Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le a volt...

Hogyan állíthatnám le a volt férjem névmániás menyasszonyát?

Figyelt kérdés

Az én leánykori vezetéknevem kötőjeles. Ezek közül az egyik egy igen gyakori vezetéknév és a véletlen úgy hozta, hogy a volt férjem vezetékneve is ez. Én az esküvőnk után nem vettem fel a férjem nevét, a gyerekek viszont csak az ő nevét kapták. Később elváltunk és már mindkettőnknek van új párja. Én most sem vettem fel a férjem nevét. A volt férjem menyasszonya viszont nem hagy békén, mert őt zavarja, hogy még mindig "közös" a vezetéknevünk a volt férjemmel és már-már követeli, hogy hagyjam el azt az én nevemből.

A volt férjem is kérte a menyasszonyát, hogy felejtse el végre ezt a névmániát, de az nem hajlandó leszállni róla. A hölgy már napi rendszerességgel hívogat, ír e-mailt, mert közeledik az esküvőjük és most élete legnagyobb problémájává vált az én nevem.

Mit tegyek? Tehetek egyáltalán valamit vagy csak hagyjam rá és majd előbb-utóbb megunja?


2013. máj. 13. 09:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon féltékeny lehet rád az a nő...
2013. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

nagy az Isten állatkertje az biztos. ha pl kiss istvánné lesz,akkor az összes kiss istvánné legyen tóth jakabné? elmeroggyant!


csodálom a türelmed én már elküldtem volna a búsba. ha nem ért a szóból,szólj az exednek h keverjen le neki egyet

2013. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
96%
Kérdezd meg tőle, hogy szerinte mi joga van ahhoz, hogy arra kérjen téged, hogy válj meg attól a névtől, amivel születtél. Nem tudom mi az a közös név, de azért kérdezd meg tőle, hogy minden más ilyen nevű embert is zaklatni fog-e, mert egyezni fog a nevük.
2013. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
85%

1. Közöld vele, hogy NEKI semmi köze a TE nevedhez, ebbe semmi beleszólása sincs.


2. Megemlitheted, hogy amennyiben nem hagyja abba a követelözést, feljelented zaklatásért, mert ugyanis amit csinßal, böven kimeriti ennek a fogalmát.


3. Szólnék az exférjnek, hogy állítsa le a nöcskét. (meg esetleg gondolja át még egyszer, hogy tényleg ilyen nöre van-e szüksége?)

2013. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%
Jol ertem, hogy a leanykori neved akarja megvaltoztatni???Hisz nem vetted fel a ferjed nevet, es az egyezes csak veletlen.
2013. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodtan mondd neki, hogy zaklatásért fel fogod jelenteni, és hogy tegye már túl magát a kisebbségi komplexusán :D
2013. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
16%

Annyit tehetsz, hogy kerek-perec megmondod neki, hogy a te neved a tied, és ezt senki el nem veheti (bírósági úton lehet kérni a névviselés megszüntetését, de csak nagyon spec. esetekben).


Sajnálod, hogy ez neki gondot okoz, de ez az ő baja. Csak azért, mert a volt férjed nevén szerepelsz, nem fogsz visszarobogni hozzá, nemdebár? Jogod van hozzá, hogy a nevet viseld, neki pedig ezt el kell tűrnie, mivel nincs joga tőled elvenni.


A zaklatások ellen (telefon, e-mail stb.) a zárolás a legjobb módszer. Javaslom, hogy az esküvő napjáig, de még utána is egy jó ideig zárd ki: az e-mail-jeit tedd szűrőbe és töröltesd, a telefonszámot cseréld le és ő ne tudjon az újról, vagy ha olyan telefonod van, ahol lehet zárolni az ő számát, akkor zárold, a közösségi portálokon peidg azonnal törölj minden neked szóló irományát, olvasás nélkül. Ha azzal jön, hogy kipakolja a falra - megalázó célzattal, manipulációként és pszichés nyomásként - mindenki számára, hogy ezt meg azt teszed, akkor törölni kell az ismerősök közül. Védd magad az agressziójától: ignoráld!


Ezt az utolsó beszélgetés alkalmával meg is kell neki mondnai, hogy most már eleged van a zaklatásból, és nem vagy hajlandó vele addig semmiféle módon kommunikálni, amíg észhez nem tér.

2013. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Valami nem stimmel itt szerintem nem az igazat mondod kerdezo.

Az az ersesem a volt ferjed neven futsz es az uj parodnak esze agaban sincs elvenni teged ezert te vagy feltekeny az exed uj menyasszonyara.

Vedd vissza szepen a sajat neved hiszen csak bolod no aki meg valahol szereti az exed az viseli az ex ferje nevet.

2013. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Én még egyszer elmondanám neki, hogy az egyezés véletlen, mivel a lánykori nevem eredetileg ez...ezért hagyjon békén.

Ennyit még megtennék, aztán levegőnek nézném!


24N

2013. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

27-es: félreérted, a lánykori neve egyik eleme egyezik a férje nevével, nem vette fel a férje nevét...


28-as: mindig elképeszt, mi mindent bele bírnak látni egyesek egy GYIK-es kérdésbe. az a vicc, hogy ezzel magadról árulsz el sokat.

2013. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!