Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le a volt...

Hogyan állíthatnám le a volt férjem névmániás menyasszonyát?

Figyelt kérdés

Az én leánykori vezetéknevem kötőjeles. Ezek közül az egyik egy igen gyakori vezetéknév és a véletlen úgy hozta, hogy a volt férjem vezetékneve is ez. Én az esküvőnk után nem vettem fel a férjem nevét, a gyerekek viszont csak az ő nevét kapták. Később elváltunk és már mindkettőnknek van új párja. Én most sem vettem fel a férjem nevét. A volt férjem menyasszonya viszont nem hagy békén, mert őt zavarja, hogy még mindig "közös" a vezetéknevünk a volt férjemmel és már-már követeli, hogy hagyjam el azt az én nevemből.

A volt férjem is kérte a menyasszonyát, hogy felejtse el végre ezt a névmániát, de az nem hajlandó leszállni róla. A hölgy már napi rendszerességgel hívogat, ír e-mailt, mert közeledik az esküvőjük és most élete legnagyobb problémájává vált az én nevem.

Mit tegyek? Tehetek egyáltalán valamit vagy csak hagyjam rá és majd előbb-utóbb megunja?


2013. máj. 13. 09:01
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Közöld vele, hogy az a TE leánykori neved, az csak egy véletlen, hogy az a volt férjed vezetékneve is. Jogilag a leánykori nevedet akarja veled megváltoztattatni. Ehhez neki joga nincs.

Amúgy az már rég gáz, hogy ezen van kiakadva. Ott szerintem más gond is van......

2013. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!