Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben tényleg a...

Ebben az esetben tényleg a szülők a hibásak?

Figyelt kérdés

Egy külföldi hetilap Lélek c. mellékletében találtam, elnézést, de hosszú lesz.


Szüleim burokban neveltek, óvtak mindentől. Ennek köszönhetően eléggé naiv emberke lettem.Még 20 évesen sem volt jövőképem.Színvonalas gimnáziumba jártam, kitűnő voltam végig, de a jövőmmel nem foglalkoztam. Még végzősként sem tudtam, mit kezdjek magammal, fogalmam sem volt, hová menjek egyetmere. Egy akkor jó barátnőm beszélt rá, hogy menjek vele egy szakra. Naiv lányként nem modntam neki nemet, jelentekeztem én is erre a szakra. Érettségi előtt jött a levél, hogy mindnekit felvettek felvételi nélkül. Ekkor még örültem, mert még nem ismertem a barátnőmnek hitt személy szándékait, és az ilyen újonnan kreált szakok buktatóit. Szeptemberben elkezdődött az első egyetemi évem, eleinte minden jó volt, majd sok furcsaságot véltem felefedezni, csoporttársai nagy részét már kidobták egy komolyabb szakról, 80-an voltunk egy csoportban, kulturológia szakon.

Legfurcsább azonban az volt, hogy azt hangoztatta szinte mindenki, hogy diploma nélkül az ember senki.

Tanulnivaló szinte alig volt, csk unatkoztam, munkát nem találtam. Ekkor kezdtem érezni, hogy én nem illek bele ebbe az egyetemi közösségbe,nem szeretnék később diplomás munkanélküliként tengődni.

Később rájöttem, hogy a barátnőm azért csábított erre a szakra, mert egyedül nem tudott volna boldogulni az új környezetben, egyedül.

Decemberben úgy döntöttem, otthagyom az egyetmet, de a környezetem maradásra bírt. Én meg maradtam...bánom.

Áprilisban jött a legrosszabb. Állandó rosszullétek gyötörtek, csaknem 18 kilót fogytam, nem tudtam enni, semmi sem érdekelt már. Rengeteget vizsgáltak, de minden negatív lett.

Kórházi szobatársam javaslatára mentem pszichiáterhez.

Már az első pszichiáternél tett látogatásomkor kiderült, depressziós vagyok. Betegségem oka a csaknem másfél év semmittevés az egyetemen, és az. hogy a legjobbnak hitt barátnőm így elbánt velem.

Decemberig tartott a kezelés, akkor álltam talpra.

Ekkor már tényleg otthagytam az egyetmet, és munkát vállaltam a vasútnál.

Közben rájöttem arra is, hogy mi érdekel igazán. És jelentkeztem az orvosira, mert ez érdekel igazán, szeretnék másokon segíteni. Most tanulok a felvételire és dolgozom. Sokkalta jobb így, és persze kerülöm a rosszakaróimat, és megtanultam nemet mondani.


2013. máj. 12. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Tízen akárhány évesen az embernek azért mar kell, hogy legyen valamennyi józan paraszti esze es jövőképe. Ha nincs, az nem a szülők hibája. Nem kell mindenért őket hibáztatni, hiába ez a divat manapság.
2013. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

18 évesen nem minden ember tudja, hogy mit akar/lehet/érdemes csinálni a jövőben, és hogy milyen szakra jelentkezzen.

De gondolj bele, hogy sokkal több szakmunkás van, mint diplomás, és ezek az emberek anno 14 évesen döntötték el, hogy melyik szmk-ba jelentkeznek.


Megjártad, de most már sínen vagy. A szüleidet ne hibáztasd! Látszik, hogy burokban nőttél fel; őket teszed felelőssé, holott 18 évesen, mint felnőtt ember, te szúrtad el, hogy hagytad magad befolyásolni.

2013. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
6%
Te vagy a hibas! En mar 6 eves koromba tudtam hogy egy gazdag f@sz leszek ( fogorvos), foleg azutan amiutan hallottam hogy egy fogorvos egy napod dolgozott egy heten, es 600.000 $-t keresett egy evben kb 14millio forint azett az nem rossz
2013. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ugyan nem rólam van szó, de szerintem is a naiv lány a hibás, mert 18 évesen nem jött rá, hogy hü.ét csinálnak belőle
2013. máj. 12. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:

nem a szülék a hibásak... és nem értem hogy a barátnő miért lenne olyan gonosz?


az első év minden egyetemen ilyen: szelektálják azokat akik nem akarnak tanulni...


Később rájöttem, hogy a barátnőm azért csábított erre a szakra, mert egyedül nem tudott volna boldogulni az új környezetben, egyedül.


nem csábított... a történet iró nem tudott mit csinálni magával ajánlottak neki valami tenni valót... nyílván a barátnőnek is meg voltak a maga félelmei a beilleszkedéssel, ezért vitt magával valakit akit már ismer, akibe tud kapaszkodni... általános iskolát otthagyva is vannak ilyenek, hogy a barátnők akik közül az egyinek van terve a másiknak nincs ugyanabba a suliba mennek, hogy a barátság megmaradjon...


a depresszió meg tuti nem az miatt alakult ki hogy az illetőt ott marasztalták az egyetemen.. valami nagy ferdítés van itt... hamarabb alakulna ki az miatt mert nem birja az iskola nehézségi szintjét, és állnadóan szorong a vizsgáktól, a barátnő beilleszkedett más társaságba, neki ez nem sikerült így egyedül maradt az egyetemen...


szóval a történet írója valamit nagyon ferdít a dolgokon... és a leírásból is kijönn hogy mindenki hibás és ő az áldozat...

2013. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy naív, de hogy valaki olyan hülye is legyen, hogy nem néz utána a szaknak amire rávették, az már komoly dolog. Ráadásul ha annyira burokban nevelkedett volna a szülők maguk is utána jártak volna, hogy na azon a szakon mégis mi a helyzet mi a követelmény és mit lehet elérni. Ráadásul szerintem az nem nagy becsapás volt a barátnő részéről, hogy azért ajánlotta neki a szakot mert ő is odamegy és ne legyen egyedül. Én is mondtam barátnőmnek, hogy jó lenne, ha ott tanulna tovább ahol én, de neki más tervei voltak, ennyi. Ezért nem a szülőket meg a barátnőt kéne hibáztatni. Ha otthon magántanuló lett volna a csaj megérteném hogy ennyire nincs tisztában a dolgokkal de így? Azért valaminek ragadnia kell az emberre ha már közösségben van
2013. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkét fél hibás a szülők amiért nem engedték felnőni érvényesülni a gyereküket, nem engedték hogy tapasztalatokat szerezzen. S maga a "gyerek" is hiszen eljön az idő mikor az ember maga lesz felelős a saját életéért a saját döntéseiért, és nem a szülei.
2013. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
elég gáz a szülőket hibáztatni mindenért. Ha színvonalas gimiben jól tanultál, akkor tudtál volna informálódni a lehetőségekről is. Az, hogy a szülők óvnak, remek dolog, köszönd meg nekik, a burokban nevelés vajon mit jelent? Nem engedtek bulizni? Kipróbálni a drogot és nem ihattál otthon? Ha meg olyan sok ideje van valakinek, lehet ám az egyetem mellett mást is csinálni, nyelvet tanulni, szórakozni, nem kell depresszióba zuhanni az unalomtól, nevetséges.
2013. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!