Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kerhetne el anyum a...

Jogosan kerhetne el anyum a koltseg egy reszet?

Figyelt kérdés
Nagymamaek sirjat kene felujitani, mert kezd szettoredezni illetve meg is van mar repedve. Anyukamnak nincs eleg penze, hogy egyedul csinaltassa meg igy szolt a testvereinek ( az orszag kulonbozo pontjaiban elnek, egyaltalan nem latogatjak meg a sirt, meg Halottak napjan se) akik tudomast se vesznek errol. Ugy dontottunk, hogy valahogy ketten kifizetjuk a felujitast es mindharmuknak elkuldjuk a szamlat, hogy mennyibe is kerult es legalabb a sajat reszuket fizessek vissza vagy vmennyit hiszen nem csak anyum volt az egyetlen gyermekuk. Megtehetjuk ezt, vagy inkabb hagyjuk ki oket ha mar ennyire nem foglalkoznak az egesszel? ( Hozzateszem mind a harom testver dolgozik, normalis korulmenyek kozott el, mig anyukam eppen hogy kap fizetest, amit nagyon beoszt)
2013. máj. 12. 22:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előre kéne velük megegyezni, mert ha ennyire elzárkóznak, akkor szerintem utólag se fognak fizetni. Amúgy pontosan mit mondanak amikor erre kerül a szó?
2013. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg kell előre beszélni. El kell mondani nekik, ha kell fényképet küldeni a sírhelyről hogy rossz állapotban van, és a testvérek egyenlő arányban javítsák meg. De ha úgy döntenek hogy nem fizetnek 1 forintot sem, akkor tudomásul kell venni. Kötelezni nem nagyon lehet őket. Ilyenkor vagy az anyukád csinál mindent, és vállal minden költséget, vagy hagyja hogy teljesen tönkremenjen a hely, és amikor lejár a bérlési szerződés, hagyni kell hogy a sírhely megszűnjön..

Na én ezért vagyok a hamvasztás híve.. Ott ilyen gondok nincsenek.

2013. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Illene a testvéreknek is besegíteni, aztán vagy megteszik vagy nem.
2013. máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Jogosan kérhetné persze, nem is ez a gond. Hanem az, hogy ha már megmondták hogy nem érdekli őket, akkor aztán hiába küldözgeti anyukád a számlákat nekik, akkor sem fognak fizetni sajnos.
2013. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Irtam nekik uzenetet pet hete, azota nem reagaltak semmit se, pedig biztos, hogy elolvastak. Anyukamat nagyon bantja ez a dolog, de tobb mint valoszinu mi ketten fogjuk megkeresni ra a penzt es felujitani. Koszonom a valaszokat!
2013. máj. 12. 23:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Én a helyedben telefonon kérdezném meg, bele az éterbe.. ott nem teheti meg, hogy nem ad konkrét választ a kérdésre. Én nem hagynám annyiban. Lehet hogy nem is olvasnak e-maileket. ?
2013. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Mi is így voltunk, meghalt mamám, anyum anyukája. Anyum két tesója, nem akart/nem tudott beszállni a költségekbe. Az egyik eljött a temetésre, a másik el sem jött, mondván nincs pénze. Ők nem laktak messzi, elég közel ahhoz képest..

Egyik sem fizetett bele. nem tudott anyum mit csinálni, a temetést viszont rendezni kellett. Volt valamennyi pénz félre téve, de mivel elég hirtelen történt, ez nem volt elég, kértünk kölcsön. Utólag egyik sem fizetett bele. Nem is kínlódott anyum vele.


Ha így nem akarják nálatok fizetni a részüket, ha a csekket elkülditek nyilván akkor sem fogják. Nem tudom hogy ezt pereskedéssel meg lehetne-e oldani, de ugye arra is költeni kell.. szóval ez szerintem így patt helyzet. esetleg ha tudtok még várni, és addig egyben marad a sír gyűjtsétek össze, vagy pedig apránként csináltassátok meg, ne mindent egyszerre, ahogy a pénz futja. Esetleg kérjetek segítséget ismerőstől aki segítene megcsinálni a sírt.

2013. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mikor legeloszor megemlitettuk nekik ezt az egeszet - mivel nem mostanaban alakult ki a repedes - akkor is annyit mondtak ra, hogy majd ha lesz idejuk akkor talan megnezik ok is, hogy megis mennyire van rossz allapotban a sir. 100% hogy a temeto kornyeken nem voltak, mert minden alkalommal ugy vannak ott a viragok, gyertyak, koszoruk ahogy hagyta anyum vagy en. Gondolom, ha valaki kimegy a szulei sirjahoz legalabb egy gyertyat meggyujt, de ennek jele sincs.
2013. máj. 12. 23:23
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Akkor küldenék mindnek ajánlott levélben egy fényképet a sírról, és kb. 3 nap múlva telefonálnék nekik, hogy na, így néz ki, ennyibe fog kerülni a felújítás, ennyi a te részed, mikor tudod átutalni?
2013. máj. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Így van meg kell beszélni ha nem vállalják anyagilag hisz megváltani is kellene akkor nem kell erőltetni.
2013. máj. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!