérdező kommentje:

# 5


Köszi! Szerintem is sok szerepe van ebben az édesanyáknak-akik persze jót akarnak, csak hát... Az én édesanyám is "elkapatta" bátyámat, de tényleg durván.

2013. máj. 8. 16:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Az én párom is vasal, mos, mosogat, amit kell éppen, megosztjuk a feladatokat, ha kell. MOndjuk arányosan én csinálok többet, viszont ő többet dolgozik, mint én, később ér haza.
2013. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett. Mi a férjemmel 43 éve hallgatunk hasonló "beszólásokat", közben nem egy macsóról kiderült, hogy akkora nyúl otthon, hogy helyettesíthetné a húsvétit. Szem- és fültanúja voltam olyannak is, mikor söröztünk a férjem munkatársaival, hogy anyu berohant a sörözőbe és ordítva parancsolta haza az éppen arról szónokoló férjét, hogy aztán náluk ő a főnök :))
2013. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Különben (bocsi az offért), ha a fözés például annyira nöies tevékenység, akkor hogy-hogy a legtöbb sztárszakács a világon férfi? Vagy divatdiktátor (ott is rengeteg a férfi)?
2013. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!